ספקולציה בהשקעות נדל"ן

Contemporary Building Exterior Skyscraper Design Concept

אני ספקולנט גאה

בואו נעשה ניסוי קטן …….
קחו דף ועט ורשמו הכי מהר שאתם יכולים מהם המילים או המחשבות הראשונות שקופצות לכם לראש
כשאתם שומעים את המילה ספקולציה!

רשמתם? כעת אתם רשאים לגלול מטה…

.

.

.

.

.

.

כעת עברו על הרשימה ותגלו כי לרוב הדברים שרשמתם יש קונוטציה שלילית ברמה זו או אחרת, האם
המחשבות השליליות הללו מוצדקות? נכונות?

ספקולציה?

כאשר אנו מדברים על ספקולציות, ישר עולה לנו ההקשר הכלכלי פיננסי של המילה הזו שמשמעותו לפחות עפ"י ויקיפדיה: מונח במימון, המתייחס לכל פעולה כלכלית שבה החזר ההשקעה הראשונית (הקרן), בנוסף לריבית על הקרן, אינו מובטח. או אם לסכם את כל מה שנכתב במשפט זה במילה אחת שקופצת ישר לראש הימור, הימור אוטומטית מזוהה אצלנו כסכנה, כי לא בטוח מה יש לנו ביד לאחר פעולה ההימור .

לא לחינם הודגש צמד המילים 'אינו מובטח', בהיבט הצר אנו יכולים להבין כי כל השקעה באשר היא, בין אם היא השקעה ב- נדל"ן, יזמית, שוק ההון היא בהגדרה ספקולציה. מאחר ואחת הדוגמות (אולי אפילו אכסיומה) המרכזיות בעולם ההשקעות היא שהתשואה הולכת יד ביד עם הסיכון, וכשיש סיכונים, אנו מבינים שהתמורה אינה מובטחת ברמה כזו או אחרת.

הימור?

בואו נביט רגע על המילה הימור לפי ויקיפדיה: הימור הוא כל פעולה המערבת סיכון כסף או רכוש, על חיזוי תוצאה של הגרלה…יכולה להתייחס גם לכל פעילות שבה הסיכון גבוה וההחלטות שנעשות מתבססות על ידע לא שלם.

אני ספקולנט!

כמשקיע, אני רואה עצמי כספקולנט כי אני אישית מעדיף להביט על משמעותה האמתית של המילה, מקור המילה ספקולציה הינו מהשפה הלטינית במילה Specula, משמעות המילה ספקולה היא : מגדל, מגדלור או מצפה שמטרתו לראות ולהראות למרחוק.

הגדרה והתפתחות מקור המילה עפ"י גוגל

למגדלור יש שתי מטרות:

הראשונה- להזהיר את הספינות בלב ים, מפני קרבתה של יבשה, המגדלור מאפשר לימאים לראות את הסכנה עוד בטרם התקרבנו אליה .

השנייה- לראות למרחוק ולהזהיר.

המשמעות מתחזקת עוד יותר כאשר אנו חושבים במונחים של 'מצפה' –
מצפה נועד בכדי שנוכל לראות למרחוק. וזה מקום טוב להזכיר את אחד הספקולנטים הידועים לנו 'אייזק ניוטון' שתבע את המשפט: 'אם הרחקתי ראות, הרי זה כי עמדתי על כתפי ענקים', מי שבקי בהיסטוריה של שוק המניות יודע שאייזיק ניוטון היה משקיע גרוע והוא הפסיד הרבה מכספו כאשר השקיע במניות, בדיוק מהסיבה הפשוטה, שהוא השקיע כמהמר ולא כמדען, שכן כמדען הוא היה ספקולנט עם חזון וראה דברים למרחוק, הודות לו יש לנו את דרך התיאור של העולם במכניקה הניוטונית.

בעולם הפיננסים, לספקולנטים לרוב יש התייחסות שלילית, כאשר מתרחשות מפולות או אי סדיריות בשוק ההון בד"כ הספקולנטים מואשמים בדרך כזו או אחרת. גם בהקשרים של שוק הנדל"ן אנו ערים לעיתים להערות מצד פולטיקאים המכנים את המשקיעים ספקולנטים או אינטרסנטים.

אך המשמעות האמתית של להיות ספקולנט היא להביט על נכס פיננסי/ממשי מסוים ולהביט למרחוק לגבי עתידו, ספקולנט טוב אינו מהמר, ספקולנט טוב ינסה לאמוד את הסיכונים והסיכויים ורק כשאלו האחרונים יעלו על הקודמים, הוא יבצע מהלך/פעולה ספקולנטית, פחות מתוך הימור אלא יותר מתוך ידיעה המבוססת על הערכה .

 

הנבואה ניתנה לשוטים-

חשוב להדגיש, אף אחד אינו נביא, נביאים מתבססים על אותות ומופתים והרגשות, ספקולנטים מנסים להתבסס על ניסיונם, על נתונים, חקר שוק נדלנ"י מעמיק ומרחק ראיה שנתון בידיהם לפי פרמטרים ממשיים בהם הם מחזיקים ולפיהם לנסות ולגבש החלטה … והערכה לעתיד …

 

רוצים לבוא ולהיות מסוגלים להביט רחוק, לבחור השקעות נכונות וחכמות? אני מזמין אתכם, לקחת חלק בתהליך הכשרת המשקיעים שלי, תהליך שיעזור לכם לבצע חקרי שוק מעמיקים ביותר ולקבל החלטות השקעה ובות עבור עתידכם. השאירו פרטים בקישור אני מבטיח לחור אליכם.

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן