המטרה שלכם לסבך ולהפחיד אתכם!

ממי תרצו ללמוד?

הגיע הזמן לשים את האמת על השולחן, זו לא אמת נעימה אבל היא חייבת להאמר:

"הם בכוונה לוקחים דברים פשוטים יחסית ומציגים אותם כמאוד מסובכים, כקשים, כמפחידים וכל זה רק במטרה אחת-

והמטרה הזו היא למכור לכם! כי למה להציג את הפשטות כדי שתוכלו לבצע לבד, אם אפשר לסבך כדי שתפתחו את הארנק?"

כמי שנמצא בכל הרשתות החברתיות כמו:

  • פייסבוק
  • אינסטגרם
  • טיקטוק
  • לינקדאין
  • X (טוויטר לשעבר)

ועוד… ועוד….

יש 3 סוגים של אנשי מקצוע בתחום השקעות נדל"ן:

תחום השקעות בנדל"ן בניגוד להשקעות בתחומים אחרים כמו שוק ההון וקריפטו לדוגמא, הוא מאוד מפחיד, הסיבה היא שגם כאשר עושים עסקאות נדל"ן "זולות" בדירות שעולות כמה מאות אלפי ש"ח, עדין המשקיע נדרש להשקיע/לסכן הון עצמי גבוה יחסית, זה יכול להיות 100,000-200,000 ש"ח במינימום. וזה לפני שאני מדבר על השקעות של 1,000,000 ש"ח ומעלה.

כולנו יודעים כמה קשה לחסוך סכומי כסף משמעותיים, לכן כשמגיעים לצומת בה רוצים להשקיע הרבה מאוד פחדים והחששות צפים אצל המשקיעים המתחילים.

בשוק ההון לדוגמא, המצב פשוט יותר, כי עקרונית שם ניתן להשקיע גם 5000 ש"ח אם לא רוצים לסכן סכומי כסף גדולים. לכן באופן טבעי יהיה "קל" יותר לקבל החלטת השקעה בשוק ההון כי ניתן לבצע אותה בסכום נמוך יותר.

כשאדם מפסיד 5000 ש"ח, זה כואב ומבאס, אבל כשמישהו רואה לנגד עיניו שהוא עלול "להפסיד" 200,000 ש"ח, כאן הוא כבר ממש מתחיל להזיע זיעה קרה ולרעוד- וזה רק ברמה הפסיכולוגית, אני בכלל לא מדבר על האפשרות של להפסיד.

וכאן נכנסים 3 הסוגים של אנשי המקצוע בתחום ההשקעות.

הסוג הראשון, אנשי המקצוע שיפחידו אתכם-

אלו אנשים, שיודעים לזהות חשש ופחד ולהעצים אותו.

אנשי מקצוע אלו יודעים שתחום ההשקעות הוא מפחיד, בין אם מפידבקים שהם מקבלים מהאנשים שמולם ובין אם מניסיון אישי קודם שלהם.

אך במקום להרגיע הם יראו לנכון דווקא להעצים את הפחדים והחששות הללו, בכדי ליצר אלמנט של פחד שבתורו מביא לצורך ותלות.

מה הכוונה?

הם ידברו על רמאויות ועוקצים בתחום,

הם יספרו לכם על מוכרים ממולחים שרק רוצים "לעשות סיבוב" עליכם,

הם יספרו לכם שמדובר בבדיקות מאוד מורכבות שיש לבצע,

הם יתנו לכם דוגמאות כדי להרואת עד כמה הנושא מסובך ויזרקו הרבה מאוד מושגים וראשי תיבות מפחידים לאוויר.

בקיצור הם יעשו הכל כדי להפחיד אתכם ולגרום לכם שלבד אתם לא יכולים ולכן אתם "חייבים" להעזר בהם או ללמוד מהם.

הם יגרמו לכם לפתח תלות בשירות שלהם או במוצר שהם מציעים לכם.

הסוג השני, אלו שימכרו לכם חלום-

סוג האנשים הזה, הם אלו שיודעים שכולם (חוץ מכם- לא אתם) מחפשים התעשרות מהירה,

מחפשים לעשות את המכה,

יספרו לכם את הסוד איך תוך שנתיים יהיו לכם 7-10 דירות,

יגרמו לכם להאמין שאתם תצאו לחופש כלכלי תוך 3 שנים, חלקם אפילו "ילוו" אתכם לחופש כלכלי.

הם יגרמו לכם להאמין שמה שלוקח לרוב 15-20 שנים, לכם ייקח רק 2-3 שנים

הסוג הזה ינסה למכור לכם איזו פנטזיה, הם יספרו לכם שיש "שיטה" לעשות את הדברים נכון ולקבל תוצאות מהירות, הם גם בד"כ יצלמו את עצמם באיזה רכב יוקרה שהם שכרו בטיול לדובאי, או במיאמי רק כדי "להוכיח" לכם שהם עשו את זה.

