איך כמעט פגשתי את וורן באפט,ומה היו הסיבות שלו לפגוש אותי?

מקור: Acrons CNBC

כבאפאטולוג מושבע, היה לי ברור שאני רוצה לפגוש את וורן באפט, מרגע שקבלתי את ההחלטה הזו, התחלתי לפעול בכיוון, השלב הראשון, היה לhצור עמו מגע. לצורך כך איתרתי את הכתובת של המשרדים של ברקשייר האת'וואי, באומהא נברסקה ארה"ב, ובמקביל אתרתי גם את כתובת ביתו באומהא נברסקה.

לאחר שהכתובות היו בידי, השלב הבא, היתה לכתוב שני מכתבים, אחד לכל כתובת. בכדי לייצר עניין אישי גם דאגתי לכתוב את המכתבים בכתב יד קריא באנגלית ולא לכתוב אותם בוורד ולהדפיס. המכתב היה קצר יחסית, רק עמוד וחצי, אני יודע שוורן אוהב לקרוא, ומכתב ארוך לא ירתיע אותו, אך עם זאת הבנתי שאדם במעמדו הוא מאוד עסוק, לכן כדאי שהמכתב יהיה ממוקד ולא יהיה בזבוז זמן ואנרגיה עבורו- למישה עשיתי פיצ' כתוב.

את המכתבים שלחתי בעלות גבוהה מאוד של כמה מאות שקלים למכתב, ע"י שירות שליחים ובמסירה ידנית לוורן באפט, היו לכך כמה סיבות, אך הסיבה העיקרית היתה שאני לא סומך על דואר ישראל ולא רציתי ליפול על פעולה חובבנית שכזו. סיבות נוספות היו שזה יאפשר לי מעקב בכל רגע ורגע על מיקומם של המכתבים בדרכם אל היעד.

אחד המכשולים הקשים ביותר היו לעבור את כל האנשים המיומנים סביבו, אשר תפקידם לסנן פניות ומכתבים שאני בטוח שוורן מקבל מכל העולם, ולהגיע לוורן עצמו.

הסיבות שלי לפגישה עם וורן באפט-

יש לי סיבות רבות לפגוש את וורן באפט, אפרוט כאן את העיקריות והכלליות שבהן:

 • וורן באפט לפני היותו משקיע מדהים, יש לו אישיות ראויה להערכה והשקפת חיים מאוד מעניינת, רק לספוג את הגישה הזו תהפוך אותי למשקיע טוב יותר.
 • ההתייחסות של וורן לקשר בין אנשים וכסף, זו גישה שחובה לאמץ וללמוד ממנה רבות.
 • ההתעקשות שלו לעמוד על אופיים של האנשים עמם הוא עושה עסקים: "אי אפשר לעשות עיסקה טובה עם אנשים לא טובים". הרווח הוא לא השיקול היחידי בעיסקה.
 • ניהול כסף- וורן לא נוהג לבזבז כסף על מותרות, אלא מעדיף להמשיך ולגלגל אותו הלאה, זו גישה שראוי להעמיק בה, ואין כמו לקבל זאת ישירות ממנו.
 • קשרים- אין ספק שיש קשר ישיר בין האנשים עמם אתה מתרועע לבין העסקאות אליהן אתה נחשף, תארו לכם, איזו חשיפה וכיצד ניתן לפתח את מארג הקשרים רק מעצם פגישה שכזו.

מהן הסיבות של וורן לפגוש בי?

האמת שאין לו אפילו סיבה הגיונית אחת לפגוש בי.

ולמען האמת למה שיפגוש בי?

מי אני?

מה אני?

מה התועלת שתצמח לו מפגישה שכזו?

האם הוא יכול להפיק משהו מפגישה עמי?

וורן סובל מעודף בקשות והצעות לפגוש בו, מדי יום, איזה יתרון יחסי יש לי שיגרום לוורן להיפגש עמי?

ככל שחשבתי על כך, הבנתי, שבעצם לוורן באפט אין באמת סיבה ממשית וחזקה, לא בהיבט הפרקטי, לא בהיבט הפיננסי וגם לא בהיבט האינטלקטואלי לפגוש בי.

 

אז איך בכל זאת פוגשים את וורן באפט-

בעקרון יש כמה דרכים לפגוש את וורן באפט, את חלקן אפרט כאן:

 1. עסק טוב- אתם צריכים להיות אנשי עסקים טובים, לדעת לבנות חברה טובה, חברה שמייצרת ערך רב וגדלה בעקביות כל שנה. החברה צריכה לתת שירות או מוצר פשוטים, ויציבים, שאינם מושפעים מטרנדים או טכנולוגיה חדשה. לדוגמא: חברת ישקר של סטף ורטהיימר, שנרכשה בשתי פעימות ב- 2006 וב- 2013.
 2. פרוייקט משמעותי- במידה ויש לכם מיזם פילנטרופי, בעל משמעות, זו  יכולה להיות הזדמנות לרתום את וורן לפרוייקט ואולי אף לתמוך בו, פרוייקט שכזה יכול לסדר לכם פגישה עימו.
 3. פשוט לשלם- החל משנת 2000, מה- 5 ליוני ועד ה- 10 ליוני של אותה שנה, בכל שנה. נפתחת המכירה הפומבית, בה ניתן לרכוש ארוחת צהריים עם האוראקל מאומהא. המכירה עצמה מתפרסמת דרך אתר אי-ביי, שם מתחרים אנשים רבים על הזכות לשלם על ארוחת צהריים עם וורן באפט. המכירה מתחילה החל מ 25,000$.
מחיר ארוחת הצהריים השנתית (במיליוני $) עם וורן באפט לפי שנים, החל משנת 2000 אז החלו עם המסורת הזו. מקור: Financial Times

בשנת 2019 נשבר שיא המחיר עבור הארוחה עם וורן באפט ועמד על 4.6 מיליון דולר, ששולמו ע"י ג'סטין סאן בן ה- 28, יזם מטבעות קריפטוגרפים, אשר שילם את הסכום הגבוה ביותר עד כה.

 

מסקנות לקחת הביתה:

 1. כל אחד יכול לפגוש את וורן באפט- אם יש ביכולתו לשלם עבור הארוחה השנתית.
 2. עצות טובות עולות כסף.
 3. היגיון כלכלי- כדי לקבל עצות על השקעה וכסף, ראוי שתשלמו כסף.
 4. עבור יעוץ טוב צריך לשלם.
 5. הדדיות- למה שמישהו ירצה להיפגש עמכם, אם אתם צריכים ממנו רק את העצה שלו, כיצד לעשות/להשקיע כסף?

רוצים להגדיל את הסיכוי שלכם לאכול צהריים עם וורן באפט, הדרך הטובה היא להתחיל ללמוד ולהשקיע בנדל"ן, בדיוק לצורך מטרה זו בניתי את תהליך הכשרת המשקיעים שלי עבורכם, תשאירו פרטים אשמח לחזור אליכם.

 

 

 

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן