אז מה הפנ(ט)סיות שלכם?

 לא כל סרט, הוא סרט עם סוף טוב


מתברר, שרוב האנשים חיים בסרט, ייתכן שחלקם חיים בסרט בגלל חוסר ידע, חלקם בגלל ההדחקה, חלקם בגלל חוסר ההבנה וחלקם כי הם סתם דריפטרים של החיים.

הסרט שאני רוצה לדבר עמכם הפעם הוא הסרט של הפנסיות שלכם, למעשה לא סתם סרט, אלא סרט אימה של ממש, למרות שאינו נראה כזה לצופה הממוצע, מכיוון שלכאורה הוא מתנהל על מי מנוחות, הסטירה מגיע אי שם בגיל 60 וצפונה.

למרות הכתבות, התחזיות והמסרים שאנשים כמוני מנסים להעביר, רוב האוכלוסיה מגיבה באדישות לעניין הפנסיות. לרוב זה נובע בגלל עצלות וחוסר ידע ורצון להתעמק בכך, זה תמיד נראה מסובך מדי מכדי להתעסק ולהבין בזה, חלקם גם אדישים למימד הזמן, הרי מישהו בן 30 בתחילת הקריירה שלו, לא טורח לחשוב 40 שנים קדימה כשיצא לפנסיה, אחריו המבול….הוא בקושי מצליח לסיים את החודש, אז איך יהיה מוטרד ממשהו בעוד 40 שנים, תקופה ארוכה יותר מכפי גילו.

לפני שנצלול לתוך העניין הרלוונטי, אני רוצה להפנות אתכם לרשומות קודמות שלי בנושא, בכדי שתקראו, תעמיקו והכי חשוב תפנימו, אני לא סתם זועק "זאב…זאב…"

אקיצר, הבנתם, הנושא בוער בתוכי.

ממש היום התפרסמה כתבה בעיתון כלכליסט המדברת על צרת הפנסיות, הכתבה אמנם מתארת חלק מהמקרים בארה"ב, אך היא מאוד רלוונטית למציאות שלנו כאן, ולכל מי שרוצה להזדקן לא רק בכבוד אלא ברווחה כלכלית בעת זקנתו.

הגורמים שגומרים לכם על הפנסיות…


בכתבתה בכלכליסט מציינת רחל בינדמן את סביבת הריבית האפסית הפוגעת בפנסיות של החוסכים כגורם בעייתי, וזה כמובן אחד מהגורמים הרבים שמכרסמים בפנסיות של החוסכים, גורמים נוספים שאנשים לא מודעים אליהם הם:

  1. אסונות טבע- הפנסיות נאגרות אצל חברות הביטוח, מספיק אסון טבע בקנה מידה קולוסאלי ולחברת הביטוח לא יהיה כסף.
  2. עליה בתוחלת החיים- דבר אשר משפיע על אורך הזמן שאנשים נאלצים לחיות על הכספים אותם חסכו.
  3. עליה בכמות המזדקנים- כשחיים יותר, יש יותר אנשים זקנים.
  4. עליה במקדם הפנסיה- המושפע מסעיף # 2 ולכן משתנה כל הזמן (נכון להיום נקבע סגיל 60).
  5. תספורות של טייקונים- גופי הפנסיה הינם הגופים המוסדיים אשר משקיעים את כספי החוסכים בחברות של טייקונים כאלו ואחרים, ומי מאיתנו לא זוכר את המכות שהפנסיות חטפו בתספורות של לבייב, תשובה וחבריהם.
  6. משברים כלכלים- כל מי שהיה ממש על סף יציאה לפנסיה, איבד כמות כספים מאוד גבוה וכנראה גם כמה שנים מהחיים, בעת פרוץ המשבר העולמי ב 2007.
  7. דמי הניהול הגבוהים- אוכלים את כספי החוסכים

וכמובן שיש עוד גורמים אשר אינם 'קופצים' בראשי בלהט כתיבת שורות אלו.

לפני כחודשיים בדיוק (הבדל של יום), פרסמתי רשומה אשר כותרתה: מניות Vs נדל"ן- קרב הענקים אשר משווה בין השקעה בנדל"ן, חסכון בנקאי והשקעה בשוק ההון, שם הבהרתי בצורה חד משמעית שהנדל"ן הינו אפיק השקעה שעושה היגיון בהיבטי התשואה ולמעשה מנצח בתשואות האפקטיביות למרות שהשוואות המדדים שרבים נוהגים לעשות מראים אחרת וחוטאים למטרה ומציגים תמונה שונה.

אמנם לא הכנסתי אז להשוואה את הפנסיות של החוסכים, אך אני מתייחס לנתון המוצג בכתבתה של רחל, שעל החוסך, להשקיע באפיק פנסיוני שיש לו תשואה מינימאלית רצויה של 4% שנתי בכדי שתהיה לו פנסיה נאוטה לפי משרד האוצר.

תמונה מכתבתה של רחל בינדמן בכלכליסט

מישהו יכול לומר לי בבקשה מה זו פנסיה נאותה לפי משרד האוצר?

לפי ההיגיון הכחלוני, אדם אשר קיבל בקבוקי עארק ריקים כירושה מאביו לדבריו, אז אני מתקשה להבין מהו הסטנדרט אליו שר האוצר כחלון מכוון כפנסיה נאותה. אך בואו נאמר, שלא הייתי בונה על זה אם לשם אתם שואפים.

הפנסיה רחוקה? אז תשקיעו רחוק…


אתם לא חייבים להיות משקיעים מדופלמים או כרישי נדל"ן בכדי להשקיע בנדל"ן. אני מציע לכם תוכנית פעולה פשוטה, אם הפנסיה רחוקה מכם וכרגע אתם לא מודאגים ממנה, כנראה שאתם חיים בסרט. אך אני כאן כדי להציע לכם פתרון שיהיה לכם קל ליישום ושלא תצטרכו להיות משקיעים נדל"ן פעילים.

מכיוון שהפנסיה רחוקה, לאלו מכם שאינם רוצים להיות משקיעים פעילים כדי לראות כסף היום, אני מציע להשקיע רחוק, לרכוש נכסים היום שישמשו אתכם לקראת גיל הפרישה. פעולה מסוג זה מתאימה לאלו מכם שחושבים שנדל"ן זו "התעסקות".

אחרי הכל מה כבר יכול להתרחש?

או…

שתתאהבו בתהליך והרעיון ותרצו להתמקצע. כפי שקרה לעבדכם הנאמן, כותב שורות אלו, ואז תהיו מרובי נכסים.

או…

שיהיה לכם נכס או נכסים לקראת הפנסיה.

כך או כך אתם תודו לי.

ולאלו מכם שהכתוב לעיל קצת מסובך מדי, הכנתי עבורכם תרשים זרימה קצר שיקל עליכם לבחור את המסלול.

חיים בסרט? בחרו את המסלול המועף עליכם.

ואם אתם חוששים, מפחדים, או לא יודעים היכן להתחיל, זה בדיוק המקום להזכיר לכם, שבמיוחד בשביל אנשים כמוך יצרתי את תהליך הכשרת המשקיעים שלי להשקעות בנדל"ן מניב למגורים.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

2 מחשבות על “אז מה הפנ(ט)סיות שלכם?”

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן