האם באמת יש בועת מחירי נדל"ן בישראל?

אני מבטיח לכם שהרשומה הזו תפתיע אתכם כמו שהיא הפתיעה אותי. כשהתחלתי לעשות את הניתוח והחישובים, אני מודה, חשבתי שאפגוש עליות בלתי מוסברות אך ככל שהתקדמתי עם הניתוח, פשוט הבנתי כמה בולישט מוכרים לכולנו בתקשורת ולמה חשוב מאוד לדעת לנתח ולבדוק נתונים ולא רק להאמין לכמה עיתונאים שמנסים לפמפם פאניקה. כשאנו נכנסים ולבדוק מהי ההגדרה … להמשך קריאההאם באמת יש בועת מחירי נדל"ן בישראל?

מה הנכס הכי חשוב שיש לנו?

לפני כמה ימים, היה איזה רגע משעשע שבו שמעתי את הילדים שלי מתווכחים לגבי "מה הנכס הכי חשוב שיש לנו". כמובן, לא התערבתי, עד שהם פנו אלי ושאלו אותי: מה הנכס הכי טוב? אדמה? דירת מגורים? להיות בעלים של חברה? חייכתי, ועניתי "אתם שואלים את השאלה הלא נכונה". "מה?! מה זאת אומרת?" שאל אחד "אז … להמשך קריאהמה הנכס הכי חשוב שיש לנו?

האם באמת שפע ותודעת השפע יקדמו אתכם?

בתוך בליל הניואייג'יות של העשור האחרון, ומתוך שלל המנטורים והגורואים למינהם, וממגוון הקלישאות שמרבים לחזור עליהן ולצטט אותן בכל הזדמנות אחת המתמודדות על המקום הראשון של הקלישאות המאוסות [בעיני לפחות] היא קלישאת: "תודעת השפע" אני לא אתעמק בקלישאה הזו ומניח שאם הרמתם בשנים האחרונות ספר כלשהו על התפתחות עצמית ואישית, בטוח נתקלתם בגרסא כזו או … להמשך קריאההאם באמת שפע ותודעת השפע יקדמו אתכם?

למה ללמוד סטטיסטיקה עוזר בחיים? ולמה ירידה באחוז השינוי אינו ירידה במחירי הדירות?

פוסט מאוד קצר אבל חשוב: כל מי שעשה תואר ראשון, ולא משנה באיזה מקצוע, נתקל באחד מקורסי החובה המעצבנים באוניברסיטה והוא: הסתברות וסטטיסטיקה. אז קבלו דוגמא מהחיים מדוע חשוב ללמוד סטטיסטיקה ומדוע חשוב להבין איך לקרוא גרפים, לא סתפ בבחינת הפסיכומטרי יש חלק כמותי עם גרפים. בימים האחרונים כל המדינה, העיתונים ומצדדי  'בועת הנדל"ן' מיהרו … להמשך קריאהלמה ללמוד סטטיסטיקה עוזר בחיים? ולמה ירידה באחוז השינוי אינו ירידה במחירי הדירות?

האם ירידת מחירי הדיור באמת מורידה את העלות הכוללת לרוכשי הדירות?

האם ירידת מחירי הדיור באמת מורידה את העלות הכוללת לרוכשי הדירות? ב- 5 השנים האחרונות לערך, אנו שומעים יותר ויותר את המילה 'בועה' בהקשר של נדל"ן ומחירי הדיור. רשומה זו לא תעסוק בנושא האם יש בועה או אין, וכיצד מגדירים אחת, מצד שני, הרשומה הזו תעסוק בסוגיה, של העלות הסופית לרוכשים והאם הם באמת ישלמו … להמשך קריאההאם ירידת מחירי הדיור באמת מורידה את העלות הכוללת לרוכשי הדירות?

טיפים לחיים, השקעות נדל"ן והשקעות בכלל

פוסט ראשון ליום הראשון של שנת 2023. כאשר רוב האנשים מביטים על תחילתה של שנה, אני בדרך כלל נוהג לסכם את השנה הקודמת, בעיקר בהיבט הפיננסי והפעילות שלי כאיש משפחה כעצמאי וכמשקיע, את תקציר הסיכום הזה אני בדרך כלל מפרסם במכתב למשקיעים בהראתו של המכתב השנתי של וורן באפט למשקיעי בארקשייר האת'וואי. אך בפוסט הזה … להמשך קריאהטיפים לחיים, השקעות נדל"ן והשקעות בכלל

נדל"ן ללא הון עצמי, גאונות או טיפשות?

לאחרונה אנו עדים לשלל פרסומים וטרגוטים ברשתות החברתיות ע"ימשווקים צעירים, המתפארים ביכולת שלהם לגלות את 'הסוד' לחבריהם משוחררי הצבא כיצד קונים דירה בישראל ללא הון עצמי. בעבר כשתופעה זו היתה שולית לא ייחסתי לה חשיבות מרובה ולא ראיתי צורך להתמקד בכך מלבד איזו התייחסות קצרה שלי על הסיכונים שיש בהתנהלות שכזו מפעם לפעם. לפני שנרד … להמשך קריאהנדל"ן ללא הון עצמי, גאונות או טיפשות?

בדרך ל- 13 נכסים

מאז ששתפתי בתוכנית 13 הנכסים שלי, הנה שאלה שחוזרת על עצמה בהרבה הזדמנויות: "איך מגיעים ל- 13 נכסים?" התשובה שלי פשוטה, מהירה וישירה: "קודם צריך שיהיו לכם 12 נכסים!" הרוב חושבים שהתשובה שלי מתחכמת, אך זו המציאות, לא ניתן לעקוף אותה, כדי שיהו לנו 13 דירות, אנו חייבים לרכוש קודם כל 12 דירות, המתמטיקה לא … להמשך קריאהבדרך ל- 13 נכסים

מה החסרון הכי גדול של השקעות בנדל"ן? ואיך לינוי אשרם קשורה לכל זה?

כאשר מדברים על השקעות בנדל"ן ובהשקעה בדירות למגורים, הנטיה הטבעית של רוב האנשים היא למנות את החסרונות, לרוב רשימת החסרונות תהיה מורכבת מסעיפים כמו: השוכרים לא ישלמו לך השוכרים יברחו לך יהרסו לך את הדירה תצטרך לטפל בסתימות בשרותים אתה צריך להיות חצי אינסטלטור כי תצטרך לטפל בנזילות צנרת תצטרך להחליף דוד האמת שרשימה זו … להמשך קריאהמה החסרון הכי גדול של השקעות בנדל"ן? ואיך לינוי אשרם קשורה לכל זה?

היבטים בהשקעת נדל"ן לטווח רחוק

כשהתחלתי לכתוב על אג'נדת 13 הדירות שלי (פרוט קישורים בסוף הפוסט), זה הרתיע אנשים רבים. הרתיעה נבעה כנראה מהמרחק בין התפיסה של האנשים את המציאות הנדלנ"ית בהווה, לעומת הכמות הלכאורה אסטרונומית של 13 דירות בעתיד. רק חשוב להבין, אג'נדת 13 הדירות היא גישה, היא כמובן מהווה גם מתכון לצבירת נכסים מרובים לאורך הזמן, אך היא … להמשך קריאההיבטים בהשקעת נדל"ן לטווח רחוק

דילוג לתוכן