להקדים את המאוחר בהשקעות נדל"ן

משום מה, ככל וזה נוגע לכסף, אנשים מנסים לשנות סדרי עולם בכל הכח, אני לא יודע אם זה נובע מחוסר הבנה, או מהכמיהה לעשות את הדברים מהר… מהר… בניגוד לסדר הטבעי של הדברים.

בוא נציב עובדה אוניברסאלית- כולם מעדיפים לעשות כסף מהר!

וואלאה?

אם כולם רוצים לעשות כסף מהר, היכן זה מבדל אתכם?

למה שאתם תעשו כסף מהר ואחרים לא?

אולי דווקא מה שיבדל אתכם זו הגישה ההפוכה?!

 

לאט, זה מהר בהשקעות-

אלברט אינשטיין אמר בזמנו: "ריבית דה-ריבית היא הפלא השמיני של העולם".

הוא צדק, כוחה של הריבית דה-ריבית, הוא עצום, הכסף שלכם גדל באופן אקספוננציאלי ככל שעובר הזמן. לזמן יש משמעות גדולה מאוד בהיבט רווחיות בהשקעות נושאות ריבית דה-ריבית.

גם וורן באפט האגדי, מבין את משמעות הזמן בהשקעות באומרו: "אני משקיע במניה, בהנחה שלמחרת יסגרו את הבורסה לפחות ל- 10 שנים"

 

כדי להצליח לא חייבים להמציא את הגלגל מחדש-

אתם מכירים מישהו שמצא עבודה בתור עו"ד ורק לאחר מכן הלך ללמוד משפטים?
אתם מכירים מישהו שמצא עבודה כרו"ח ורק לאחר מכן הלך ללמוד חשבונאות?
אתם מכירים מישהו שמצא עבודה כמתורגמן לסינית ורק לאחר מכן הלך ללמוד סינית?

לא?! האמת גם אני לא!

אז למה כשזה מגיע לנדל"ן אתם כן מתנהגים כך?

באופן פרדוכסאלי, כשזה קשור להשקעות נדל"ן, תחום הדורש הבנה מסויימת, לימוד והכרה של כל היבטי העסקה, אנשים מחליטים לנהוג הפוך. לא אחת אני שומע את הטענה:

"עכשיו אין לי כסף, אז אין טעם ללמוד השקעה בנדל"ן- כשיהיה לי כסף אתפנה לזה"

המציאות מראה לנו, שגם כשכבר חסכו ויש להם כסף, הם לא מעיזים לעשות עמו כלום, למה? כי הם לא טרחו לרכוש את ההשכלה הפיננסית הרלוונטית ולכן יושבים ודוגרים על הכסף שעושה ריבית אפסית אם בכלל, כך הם תקועים בלופ אינסופי מוזר ומשונה, ובעיקר לא רווחי.

 

השכלה פיננסית, מביאה כסף-

לא סתם המילה השקעה הולכת יד ביד עם השכלה פיננסית. אנשים שמשקיעים כסף בהשכלה הפיננסית שלהם, מקבלים ידע נרחב איכותי ועמוק העוזר להם לייצר עוד ועוד כסף. מסייע בידם לייצר עסקאות אטרקטיביות שהאדם הממוצע לא יודע לייצר, להנדס פתרונות לבעיות שקיימות ולהפיק מכך רווח, בהיבט הזה תחום הנדל"ן הוא תחום מאוד מרתק.

בואו נצא מנקודת הנחה שאין לכם כסף, בנקודה זו האנשים נחלקים בכלליות לשתי קבוצות:

בעלי הראש הסגור- שאומרים, אין לי כסף עכשיו! אז מה הטעם ללמוד השקעות? כשיהיה לי אלמד…. והם כפי שנכתב לעיל, לא עושים כלום ולא מבצעים.

היזמים עם הראש הפתוח- אין לי כסף עכשיו!  וזו דווקא הזדמנות עבורי לרכוש כלים, ללמוד לזהות עסקאות אטרקטיביות, כשיהיו לי את הכלים, אני אדע לגייס את הכסף וכך גם להרוויח מהידע שלי.

אלו שתי גישות הפוכות לחלוטין, אלו שבוחרים במודע לא לעשות לעשות ואלו שבוחרים לעשות במודע!

אם לא תלמדו, איך תזהו שזו הזדמנות?

 

משקיע נדל"ן הוא חברת סטארטאפ של איש אחד-

לכולנו ברור, שיזמים של חברות סטארטאפ לא מביאים את כל המיליונים הראשונים הדרושים להקמת המיזם, אלא הם מגייסים אותם, הם מייצרים שותפים של כסף. ליזם יש רעיון טוב, הוא יודע להראות היתכנות, הוא יודע להראות ולהציג למשקיעים היכן ההזדמנות, אם הוא טוב במה שהוא עושה והמשקיעים רואים את הפוטנציאל הם משקיעים כסף, והיזם יוצא לדרך ומוציא את המיזם אל הפועל.

גם משקיע הנדל"ן נדרש ליכולות של יזם סטארטאפ, לרוב משקיעי הנדל"ן מאגר ההון העצמי שלהם הוא מוגבל, זה לא בור ללא תחתית, מגיע השלב, שיש עיסקה אבל אין להם כסף! וזה בדיוק השלב בו הידע והיוזמה שלהם באים לידי ביטוי.

אם הם שייכים לקבוצה הראשונה בעלי הראש הסגור, הוא ישר שולל על הסף כל אפשרות או דרך להצלחה, הוא פשוט אומר, אין כסף אז אין מה לייצר עיסקה.

יזמי הראש הפתוח- תמיד ישאלו את עצמם, איך הם יכולים להוציא את העיסקה אל הפועל?
הם למדו, יש להם את הכלים להבין שהעיסקה אטרקטיבית, הם בחנו את ההשקעה ועסקאות מקבילות, הם בנו תוכנית עסקית שמצביעה על אטרקטיביות העיסקה כעת כל שנשאר הוא להביא כסף. איך מביאים כסף? מציגים את כל הידע, המידע והתוכנית העסקית שלהם למשקיע שיראה את הפוטנציאל והרווח.

בכדי לגייס כסף, בכדי לרתום שותפים לדרך, בכדי להוציא עיסקה אל הפועל קודם כל צריך ללמוד, צריך לרכוש כלים, לכן בדיוק כפי שלא חופרים באר כשכבר צמאים כי זה מאוחר מדי, לא ממתינים שיהיה מספיק כסף כדי ללמוד נדל"ן. אלא לומדים נדל"ן ואז מייצרים כסף והכנסות.

מה שמזכיר לי את אחת הרשומות המעניינות: לא ממתינים לרכוש נדל"ן, אלא רוכשים נדל"ן ואז ממתינים!

כך או כך אתם ממתינים, השאלה האמיתית היא כמה יהיה לכם בחשבון הבנק בסוף ההמתנה!

אלו מכם שהבינו את הפואנטה ורוצים לרתום את הזמן לטובתם, ולהמתין תוך כדי יצירת כסף והשקעות, אני מזמין אתכם לתהליך הכשרת המשקיעים שלי, אם כבר אתם ממתינים, אז לפחות תעשו מזה כסף!

 

 

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן