מהם הדברים החשובים שלא מספרים לכם על הפנסיות שלכם?

מהו הדבר הכי חשוב אבל הכי משעמם בעולם? ניחשתם נכון, פנסיות. מה דעתכם על שיעור היסטוריה קצר ופופוליסטי? ידעתם שהפנסיות הומצאו אי שם ממש בתחילת הספירה   ע"י אוגוסטוס קיסר, כבר אז הפנסיה היתה סוג של קומבינה. למה קומבינה? בצבא הרומאי חיילים היו משרתים 16 שנים + 4 שנים נוספות כחיילי מילואים. בכדי שאנשים יהיו חיילים … להמשך קריאהמהם הדברים החשובים שלא מספרים לכם על הפנסיות שלכם?

האם כל משפחה יכולה להגיע ל- 13 דירות לפחות?

אחרי שפרסמתי את האג'נדה שלי לאוטונומיה וגישת 13 דירות [לפחות] למשפחה, התעוררו הרבה מאוד שאלות, שרובן נובעות מההבט הספקני, אך המובן. ברשומה זו אני אנסה לענות על השאלות שחזרו על עצמן. האם ניתן בכלל להגיע ל- 13 דירות? העובדות הפשוטות מראות לנו שבהחלט ניתן להגיע ל- 13 דירות. לפי הנתונים שפורסמו לאחרונה, נראה כי יש … להמשך קריאההאם כל משפחה יכולה להגיע ל- 13 דירות לפחות?

איך המשכנתא יכולה לסייע לכם או למנוע מכם להגיע ל- 13 נכסים?

מינוף הוא כלי עזר מאוד מאוד משמעותי בהשקעות ובעיקר בהשקעות נדל"ן. הבעיה מצויה אצל משקיעים רבים, שאינם מבינים את ההשפעות וההשלכות שיש למינוף על חייהם ועוד יותר על מצבת הנכסים שלהם והשווי נטו הכללי שלהם. מינוף הוא כמו סכין- סכין היא כלי שימושי מאוד, שעוזר לנו במהלך החיים, אנו חותכים איתה דברים, אוכלים בעזרתה, מתגלחים … להמשך קריאהאיך המשכנתא יכולה לסייע לכם או למנוע מכם להגיע ל- 13 נכסים?

איך שכירות ארוכת טווח תשפיע עליכם?

בתחום של שכירות ארוכת טווח מדינת ישראל מפגרת בהרבה אחרי מדינות אחרות בעולם המודרני, או לפחות אחרי מדינות ה- OECD, יש מגוון סיבות לפער הזה, אך הסיבה העקרית היא בעיקר סיבה תרבותית, במדינת ישראל יש קבעון תרבותי בכל הקשור לנדל"ן ובעלות על דירת מגורים. יש שיגידו שזה בגלל שאנו עם גלותי, שנדד אלפי שנים וכעת … להמשך קריאהאיך שכירות ארוכת טווח תשפיע עליכם?

מהי הטעות השניה הכי נפוצה, המונעת ממשקיעים להגיע ל- 13 דירות לפחות?

יש הרבה מאוד טעויות שמונעות מאנשים להגיע למצב שיש להם 13 נכסים לפחות, לפי המודל שלי לאוטונומיה. כשאני מדבר על טעויות, אני מתכוון לטעויות שאנשים עושים (או לא עושים), למרות שהם מבינים שיש חשיבות רבה בהשקעה בנדל"ן מניב למגורים. אז מהי למעשה הטעות השניה הכי  נפוצה שמונעת ממשקיעים להגיע ל- 13 נכסים לפחות? אתם בטח … להמשך קריאהמהי הטעות השניה הכי נפוצה, המונעת ממשקיעים להגיע ל- 13 דירות לפחות?

למה האוטונומיה שתשיגו היום, משמעותית לילדיכם מחר?

יש שתי דרכים עיקריות לכתוב סיפור הראשונה- בהכתבה. זה הסיפור שמישהו אחד מכתיב ואחד אחר כותב. לכותב הסיפור כמעט אין שיקול דעת. הסיפור נקבע מראש, יש לו מסגרת, יש לו מבנה של התחלה, אמצע וסוף. כשכותבים סיפור בהכתבה, הכתיבה היא פעולה מונוטונית ואולי אפילו רובוטית, פשוט מעלים דברים של מישהו אחר על הכתב, מעלים את … להמשך קריאהלמה האוטונומיה שתשיגו היום, משמעותית לילדיכם מחר?

הדרך לאוטונומיה- מהי המדרגה הראשונה בצבירה של לפחות 13 דירות להשקעה?

ברשומה הקודמת, שתפתי אתכם בגישה שלי לגבי המטרה להחזיק ב- 13 דירות לפחות. סקרתי את הסיבות והחשיבות בהשקעות וגם נתתי יעד מינימאלי שאני סבור שכל משפחה שרואה את עצמה בדרך זו צריכה לשאוף אליו, היעד כאמור הוא לפחות 13 דירות להשקעה. סדרת הפוסטים הזו לשמחתי הצליחה לאתגר ולעורר שיח ער סביב הנושא הזה, במציאות היומיומית … להמשך קריאההדרך לאוטונומיה- מהי המדרגה הראשונה בצבירה של לפחות 13 דירות להשקעה?

איך לעזאזל מגיעים ל- 13 דירות לפחות? [חלק א]

בחיים יש דברים שאתם לא חייבים לעשות. –  אתם לא חייבים ללמוד לתואר, אבל הרוב עדין לומדים לתואר. – אתם לא חייבים לאכול ג'אנקפוד,  אבל רובנו מתים על פיצה והמבורגר. – אתם לא חייבים לעבוד במקום שלא טוב ולא נעים לכם, אבל רבים מאיתנו עושים זאת.   החיים שלנו מורכבים מהרבה דברים שאנו לא חייבים … להמשך קריאהאיך לעזאזל מגיעים ל- 13 דירות לפחות? [חלק א]

מדוע דווקא גל ההתייקרויות במשק מעודד אתכם להשקיע בנדל"ן?

  אני בטוח שהשאלה הזו, מרימה אצלכם כמה גבות, כי בד"כ ההיגיון שלנו אומר הפוך, אם הכל מתייקר מסביבנו, ההוצאה החודשית שלנו גדלה ולכן יש פחות כסף פנוי להשקיע, כי להשקיע זה מותרות!   למי שרוצה אמל"ק הנה במשפט אחד: אז לא, להשקיע זה לא מותרות, להשקיע זו חובה מוסרית שלכם לעצמכם ולילדיכם!   למי … להמשך קריאהמדוע דווקא גל ההתייקרויות במשק מעודד אתכם להשקיע בנדל"ן?

למה רק ל- 0.063% מהאוכלוסיה יש יותר מ- 10 דירות, ואיך גם אתם יכולים?

בשבוע האחרון שתפתי אתכם בשני פוסטים (בפייסבוק- עוד מעט יועבר גם לכאן) בצורת החשיבה והפרקטיקה בה אני מאמין שיש לנקוט בכדי לצבור לפחות 13 נכסים. בפוסט הנוכחי אני רוצה להתמקד בסיבות מדוע רק משקיעים מעטים מצליחים לצבור כמות גבוהה של נכסים, ומדוע רק 0.063% מהאוכלוסיה  הגיעו למצב שיש להם יותר מ- 10 דירות? או במילים … להמשך קריאהלמה רק ל- 0.063% מהאוכלוסיה יש יותר מ- 10 דירות, ואיך גם אתם יכולים?