בקצרה, הם ינסו למכור לכם חלום של הצלחה מהירה, של שיטת אינסטנט שעובדת רק להם ולכם- אם תשלמו להם כמובן ותבואו ללמוד אצלהם.

הסוג השלישי, אלו שידברו אתכם ת'כלס-

זה סוג האנשים שמבינים שאמנם כל אחד יכול ללמוד השקעות, אבל לא כל אחד יכול להצליח בהשקעות.

הם ינסו לספר ולתאר לכם את המציאות לאמיתה,

הם ידעו לגרום לכם להבין, מה זה ידרוש מכם, כמה אנרגיה ומאמץ תדרשו לתת כדי להצליח,

הם ילמדו אתכם שזו דרך ארוכה, שחשוב להתמיד בה כדי להצליח, ומי שיתמיד מצליח.

 

הם ידעו לספר לכם ש…..

בשלב הראשון- אתם צריכים להבין מה המטרה שלכם ומה המשמעות של כסף והשקעות, הם ילמדו אתכם את הפסיכולוגיה שמאחורי ניהול כסף והשקעות, כדי שתלמדו לקבל החלטות מושכלות ולא רגשיות בבואכם לבחון השקעה.

בשלב השני- הם ילמדו אתכם איך לעשות חקר שוק, הם יתנו לכם צ'ק ליסט מאוד מסודר, איך צריך לבצע את הדברים. כיצד מחליטים איזו השקעה נכונה עבורכם, איזו עיר היא העיר המתאימה לכם להשקעה, ומהם הפרמטרים לבחירה של עיר ושכונה כאלו. איך עובדים עם מתווכים ורותמים אותם לעבוד למענכם ולא למענם.

בשלב השלישי- הם ידעו לכוון אתכם להוציא את כל המידע הרלוונטי על הנכס, מה הבעיות שיש בו אם יש כאלו, ואיך לפתור אותן. איזה מידע ניתן להוציא על בעלי הנכס? וכיצד זה יכול לסייע במו"מ. להבין בכלל מה הפוטנציאל שלו. בעוד ורוב המשקיעים ינסו להביט על ההווה, ולהשוות את מחיר הנכס למחיר השוק הנוכחי, הם ילמדו אתכם להבין מה הפוטנציאל של הנכס בעוד כמה שנים כי שם מצוי הכסף הגדול.

בשלב הרביעי- הם ילמדו אתכם מה זה מינוף, מה היתרונות וחשוב יותר מה הסיכונים שבמינוף וכיצד להמנע מהם, כיצד מתאימים מינוף למטרות העסקה אבל גם לצורת הסיכון שמתאימה לכם, ומה מטרת ההשקעה. כיצד מתכננים מנוף נכון ונהנים מיתרונותיו ללא החשיפה לסיכוניו.

בשלב החמישי- הם יעמיקו אתכם על הסוגים השונים של המשכנתאות ואפשרויות מימון נוספות שקיימות היום למשקיעים. הם ידעו להסביר מה ההבדלים בינהם ומדוע מימון מסוג מסויים יתאים יותר להשקעה ספציפית. תלמדו מדוע טווח ההשקעה חשוב למינוף ולכן משפיע על הרכב המימון שתקחו. מתי כדאי לקחת מימון משלים ואם בכלל. תדעו גם כיצד לדבר עם הבנקים ולכוון אותם לעשות מה שטוב לכם ולעסקה שלכם ולא מה שטוב עבורם- כפי שקורה בהרבה מקרים של משקיעים חסרי ניסיון.

בשלב השישי- תתעמקו ותשפרו את יכולות המו"מ שלכם. לרכוש דירה זה לא לרכוש אבטיח בשוק הכרמל. הם ילמדו אתכם, איך להשתמש במידע שאספתם בשלבים המוקדמים יותר, לצורכי המו"מ, לפתור בעיות ולמצל נקודות חולשה או תורפה כדי למקסם את המו"מ. והכי חשוב הוא ילמד אתכם ש "לשחוט" מוכר במצוקה זה ניצול ולא הזדמנות, הוא ילמד אתכם איך לסגור עסקה טובה, אבל להיות הוגן ומיטיב למרות שיש בעיה אצל הצד השני- כי קארמה איז הביצ' והיא בסוף תסגור אתכם חשבון אם רק תחפשו "לשחוט" אנשים במצוקה. גם בזיהוי הזדמנויות חשוב להיות הוגן ומוסרי.

בלימוד של מו"מ אתם תלמדו גם לסווג את הצד השני לסוגי טיפוסים שונים ובהתאם לכך תדעו להתאים את סגנון המו"מ אליו. אתם תתאימו את עצמכם למוכר ולא הפוך, אתם תלמדו להשיל מעצמכם קליפות כדי להגיע לתוצאה הרצויה.

בשלב השביעי- אתם תתעמקו ותבינו את המבנה המשפטי הכללי של העסקה. איך מתנהלים ונעזרים בעו"ד, כיצד רותמים את העו"ד לצרכים והמטרות שלכם, כי מי שמנהל את העסקה זה אתם ולא העו"ד, משקיעים מתחילים לא מבינים זאת ומוצאים את עצמם מנסים לפתור בעיות שניתן היה להמנע מהם אם היו ממקדים את העו"ד רק לעבודה שלו ולגבולות הגזרה שלו. ההבנה של המבנה המשפטי וסדר התשלומים תעזור לכם לפתוח את המו"מ, כי נכנסו נתונים חדשים לעסקה ויש להביאם בחשבון, ואת זה צריך לעשות בהיגיון רגישות וחוכמה ולא רק בתאבת בצע של הורדת מחיר.

בשלב השמיני- אתם תלמדו השבחה מהי. איך משביחים נכס, איך מנהלים את אנשי המקצוע כמו קבלני שיפוץ, כיצד להתנהל איתם ומולם. השבחה זה תהליך שיכולך להיות מורכב מאוד, ולכן חשוב להבין את השלבים והמרכיבים השונים בו. חשוב שהקבלנים יבינו שהם אנשי הביצוע אבל מי שמנהל את המיזם זה אתם. לכן בשלב זה תקבלו כלים, כיצד לעבוד וליצר סינרגיה עם הקבלנים ואנשי המקצוע, במקום להגיע למקום של מריבות מפחי נפש ויאוש בגלל חוסר ניסיון או טעויות של חוסר הבנה. תלמדו כיצד למקסם את הנכס ולהוציא ממנו את המירב, לראות משהו שאחרים לא רואים. כי אתם תראו הצלחה ורווחיות במקום בו אחרים יראו רק צרות ובלאגן.

בשלב התשיעי- תעמיקו במסמכי העסקה, תרכשו מומחיות ומיקוד בכל מה שקשור לניירת העסקה (בנוסף למה שתלמדו בשלב השלישי), מיקוד כדי לדעת איזה מידע רלוונטי ואלו מסמכים חיונים לכם. ומומחיות אתם תדעו לזהות בעיות בטרם עת. זיהוי ואיתור בעיות הן הזדמנות לרווחיות. כאשר אתם מזהים בעיה, לרוב זו בעיה שהמוכר אינו ודע לפתור אותה, וסביר שרוב המתעניינים האחרים יתרחוק ממנה. לכן כשאתם מזהים בעיה וכבר מחפשים פתרון, זה יתרון אדיר בעסקה.

החוכמה היא לזהות את הבעיות כבר בשלב המוקדם של העסקה, רוב האנשים אינם מאתרים בעיות בשלב הראשוני ואז כשהעסקה מתקדמת ומצויה אצל עורכי הדין, זה תופס אותם בהפתעה ואז זמן התגובה קצר מדי כדי למצוא פתרונות וחלקם פשוט מקבלים רגליים קרות ומחפשים תרוצים להתרחק מהעסקה.

מומחיות בהיבט הזה, תבדל אתכם משאר המשקיעים ותגרום לכם להצליח במקומות בו המשקיעים הממוצעים פשוט בורחים ומדירים רגליהם.

מאיזה סוג של אנשי מקצוע אתם בוחרים ללמוד?

כותב שורות אלו שייך לסוג השלישי.

אם אתם מחפשים ניסים ונפלאות.

אם אתם מחפשים כל מיני שיטות וסודות שאין לאף אחד ושיגלו רק לכם, כנראה שאתם צריכים ללמוד אצל שני הסוגים הראשונים.

אבל, אם אתם מבינים, שהשקעה בנדל"ן יכולה להיות עמוד התווך העיקרי של הקפיצה הפיננסית המשפחתית והאישית שלכם.

אם אתם מבינים, שלבצע השקעות טובות זה דורש לימוד עמוק ובהנב שנרכשת ע"י ניסיון ועשיה.

אם אתם מבינים, זה סוג של מסע, בו עושים את הדברים בצורה סדורה ומתודית, באופן סבלני, התוצאות לא מאחרות להגיע.

אז אם אתם שייכים לסוג הזה של האנשים- תהליך הכשרת המשקיעים שלי בהחלט יכול להיות רלונטי עבורכם.ן.

 

 

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן