אל תגידו שלא אמרתי לכם…

אני אתחיל דווקא מהסוף, מההצהרה של כל הפוסט הזה שאתם הולכים לקרוא ב 2-5 הדקות הקרובות:

מי שלא קנה דירה ,כל דירה (בין אם להשקעה או למגורים) ב- 5 שנים האחרונות ומי שלא יקנה דירה, כל דירה (בין אם להשקעה או למגורים) ב- 2-3 השנים הקרובות, לא תהיה לו דירה ולא יהיה לו מה להוריש לצאצאיו!!!

זו הפעם הראשונה, מאז שהבלוג הזה קיים (כמעט שנתיים) שאני כותב הצהרה באותיות מודגשות. למה? כי אני חושב שהיא חשובה והיא משמעותית.

הפוסט הזה מיועד לכם, חברים יקרים שלי, בין אם אתם חברי/מנויי 'גורו נדלן' ובין אם אתם מכרים אישיים שלי, אני כותב אותו, כי אכפת לי מכם ואכפת לי מעתידכם. עושה רושם שלכם לא כל כך אכפת מעתידכם, אז החלטתי לקחת את המושכות לידיים שלי.

בואו נתחיל קצת מההיסטוריה, אתם זוכרים שאמרתי לכם, שלא תהיה לכם פנסיה, כתבתי זאת בכמה הזדמנויות שונות, ושאתם אמורים להיות בפאניקה מחוסר הפנסיה שלכם, אני מזכיר זאת, כי הכותרת של רשומה זו, הינה פשוטו כמשמעו, אני מזכיר לכם זאת שוב פעם, כדי שלא תגידו אח"כ שלא אמרתי לכם…אז הנה אמרתי זאת והזכרתי זאת שוב.

רבותי, המצב השתנה, המצב השתנה עד כדי כך, שאתם מודעים אליו, אבל לצערי עדין לא עכלתם את כל המשמעויות שלו. למה לעזאזל הוא מתכוון? אתם בטח מכחכחים בגרונכם. אז תנו לי להסביר לכם במילים פשוטות.

אם נחזור 5 שנים אחורה (תמחקו את החיוך…..תאמינו לי זה לא הולך להצחיק אתכם), ניקח דירה במצב טוב, במחיר טוב, בגודל טוב, דירת 4 חדרים בשטח של 100-120 מ"ר עם חניה בטאבו, עלתה במרכז הארץ סביב ה- 900 אלף ש"ח עד ל 1.1 מגה ש"ח. כבר אז…..היה לרובכם קשה לרכוש אותה, הרי לא היה לכם בצד סכום כזה…. אבל….אם היה לכם בצד מחסכונות ועזרה של ההורים משהו כמו 100,000-200,000 ש"ח אז בהחלט יכולתם לחשוב על לרכוש דירה שכזו, כי הבנקים היו נותנים לכם משכנתא של 80-95% אם היו לכם עבודות קבועות עם משכורות סבבה (אני לא מדבר על משכורות מינימום, אלא עליכם….החברים שלי המשכילים, שעובדים במקומות על הכיפאק), הייתם מחזירים משכנתא ל- 25 שנים (לא אידיאלית אבל…כל כך רציתם את הדירה אז…..אז לקחתם ופרסתם) כל חודש בערך 3000-4000 ש"ח…..נכון הרבה, אבל עדין אפשר לעמוד בזה. מעבר לכך שכבר עברו 5 שנים זה אומר ש 20% מהמשכנתא שלכם שילמתם בריבית מאוד נמוכה (5 שנים מתוך 25 שנים וסביבת הריבית הנמוכה של השנים האחרונות).

נכון, המשכנתא גדולה…אבל היי….לפחות היתה לכם היום דירה ששווה יותר ואם המשכנתא היתה כבדה אז הייתם מוכרים אותה היום סביב ה- 1.5-2 מיליון ש"ח (ואתם יודעים שאני לא ממציא, הרי אנו מדברים על דירה במרכז).

כאמור….לא עשיתם זאת……אתם עדין חיים בשכירות……

למה אני כותב זאת? כל זאת… אני מזכיר היה לפני 5 שנים, היום ה- 100,000-200,000 ש"ח שאינם הולכים ברגל, בקושי מספיקים לכם לקנות קרטון של מקרר באזור המרכז ולגור בו (סליחה על ההגזמה זה בכדי להבהיר נקודה חשובה). היום אין לכם אפשרויות לחשוב על דירות במרכז כאשר יש לכם את הסכום הזה של 200,000 ש"ח, הדירות יקרות מאוד, והמשכנתא של 70% שאתם יכולים לקבל, לא מספיקה לכלום.

אז מה הפתרון?

אני ממליץ לכם, בכל זאת לרכוש דירה, לא את דירת החלומות שלכם….אלא לרכוש דירה. אני ממליץ בחום, לרכוש דירה בפריפריה החברתית: באר שבע, חיפה, קרית גת, עפולה, קרית מלאכי, אריאל……הבנתם את הקטע…. פריפריה חברתית.

אל תעקמו את הפרצוף שלכם מול המסך…תנסו לרדת לסוף דעתי. היום דירות של 3-4 חדרים בערים שהזכרתי מגרדות כבר את ה- 800,000 ש"ח ומעלה….. זה מה שאתם יכולים לרכוש עם 70% משכנתא ו- 200,000 ש"ח. אני לא מנסה לשכנע אתכם לגור שם, אני מנסה לשכנע אתכם לרכוש שם דירות ולהשכיר אותן. אני כרגע לא מנסה להפוך אתכם למשקיעים, כי התשואה אולי לא משהו, אם אתם לא באמת משקיעים פר סה. אבל לפחות את המשכנתא תוכלו לכסות.

אני ממליץ לכם לרכוש תעודת ביטוח, תעודת ביטוח אמיתית לעתידכם. כי תמתינו…..תמתינו עוד 5-10 שנים יקיריי, וגם את הדירות הללו בפריפריה, בערים שאתם נוטים לזלזל בהן, גם שם עוד מעט לא יהיה לכם כסף לרכוש דירה. ואז..מי יזלזל במי….?

זו האמת המרה, או שתעזו להביט למציאות בעיניים כפי שהיא….או שתבכו אח"כ…למה לא אמרו לנו. אז הנה אני אמרתי לכם….רק אל תתבכיינו לנו עוד 5 שנים שאין לכם… אכלו לכם… שתו לכם. תבואו רק לעצמכם בטענות.

למידע על תהליך הכשרת המשקיעים שלי.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

4 מחשבות על “אל תגידו שלא אמרתי לכם…”

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן