איך הכל התחיל בגלל טלויזיה ומהי חשיבה צרכנית?

כמה שווה לכם שדרוג הטלויזיה

ינ'על העולם, בסוף זה קרה.

הילדים החליטו שהסלון זה מגרש כדורגל ובסוף הטלויזיה חטפה אותה ובגדול. המזל שזה קרה באזור נובמבר אז סחבנו עוד חודש וקצת עם הטלויזיה המקרטעת [יש מצקצקים בקהל שאומרים- "חשבתי שהוא לא צופה בטלויזיה"?! אז אני כן צופה :-)].

בד"כ בסוף השנה חותכים במחיר כי רוצים לסדר את הדוחו"ת אז גם החברות הגדולות שהן ציבוריות בד"כ והן  גם היבואניות הגדולות מורידות במחירי המוצרים כדי להגדיל את הרווחיות לקראת סוף שנת המס כדי שבעלי המניות יהיו מרוצים.

הלכתי וחפשתי טלויזיה של 65' שתחליף את הקודמת, זו שחטפה גול תרתי משמע.

ומצאתי את האחת…. 65' פחות מ- 2000 ש"ח חדשה מהחנות. כן יש לה את כל המושגים שאני לא מבין מה הם אומרים משהו כמו: 4K, HDMI, SmarTV ועוד כל מיני ראשי תיבות שלא אומרים לי כלום.

מה עשה הקרטון של הטלויזיה?

לאחר התקנת הטחויזיה החדשה, אני נוהג לשמור את הקרטון כמה ימים, לראות שיא מתפקדת כמו שצריך, ואם תדרש החלפה אז יש גם את האריזה המקורית.

מתברר שהשכן שלי, שגר בבית ממול, ראה שהתחדשתי בטלויזיה, וככה תוך כדי שיחת חולין וסמול טוק, הוא שיתף אותי שגם הטלויזיה שלו מקרטעת עם הלדים האחוריים שלה (לא מבין מה זה אומר), והוא גם שוקל להשתדרג, הקודמת היתה  LG והפעם הוא הולך להביא את הדגם המשופר, עם משהו שקוראים לו O-LED או Q-LED תהרגו אותי לא מבין בזה.

פרגנתי ואמרתי לו מגניב, אבל מה יש לך לשבור את הראש לך כמוני שים 1900 ש"ח ותביא טלויזיה סינית כמו שלי,הוא הסתכל עלי בבוז, כאילו "ברכתי" את אמא שלו.

אז מתוך התעניינות שאלתי כמה היא עולה?

"אם אני אצליח להסתדר עם החנות אני מניח שאארגן אותה ב- 7500 ש"ח"

הוא אמר בסיפוק.

וואו, הדהים אותי שהוא מוכן לשים עוד 5500 ש"ח על טלויזיה שממילא מתקלקלת בממוצע אחת ל 5-6 שנים.

הוא כמובן המליץ לי לחשוב פעמיים ולשדרג את עצמי באיכות הצפיה, אך אני אמרתי לו בלקוניות, שאני מעדיף לרכוש נכסים ולא טלויזיות.

הוא לא הבין מה אני רוצה ממנו.

השיחה הזו איתו נתנה לי רעיון לכל הרשומה הזו, רציתי להבין כמה כסף זה שווה לי/לו כל העניין הזה של הטלויזיות, אז זה מה שעשיתי ואלו היו הקווים המנחים שלי:

  • ההפרש לכל קניה תהיה 5500 ש"ח לפי הקניה האחרונה [הזנחתי שינויי מחיר לאורך השנים לצורך המשחק]
  • החלפת טלויזיה כל 6 שנים [מניסיוני גם כשהייתי רוכש את האיכותיות של סוני בעוונותי]
  • ההפרש יושקע ב- S&P 500 כמסלול שאינו מצריך מאמץ וחשיבה.
  • תשואת הסנופי הממוצעת לשנה נלקחה לפי ה- 20 השנים האחרונות שהיא 7.45% אני מעגל ל- 8%.
  • כל 6 שנים תהיה השקעה נוספת של אותו ההפרש, באותה העת, לתוך התיק.
  • התיק יהיה עד ל- 25 שנים [סתם כי זה מזכיר לי "משכנתא"].

הסבר קצר לחישוב: בשנה הראשונה הושקעו 5500 ש"ח כעבור 6 שנים, הוספו לתוצאת ההשקעה עוד 5500 ש"ח וכן הלאה…

ניתן להקליק על התמונה כדי לראות אותה על מסך מלא.

תוצאות השקעת ההפרשים כל 6 שנים במדד ה- S&P 500

למה בחרתי דווקא במדד הסנופי [S&P 500]?

הרעיון כאן היה רק להראות מה קורה אם אנו לוקחים את ההפרשים בין שני צרכנים במקרה של דוגמת הטלויזיה, ומשקיעים אותם במשהו שאינו דורש הבנה והתעסקות, לכן בחרתי בסנופי, כי לבצע הפקדה חד פעמית כל 6 שנים לא צריך להיות מומחה השקעות או בעל הבנה מעמיקה.

כעת נסו לדמיין לאלו הפרשים נגיע בהתנהלות רוחבית, לרכוש מכונית ב 150,000 ש"ח במקום ב- 220,000 ש"ח, לרכוש את הסלולארי הכי טוב אבל של שנה שעברה, במקום לרכוש את הכי טוב של השנה הנוכחית. אתם מבינים שתוך שים ספורות 5-7 שנים יש לכם כבר מקדמה לנכס אם נדל"ן מענין אתכם?!

לסיכום:

הרשומה הזו באה מיד לאחר הרשימה בה אני מבקר את חסכון היתר [מדוע לחסוך לא יקדם אתכם לשום מקום?], אך חשוב לי עדין להבהיר שצרכנות נבונה ונכונה הינה חסכון והשקעה נכונים אם פועלים במסגרת התודעה של גדילה, צמיחה והתפשטות. בהתנהלות נכונה והשקעת ההפרשים, ניתן להגיע לפערים לא רק של עשרות אלפי ש"ח אלא גם למאות אלפי ש"ח לאורך 15-25 שנים.

אני כאמור אוהב ונמשך יותר להשקעות נדל"ן וגם מעביר וחולק את ניסיוני בתהליך הכשרת המשקיעים שלי, אך לא משנה אם זה נדל"ן, שוק ההון או השקעה בכל אפיק אחר, דפוס החשיבה הנכון הוא בד"כ  בנקודת ההתחלה בין אלו שיגיעו להיכן שכולם מגיעים, לבין אלו שמגיעים לשמיים. העיסוק בהשקעות נדל"ן זולג גם לתחומים אחרים בהם יש כסף, השקעה של כסף, ושינוע של כסף וזיהוי ומימוש פוטנציאלי גדילה.

 

 

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן