איך הססנות עלתה למישהו 750 אלף שקל?

זה סיפור עצוב שאני חייב לשתף אתכם, לא כדי להלקות את הדמות הראשית בה, אלא כדי שכולנו נלמד מהסיפור הזה. הסיפור הזה אמיתי כפי שתכף תראו, עפ"י ההתכתבויות, ונמשך עפ"נ כמעט 7 שנים. אני משתף את הסיפור הזה, כי לא אחת אנשים שואלים אותי, למה צריך ללמוד השקעות נדל"ן? ברור לי שהם חשדנים, כי אחרי … להמשך קריאהאיך הססנות עלתה למישהו 750 אלף שקל?

למה שאול אמסטרדמסקי מתעקש לפספס כבר יותר מ- 10 שנים?

יש לי מקום מאוד חם בלב לשאול אמסטרדמסקי. לשאול אמסטרדמסקי נחשפתי לפני בערך עשור כאשר נחשפתי לסדרת כתבות התחקיר שהוא ביצע על הפנסיה והבין שיש כאן בעיה. ב- 5.5.2013 שאול אמסטרדמסקי הוציא סדרת כתבות של 10 חלקים, אני ממש ממליץ לכם בהזדמנות לקרוא את הסדרת מאמרים הזו, דרכה אני הבנתי שהפנסיה זה אפיק מאוד מסוכן … להמשך קריאהלמה שאול אמסטרדמסקי מתעקש לפספס כבר יותר מ- 10 שנים?

מהו אחד הגורמים הסמויים של החודשים האחרונים, שישפיעו על מחיר הנדל"ן בעתיד?

העלאות ריבית מזה שנה בטרם החלה המלחמה. מחסור חמור בפועלים עקב המלחמה. יזמים חשופים לעלויות מימון גבוהות. יזמים ומשווקים מתקשים למכור דירות. המוכרים והקונים מקפיאים מצב כי אף אחד לא אוהב לקבל החלטות הרות גורל בעת חירום. מכרזי מקרקעין נסגרים ללא זוכים לאחר שיזמים מציעים מחירים מתחת למחיר המינימום. עצירה רוחבית בענף הבניה, מביאה למחסור … להמשך קריאהמהו אחד הגורמים הסמויים של החודשים האחרונים, שישפיעו על מחיר הנדל"ן בעתיד?

לאן נעלם הכסף שלנו? והאם הוא נוזל לנו בין האצבעות?

זה פשוט קטע מטורף, איך יכול להיות שאנשים לא משנים כלום בצריכה שלהם, מתנהלים במשמעת צרכנית, רוכשים בצורה מחושבת, דואגים לחסוך, הולכים לקניות עם רשימה מדוייקת ולא חורגים ממנה, ועדין עם כל המאמצים הללו הכסף פשוט נוסל להם מהידיים. אז מה באמת קורה לכסף שלכם? קחו חומר למחשבה, תא משפחתי בשנת 2020 בו ההורים מכניסים … להמשך קריאהלאן נעלם הכסף שלנו? והאם הוא נוזל לנו בין האצבעות?

היכן תהיו עוד 10 שנים?

הנה שאלה פשוטה עבורכם: "היכן תהיו בעוד 10 שנים?" רגע… אם השאלה כל כך פשוטה, למה כל כך מסובך לענות עליה? הסיבה שקשה לכם לענות על השאלה הזו היא אותה הסיבה שקשה לכם לענות על השאלה הפשוטה הבאה: "כמה כסף יש לכם כרגע בפנסיה?" שתי שאלות שונות אך הסיבה לקושי במענה עליהן היא זהה בשני … להמשך קריאההיכן תהיו עוד 10 שנים?

האם נכון להשקיע בזמן מלחמה?

"תגיד לי, למי יש ראש להשקעות עכשיו?" אומרים לי החברים במילואים. הם כל כך כועסים וכאובים, ואני מבין אותם. גם אני. אבל יש עקרון עתיק יומין בעולם ההשקעות שאומר- "אם אתה רוצה להרוויח, תהיה פחדן כשכולם תאבי בצע, ותהיה תאב בצע כשכולם פחדנים".   והאמת? ראינו את זה בקורונה. מי שלא השקיע, פחד, דגר על … להמשך קריאההאם נכון להשקיע בזמן מלחמה?

איך החישוב הכלכלי מטעה את המשקיעים?

מכירים את האמרה:"הנייר סופג הכל"? אז הנה דוגמא שמבהירה את הפער בין התאוריה לבין המציאות. אחד הנושאים שגורמים לאנשים שמשוחחים עמי להרים גבה, הוא מורת הרוח שאני מראה כאשר ניתן לקחת משכנתאות רק למקסימום של 30 שנים! למה מגבילים אותנו המשקיעים לקחת משכנתאות לתקופה קצרה של 30 שנים? ואז הצד שמנגד עונה בפליאה: "30 שנים?! … להמשך קריאהאיך החישוב הכלכלי מטעה את המשקיעים?

7 דברים לבדוק לפני שבוחרים מישהו שילווה אתכם בעסקת נדל"ן

איך בוחרים מלווה משקיעים? איכות החיים שלנו תלויה באיכות ההחלטות שלנו. ואיכות ההחלטות שלנו, תלויה באיכות השאלות שאנחנו שואלים.   אז הנה 7 שאלות שכדאי לשאול כדי להבין אם האדם שאנחנו שוקלים בתור "מלווה משקיעים לעסקאות נדל"ן" הוא אכן אדם ראוי לאמון ולכסף שלנו.   גיל וניסיון – אם אתם צעירים, אתם מתלהבים לראות מישהו … להמשך קריאה7 דברים לבדוק לפני שבוחרים מישהו שילווה אתכם בעסקת נדל"ן

היכן כדאי להשקיע ב- 2007 במניית נטפליקס או בדירה? קצת פרופורציה

לפני כמה ימים חבר שלח לי צילום מסך של ציוץ שפורסם בטוויטר לפני שנה (ב- 2022) של לא אחר מאשר עורך הנדל"ן הנוכחי של גלובס, דרור מרמור. אני שם כאן את הציוץ כדי שנוכל לדון בו, המסקנות שנגזור מהציוץ הזה הן חשובות מאוד לכם אם אתם חושבים על השקעות. בכדי לסכם במשפט אחד את מה … להמשך קריאההיכן כדאי להשקיע ב- 2007 במניית נטפליקס או בדירה? קצת פרופורציה

באמש'ך מה אתה רוצה מהפנסיות שלנו?

אני לא חסיד של קרנות הפנסיה, הסיבה העקרית היא, כי אני חושב שהפנסיה זה סיבוב על הכסף של החוסכים. יש לי הרבה מאוד סיבות לא לבטוח בפנסיה, או לא לבנות עליה: אלו כספים שמנוהלים ע"י אחרים. כספים שמנוהלים ע"י אינטרסנטים שטובת החוסך אינה בעדיפות ראשונה אצלהם. מול החוסך לגוף הפנסיה יש תקנון ולא חוזה. חוזה … להמשך קריאהבאמש'ך מה אתה רוצה מהפנסיות שלנו?

דילוג לתוכן