למה כדאי לכם לדעת לשחות?

20190706_143503

אפשר להביט על החיים שלנו כאוקיינוס, הם יכולים להיות רדודים או עמוקים. הם יכולים להיות חמים או קרים, הם יכולים להיות רגועים או סוערים, אז אם החיים שלנו הם כמו אוקיינוס, אפשר לומר שהבחירות והקריירות שלנו בחיים הם כמו ספינות, אם אנחנו בוחרים לעבוד קשה אזי חיינו ידמו  לספינות משא כמכליות, אם אנחנו בוחרים בקריירה קצת יותר סטרילית כמו היי-טק ומקצועות צווארון כחול, ייתכן והם ידמו יותר לספינת תענוגות.

לפני כמה ימים הייתי מעורב בדיון על השקעות והשפעות משברים על השקעות שכאלו (נכון לכתיבת שורות אלו- משבר הקורונה היה על הפרק), אחד המשתתפים אמר שלטעמו זה מאוד מסוכן להשקיע, והמשבר האחרון הוכיח זאת, הבורסה עברה טלטלה, ירדה ועלתה, עננה של אי ודאות היתה סביב מחירי הנדל"ן וכל עניין ההשקעות בנדל"ן ולכן מסקנתו היתה, שאין מה להסתכן בהשקעות, עדיף למצוא עבודה "בטוחה" ולהתמיד בה.

נוכח, המצב של התקופה האחרונה, בה אנשים רבים הוצאו לחל"ת כפוי, חלקם גם לא יחזרו כנראה למקום עבודתם, הופתעתי לשמוע שהלקח מהמשבר היה לסמוך ולהיות תלוי דווקא במקום העבודה.

 

בחזרה לעולם הדימויים…

המשבר הנוכחי, למעשה הראה לנו שכאשר האוקיינוס שלנו סוער, לא משנה עד כמה גדולה הספינה היא עדין מטלטלת בקלות, ואף שבירה ופתאום נראית פחות כמקום שמסוגל להגן עלינו מפני הסערות.

בכדי לתת הרגשת בטחון, לכל ספינה גדולה ככל שתהיה,יש סירות הצלה. ככל שהספינה ענקית יותר, כך כמות סירות ההצלה גדולה יותר. בחיים האמיתיים, את סירות ההצלה אני מדמה לתוכניות פנסיה למינהן וחסכונות לא יעלים אחרים. הסיבה שאני מדמה אותן לאלו היא- מאחר ופנסיה, וחסכונות לא יעילים, הם בדיוק כמו סירות הצלה, הם מרגיעים אותנו בהיבט הפסיכולוגי, טוב לנו לדעת שהן שם אך אנו לעולם לא בטוחים שהן יהיו שם כשנזדקק להן, או שהן יתפקדו כראוי.

הסירות בדיוק כמו הפנסיות, הן כדור הרדמה פסיכולוגי, מטרתן לגרום לנו לנמנום מסויים, להרגיש שיש לנו כרית בטחון, למרות שבפועל היא לא ממש תעזור לנו. מי באמת רוצה להיות בסירת הצלה כאשר האוקיינוס (החיים שלנו) סוער. למעשה עבורי, סירות ההצלה כמו הפנסיות הן רק אשליה, משהו רחוק שלא נזדקק לו ואם אנחנו כבר זקוקים לו סימן שאנו במצב רע, רע מאוד.

 

הסיבה בגינה חשוב לנו לדעת לשחות-

יש אנשים שעולים לספינה, ומרגישים בטוחים שיש סירות הצלה. חלקם אפילו לא יודעים לשחות. הם אפילו מצדיקים זאת באומרם, למה לדעת לשחות אם יש סירות הצלה לעת הצורך?!  ניתן להביט על אימרה זו בצורה של אחריות, הם למעשה אומרים, שאין להם כל רצון לקחת אחריות על עצמם (לדעת לשחות) במקרה של צרה, הם מעדיפים להאמין שיש מי שיהיה שם עבורם (סירות ההצלה).

שחיה היא נקיטת פעולה, לקיחת אחריות, אנשים שטורחים לדעת לשחות למרות שהם מצויים בספינה ענקית עם הרבה סירות הצלה. הם יודעים שגם אם כל קווי ההגנה הללו יסדקו ויתפוררו, הם ישחו, לא משנה גם הים יגעש ויסער, הם יבלעו מים, הם יסבלו מקור, אבל ימשיכו לשחות- עד שיגיעו ליעדם.

לדעת לשחות, זה לא להיסחף עם הזרם, זה לכוון את עצמך למחוז חפצך, כי לפעמים צריך לשחות גם נגד הזרם, אפילו אם זה מאוד מעייף ומאוד מייאש.

 

 

להשקיע היום כדי שנוכל לשחות בהמשך-

אם יש משהו שהמשבר הזה הוכיח מעבר לכל ספק הוא, שחשוב לדעת להשקיע ולטפח השקעות זאת אומרת לשחות בעצמך. בעוד ואנשים רבים איבדו את מקור פרנסתם, או ירדו בגובה ההכנסה שלהם, אלו שהחזיקו השקעות במקביל, בעיקר השקעות המניבות תזרים מזומנים, פחות הרגישו את גלי סערת המשבר מנענעים את ספינתם.

העניין כאן הוא לא לוותר על סירות ההצלה כמו הפנסיות שלנו, אלא פשוט להבין שאין לסמוך עליהן ולשים את כל יהבנו עליהן. צריך להבין שאולי היום יש סירות הצלה, אך אף אחד לא מבטיח לנו שהן יהיו שם בעוד 10-15 שנים. גם לטיטאניק היו סירות הצלה כשהיא עזבה את הנמל ולמרות זאת רוב אלו שעלו על סיפונה לא זכו לראות חוף מבטחים.

עשו לעצמכם טובה, בטרם תעלו על הספינה שתשוט  במים הלא ידועים של האוקיינוס שלכם, למדו את עצמכם לשחות, אפילו ברמה הבסיסית, להזיק זה בטוח לא יכול, אך במקרה הגרוע זו יכולה להיות יכולת שתתגלה כמצילת החיים שלכם.

 

לימודי שחיה-

אם אתם לא ימאים דגולים ובכל זאת אתם רואים את החיים שלכם כאוקיינוס המלא בהזדמנויות, כדאי שתדעו גם ללמוד לשחות, ניתן להביט על תהליך הכשרת המשקיעים שבניתי כסדנה ללימודי שחיה, אם בא לכם לדעת לשחות בצורה יותר מקצועית יותר נכונה ולמרחקים ארוכים, השאירו פרטים מבטיח לחזור אליכם.

ואם מעניין אתכם גם להצטרף למועדון המשקיעים שלנו, המוקם בימים אלו, אתם מוזמנים להרשם ונחזור אליכם לקראת המפגש הבא.

 

 

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן