מה היתה השאלה הטריקית שנשאלתי לגבי תהליך הכשרת המשקיעים שלי?

"תהליך הכשרת המשקיעים להשקעה בנדל"ן מניב" שלי מתקיים כבר שנתיים רצוף, ברגעים אלו ממש המחזור העשירי בעיצומו. זה כיף וסיפוק גדול לחלוק את הידע והניסיון שלי עם אנשים שרוצים לא רק ללמוד אותו אלא בהחלט ליישם אותו.

כיום לאחר שנתיים אני יכול להביט אחורה ולראות את התוצאות של אותו תהליך:

ב' צעיר בן 27 שתוך כדי התהליך הצליח לרכוש 2 נכסים בשדרות, כי זו העיר שהוא התמקד בה.

מ' בן 50+ חבר הנהלה באחד מביה"ח במרכז רכש 2 נכסים בחיפה, העיר בה הוא בחר להשקיע.

ט'  בת 30+ מעצבת פנים מאזור המרכז, רכשה נכס להשקעה בר"ג כשבוע לאחר שסיימה את תהליך ההכשרה.

ר' בת 50+ מתעדת מבנים במקצועה, השקיעה בכ- 4 נכסים בחיפה במהלך השנה שלאחר התהליך.

ע' בן 25 משוחרר ועובד באבטחה, רכש את הנכס הראשון שלו להשקעה בקריות בפרוייקט פינוי בינוי.

ל' בת 40+ עצמאית השקיעה בנכס בב"ש המושכר לסטודנטים.

ה' בת 50+ בעלת משתלה לשעבר שהבינה שכדאי להשקיע לפנסיה ורכשה 4 נכסים בעפולה, פחות משנה לאחר התהליך.

ב' סטודנט בן 24 מחיפה, רכש את הנכס השני שלו בקרבת הטכניון בחיפה.

ע' בן 40+ עו"ד באחד ממשרדי עריכת הדין הידועים ווהגדולים בישראל, השקיע בנכס בב"ש המושכר לסטודנטים.

ש'  בן 30+ סוכן ביטוח במקצועו, רכש נכש להשקעה בב"ש ומושכר לסטודנטים.

ג' בן 40+ עצמאי אדריכל ומעצב פנים במקצועו השקיע בנכס בקריות לאחר תהליך ההכשרה.

מ' בן 40+ אשר פרש מהעבודה עקב סיבה רפואית והשקיע בשני נכסים בפרדס חנה.

זו רק חלק מהנבחרת, הרשימה עוד ארוכה ומתארכת…. הבנתם, מי שרוצה עושה ומגיע לתוצאות. כפי שניתן לראות חתך הגילאים הוא מגוון ונע בין 24 ל- 50, כיף לראות את העשיה הזו של המשקיעים שהחליטו לקחת את עתידם וגורלם ביד ולפעול בנדון ואכן עשו כן.

בכל שיחה שלי עם משקיע שמתעניין לעבור את התהליך, חוזרת על עצמה השאלה:

"האם כל אחד יכול להשקיע? האם התהליך מתאים לכולם"?

בפשטות התשובה לשתי השאלות הללו היא: כן!

כל מי שיחליט ללמוד, ולהבין את העקרונות הפשוטים של איתור נכס להשקעה להתוות אסטרטגיה, והכי חשוב להיות עקבי ולהתמיד, יוכל לבצע זאת.

העקרונות פשוטים והגיונים, צריך רק לסדר אותם ולעקוב אחריהם ממש כמו 'סמני דרך', כל שלב, מוביל לשלב הבא אחריו, ממש בצורה טבעית, ללא הרפתקאות ללא סיכונים מיותרים, פשוט עקרונות עבודה מבוססים המתבטאים בתוצאות בשטח.

מי שיעקב אחר העקרונות הללו יגלה בעצמו שהתשובה לשתי השאלות לעיל היא חיובית, הוא יגלה על עצמו שהוא יכול להשקיע והוא גם ידע להתאים את התהליך לצרכיו ומטרותיו.

 

מהי השאלה הטריקית שרק המעטים מעיזים לשאול אותי?

יש מעט מאוד אנשים אמיצים, שמעבר לתכני התהליך, המשמעויות שלו והתעניינות לגבי התתנהלות הדברים בתהליך ההשקעה, מעיזים לשאול אותי את השאלה:

"למי תהליך הכשרת המשקיעים של גורו נדל"ן, לא מתאים"?

שאלה זו היא לא רק שאלה קצת יותר מורכבת אלא הטריק החבוי בה שהיא מציגה גם פארדוקס לשתי השאלות בפסקה הקודמת. הרי אם ציינתי שכל אחד יכול להשקיע והתהליך מתאים לכולם, איך אני יכול כעת לתת תשובה שהיא אחרת?!

אז תרשו לי להפתיע אתכם, יש סוג מסויים של אנשים שהתהליך הזה ממש לא מתאים לו, אני אתן כאן רשימה של חלק מהמאפיינים והקווים המשותפים שיש לאנשים שהתהליך הזה לא מתאים להם.

 1. ציפיה להתעשרות מהירה– מי שמצפה להתעשר במהירות, מפספס משהו. השקעה זה תהליך לוגי, שדורש השקעה של זמן ואנרגיה, כן יש אנשים שמתעשרים מהר, אך לרוב זה קורה תוך נטילת סיכונים מרובים או בעיקר מזל ועל מזל משקיע לא מבסס אסטרטגיה.
 2. הרצון לכסף מהיר– יש משקיעים שהולכים שבי אחר פרסומים/ססמאות שמבטיחות להם, יצירת רווחים מהירים. זה גם אפשרי בנדל"ן, אך חשוב לשים דגש ואחד הכללים המנחים אותי: "כסף קטן בא מהר, לכסף גדול לוקח זמן".
 3. לא צריך כסף כדי לעשות נדל"ן– גם כאן אני אקדים ואומר לכם שזה אפשרי, אך זה לא ממש מומלץ. רוב המשווקים טוענים שיש להם את ה-סוד "כיצד לרכוש דירה ללא הון עצמי", נכון שזה אפשרי ונכון שיש כמה דברים לבצע זאת, אך כל הדרכים הללו הן מסוכנות ומגלמות סיכונים גבוהים ועליהם אף אחד לא טורח לספר לכם.
 4. הסוד– מי שמצפה ללמוד סודות, סופו שהסוד היחיד שילמד זה "שאין באמת סודות". השקעה בנדל"ן היא תהליך  מסודר עם תחנות "בדיקה" שיש לעשות במהלכו, הם ידועים לכל מי שעוסק בהשקעות בנדל"ן וטרם פגשתי מישהו שהיה לו סוד שאחרים לא ידעו.
 5. זה ממש קל– אנשים מתבלבלים בין משהו שפשוט לעשיה כמו השקעה בנדל"ן, ברגע שאתה יודע מה אתה עושה, לבין קלות. לעשות נדל"ן זה יכול להיות פשוט אך לא קל. זה לא קל לעשות חקר שוק, זה לא קל לראות הרבה נכסים, זה לא קל להתנהל מול אנשי המקצוע. זה ממש לא מסובך-  אך מי שיגיד לכם שזה קל בקטע של Piece of Cake, כנראה שלא עשה נדל"ן מימיו.

התנצלות: במידה וזיהיתם מאפיין אחד או יותר, אל נא תחזיקו את זה נגדי, או שתעשו משהו בנדון להוכיח לי שאני טועה (זה לטובתכם- כי אז זה אומר שאתם משקיעים), או שפשוט תעשו משהו בנדון, כדי לשנות את המציאות הזו.

כשמחפשים נכסים רואים הרבה דברים מעניינים

 

כפי הנראה מהכתוב, ההבדלים נובעים בעיקר מצורת חשיבה, היופי בנדל"ן הוא שזהו אפיק השקעה שיודע לתגמל את המשקיע אשר יודע להיות:

 • בעל משמעת
 • עקבי
 • דבק בנתונים ועובדות ולא בסיפורים וססמאות
 • בעל סבלנות ואורח רוח ומבין שהשקעה בנדל"ן מצריכה זמן
 • מבין שהזמן בנדל"ן פעול לטובת ההשקעה והמשקיע ולא נגדם
 • החלטי
 • שקול
 • אופטימי ורואה את הפוטנציאל
 • חזון
 • בעל מטרה ברורה לעבר העתיד הרחוק
 • מבין שתוצאות גדולות בעתיד מתחילות מפעולות קטנות בהווה.

 

לסיכום:

להיות משקיע זה עניין של בחירה, אך לא רק בחירה אלא גם אחריות.

זו האחריות לקבל החלטות על הכסף שלכם, האחריות לקבל החלטות ולעיתים לשלם על הטעויות, האחריות לבצע פעולה לעבר העתיד הפיננסי שלכם.

אם הגעתם עד לכאן ואתם חושבים שאתם  מתאימים להיות משקיעי נדל"ן ורואים את עצמכם, מגדילים את ההחזקות שלכם בנכסים, ככל שתתבגרו והשנים יעברו, או שאם אתם מבינים, שלהשקיע בנדל"ן יכולה להיות משימה קשה אשר בסופה יש חיים קלים, אם אתם  מחפשים נבחרת של אנשים איכותיים כמוכם, שהחליטו לקחת אחריות על החיים הפיננסים שלהם, ובא לכם להצטרף אליהם לתהליך הכשרת המשקיעים של גורו נדל"ן, הרגישו חופשי להשאיר פרטים ומבטיח לחזור אליכם לשיחת התאמה.

חובבי פודקאסטים?

מוזמנים להאזין לפודקאסט שלי בו אני מראיין את הדמויות המובילות במשק השיראלי ומראיין אותם על כסף, השקעות והתפתחות אישית.

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן