אז במה אתם בוחרים?

לחסוך לילדים או לדירה

לא, זה לא פוסט פוליטי, אני רק רוכב על התזמון של הבחירות  מחרתיים.

יש לי כמה שאלות אליכם.ן

  • נכון שאתם בוחרים להשקיע במורה פרטי כאשר לילדים שלכם יש קצת אתגרים בלימודים?
  • נכון שאתם משקיעים הרבה בחינוך הילדים שלכם ובהכנה שלהם לחיים הבוגרים?
  • נכון שאתם משקיעים הרבה כדי לשמור על ילדיכם ולתת להם סביבה נוחה ובריאה לגדול בה?
  • נכון שאתם משקיעים רבות בהכוונה של ילדיכם כדי שידעו לבחור את הכיוון המיטבי בחיים שלהם?
  • רובכם כנראה גם ישקיעו במימון ההשכלה הגבוהה של ילדיכם כשהם ירצו ללמוד במוסדות והאוניברסיטאות השונות בעוד כמה שנים.

כל השקעה בילדים שלנו היא השקעה לטווח רחוק-

השקעה בילדים שלנו, היא משהו שטבוע בנו וזה חוצה תרבויות וזמנים היסטוריים, זו המהות של ההורות, לעזור, להגן, ללמד, לתמוך בכדי לתת לילדינו סיכוי טוב יותר להתקדם ולהצליח בין אם זה בהקמת בית ומשפחה ועד להצלחה בקריירה או הצלחה פננסית.

כל אלו הביאו אותי להבחין בפרדוכס ההורים-ילדים, לא אחת עולה בי התהיה שאם אנו כהורים, עושים את כל ההשקעה בילדנו וזו השקעה שמיועדת לשאת פרי ולעזור להם לאורך חייהם, משמע בעתיד הרחוק, מדוע לצד זה רבים חוששים ומפחדים להשקיע כדי לספק לילדים שלהם בטחון כלכלי בצורה של נכס להשקעה?

הפחד הוא האוייב הכי גדול של הדירה שלכם-

לקנות דירה להשקעה, זהו צעד מאוד מאוד מפחיד, מלא בחששות, לא רק בגלל שמדובר בעסקה שנחשבת יקרה מבחינת ההון שיש להשקיע, אלא גם כי רבים מרגישים שהם לא יודעים מה לעשות ומהיכן מתחילים.

יש גם פחדים נוספים ובלתית מבוססים כגון:

" לא ישלמו לי"

"השוכרים יברחו לי"

"השוכרים ישאירו לי חובות בדירה"

"יהרסו את הנכס"

"הדירה לא שלי, אלא של הבנק ואני בחובות"

"לא בא לי לפתוח סתימות"

כל החששות האלו מובנים וידועים, אך הם בעיקר נובעים, מחוסר הכרה של המציאות הנדלנ"ית בישראל ומחוסר היכרות של ניהול נכס בבעלות להשכרה.

הבעיה עם הפחדים הללו, שהם מונעים מאנשים רבים, לעשות את ההשקעה אולי הכי חשובה למען הילדים שלהם בטווח הארוך, זו דרך אשר בסופה, ממתינה לילדים שלכם אחד ההישגים הכי גדול שלכם כהורים וזה היכולת להעניק דירה לילדים שלכם.

היכולת שלכם להעניק דירה לילדים שלכם בבגורתם, היא לא רק אחת הזכויות שנופלת בחלקכם, אלא גם אפשר לומר היא גם סוג של חובה במציאות של היום.

אתם לא רוצים לדון את ילדיכם ומשפחתם העתידית למגורים של שכירות לכל אורך חייהם [להרחבה קראו את הרשומה: כיצד הגופים הפיננסים הולכים לשעבד את המשפחות בישראל], רק בגלל שאתם פחדתם לקבל החלטה היום. במקום לחסוך כסף בצד לילדים שלכם בכל מיני תוכניות אשר נושאות לא רק ריביות נמוכות, אלא גם סובלות משחיקה אינפלציונית מוגברת, הפעולה הנכונה שלכם תהיה להשקיע כבר בהווה בדירה להשקעה.

המציאות הרי הראתה לנו, שלא משנה היכן אנשים רכשו דירות בעבר, ערכם קפץ לעין ערוך, בין אם זה היה בפריפריה כמו באר שבע, עפולה והקריות, ובין אם זה בגבולות המרכז של חדרה-גדרה, השקעה בדירה לאורך זמן פשוט מוכיחה את עצמה.

ולרוב אפילו טוב יותר משוק ההון, גם יותר טוב ממדד ה- S&P500 אליו רבים אוהבים להשוות.

אם טרם השתכנעתם שהשקעה בדירה טובה יותר מלחסוך לילדים לטובת דירה, כדאי שתעמיקו בקריאה בפוסט ייעודי לעניין זה שכתבתי עם דוגמאות למה לא כדאי לכם לחסוך כדי לרכוש דירה? אותו פוסט מראה לנו, שקצב החסכון שלנו לאורך השנים אינו מדביק את קצב עליות המחירים, לכן יוצתא מצב אבסורדי שאנשים חוסכים תקופות ארוכות מאוד, מצמצמים באורח החיים שלהם, מוותרים ומקצצים במותרות ובסוף עדין לא מצליחים לרכוש דירה, כי המחיר "ברח" להם.

כבר בשנת 2014 כתבתי רשומה שלצערי היום כ- 8 שנים מאוחר יותר התבררה כנכונה מאוד ומי שלא פעל אז, מבין כמה הוא פספס היום, אל תמתינו, לימדו, תעשו, תשקיעו.

לפרטים על המחזור הבא של תהליך הכשרת המשקיעים שלי.

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן