איך מזהים עסקת בוננזה/ מציאה?

עסקת בוננזה

ברשומה הקודמת, שתפתי אתכם בסיפור מהשטח, סיפור בו משקיעים מתחילים, מרוב חששות העדיפו לוותר על עסקת הזדמנות מעולה, ניתן לכתוב על כך רבות, ולעשות רשימה מאוד ארוכה ומנומקת מדוע אנשים לא מבצעים עיסקה.

במקום לתת את שלל הסיבות מדוע בוחרים אנשים לוותר על עיסקה מעולה, אני חושב שנכון יהיה לעשות זאת דרך סיפור אחר, בעצם כמה סיפורים.

איך מבדילים בין יהלום לסתם זכוכית?


בהנחה שרוב קוראי הבלוג הם לא יהלומנים, אני מניח שבדיוק כמוני, הסיכוי שנוכל להבדיל בין גוש יהלום אמיתי ולא מלוטש לבין חתיכת זכוכית טבעית יהיה אפסי.

אולם, אם נקטין את הסיכויים לטובתכם, רק ל 50-50, האם תהיו מוכנים להמר על חייכם, תמורת זה שתצליחו לזהות/לנחש מיהו היהלום?

מי היהלום? סיכוי של 50-50 להיות טועה או להיות צודק.
האם תהמרו על כך בחייכם?

אני מניח שרובכם לא תסכימו להמר בחייכם, על הסיכוי שתצליחו לזהות מהו היהלום, ואם כן, אז אני מציע שתלכו להיבדק, שום דבר לא שווה הימור על חייכם, גם לא יהלומים.

לסקרנים, היהלום הלא מלוטש הוא בצד ימין, בצד שמאל זו זכוכית טבעית שאינה מעובדת.

כאן צמצמתי לכם את האפשרויות ל 1-1, אבל אילו הייתי מביא לכם שק מלא בזכוכיות טבעיות ואומר לכם לזהות את היהלום היחיד שמסתתר שם, אז הסיפור היה הרבה יותר קשה, כי היו לנו מגוון גדלים, מגוון צורות, מגוון אפשרויות, כל אלו היו הופכים את המשימה להרבה יותר קשה.

טוב הבנתם את הקטע, צריך מיומנות וידע מסויימים כדי לדעת לזהות את היהלום, אבל רגע, בואו נשכלל את המשחק קצת, האם נצליח לזהות בין שני יהלומים מלוטשים, רק שאחד מהם הוא זיוף והשני אמיתי?

אמיתי או מזוייף?
אמיתי? מזוייף?

טוב כאן כבר אנו צריכים להיות גם מיומנים, שניהם מלוטשים באותה הצורה, חדי העין יבחינו שהשבירות וההשתקפויות שונות בין השניים, אך עדין מי שלא בעל ידע לא ידע להבין בין השניים.

לסקרנים, העליון הוא היהלום האמיתי.

ובתמונה נוספת, ראש בראש….

אמיתי מול מזוייף

טוב, אלו הם יהלומים, וענף היהלומנות ידוע כענף שחשוב לרכוש בו ידע, ניסיון, מיומנות, השכלה בגמולוגיה ומקצוענות.

אבל בו ננסה לבדוק בתחום אחר האם יהיה לנו קל יותר?

אז מי ינצח רואיז או ג'ושוע?


ב- 1 ליוני, היתה סנסציה עולמית בעולם האגרוף המקצועני, כאשר נערך הקרב על האליפות במשקל כבד. שני המתאגרפים היו:

אנתוני גו'ושוע- אלוף העולם ומחזיק ב- 3 חגורות האליפות מטעם הארגונים השונים. בעל מאזן מושלם של 22 קרבות- 22 נצחונות, כאשר 21 מהם בנוקאאוט. אין ספק שהבחור יודע להילחם, הוא גם בנוי לתלפיות, גבוה, שרירי ממש מכונת לחימה.

הספורטאי הצעיר והכי רווחי בבריטניה

מולו, התייצב כברירת משנה אנדי רואיז האנדרדוג ממקסיקו, רואיז נבחר להילחם נגד אנתוני לאחר שהיריב המקורי שלו החליט שלא להילחם, אבל אגרוף כמו כל ספורט מקצועני סובב סביב הכסף, והרבה כסף אזי המארגנים הציעו את רואיז כטוען לכתר, כך הקהל יקבל את מבוקשו קרב אליפות עולם במשקל כבד, אנותני מקבל את מבוקשו- יתרון כדי לשמור על התארים שלו ורואיז, מה יש לו להפסיד, הוא טוען לכתר ויקבל הרבה כסף וחשיפה  עקב הקרב הנ"ל. דבר שישמש אותו בהמשך כאשר בעתיד ירצה להתקדם רחוק יותר בעולם האגרוף.

רואיז ממקסיקו, מתאגרף נמוך ושמן במושגים של אגרוף:

שמן במונחי אגרוף ונמוך מיריבו

אז על מי הייתם  מהמרים? על אלוף העולם המכהן אנתוני ג'ושוע עם ניסיון מוכח, או האנדרדוג השמן והנמוך, שהוזנק כגיבוי לקרב כמה שבועות לפני הארוע בגלל שהמתמודד המקורי ביטל?

על מי הייתם מהמרים שינצח?

בואו ואציג לכם את הטבלאות להימורים בקרב זה:

אנתוני ג'ושוע: 1-25 שיפסיד, ז"א שמתוך 25 קרבות ההימורים חוזים שרק באחד יפסיד מול רואיז.

אנדי רואיז: 10-1 שינצח, ז"א שהסיכוי שלו לנצח יהיה רק ב- 1 מכל עשרה קרבות מול ג'ושוע.

גם בהיבט הכספי של הקרב, אנתוני קיבל 25,000,000$ לקרב, בעוד ואנדי רואיז 1,000,000$ (כיום בחישובים לאחור יצא עם 7,000,000$)

טוב, התוצאה היממה את העולם כולו….. רואיז הוריד את אנתוני ג'ושוע בסיבוב השלישי בנוקאאוט.

האנדרדוג, השמן והלא מיומן הביס תבוסה חריפה את האלוף המבטיח.

רואיז בנוקאאוט על ג'ושוע

אז איך כל זה קשור לנדל"ן והשקעות?


בעולם ההשקעות, לעולם אין ודאות (למעט מקרים מאוד מסויימים ונדירים), הכלל הוא פשוט, כגודל הסיכוי כך גם גודל הסיכון. בגלל הקשר ההדוק בין השניים, לעיתים זה מבלבל משקיעים, ואז כאשר הם פוגשים עיסקה, שהסיכון בה נמוך אך הסיכוי מאוד גבוה, זה לא מסתדר להם בתבנית והם מתחילים לחפש הסברים ל- 'למה לא לבצע את העיסקה'.

כאשר אנו נוטים לקבל החלטות על כסף, ההסברים ל- 'למה לא לבצע עיסקה' הרבה יותר כבדים מההסברים החיוביים לעיסקה, זה גם הוכח מדעית ע"י כהנמן וטברסקי ואף נמדד כמותית כפי שכתבתי בעבר.

בכדי להבחין בין יהלום לזכוכית מלוטשת צריך ידע ומיומנות צריך גם ניסיון.

בכדי להבחין בין יהלום מלוטש לבין זכוכית מלוטשת, גם צריך, ידע, ניסיון ומיומנות.

ועם כל אלו, תשאלו כל יהלומן הוא יאמר לכם שלפחות כמה פעמים בקריירה שלו הוא פספס בהערכת היהלום אותו הוא רכש ואף הפסיד כסף.

גם באגרוף צריך להכיר את המתמודדים, להבין את אסטרטגית המשחק שלהם Game/Fight plan, להכיר את המאזן שלהם ולעמוד על יכולתם הפיזית. גם כאן למרות שאנו יודעים הרבה מאוד נתונים, רואיז הוכיח לנו שהנתונים היבשים לא תמיד מנצחים ונכונים בקבלת ההחלטה. וזו הסיבה שהוא הפתיע את כל העולם וזכה בערב אחד לתהילת עולם ו-3 חגורות אליפות שונות שהועברו אליו.

אבל גורו, אתה למעשה טוען שאי אפשר לדעת מראש מה יהיה, אתה רק מקשה עלינו!

נכון, אף פעם אי אפשר לדעת מראש, ואל תשכחו שנתתי לכם דוגמאות קיצוניות, הרבה יותר קיצוניות מהחלטות ההשקעה שלכם, איזה נכס לכדאי לרכוש או לא?!

אבל אם לא תעשו, אף פעם לא תכשלו, אבל ברור שאף פעם גם לא תצליחו.

כל מתאגרף אלוף ככל שיהיה, חוטף אגרופים לפנים.

כל יהלומן, טוב ככל שיהיה, פספס והפסיד כסף ברכישת היהלום הלא נכון.

אתם רוצים להצליח? תעיזו!

החוכמה- להעז בחוכמה


לרכוש נכס, זה הרבה יותר פשוט מלהבדיל בין זכוכית ויהלום, זה גם הרבה יותר פשוט מלהבדיל בין יהלום אמיתי ליהלום מזוייף. תתפלאו זה גם הרבה יותר פשוט מלהבין מי ינצח בקרב אגרוף מקצועני. למה זה יותר פשוט?

כי רוב העובדות ידועות על הנכס, רק צריך להבין ולפרש אותן ולתרגם אותן לעיסקה בפועל ורווחים כספיים.

מעניין אתכם להגיע לעובדות הללו? מענין אתכם לנתח את העובדות הללו בצורה מהימנה ונכונה? מעניין אתכם לדעת למצוא את היהלומים בעסקאות הנדל"ן? בשביל זה אני כאן, ובדיוק לשם כך בניתי לכם את תהליך הכשרת המשקיעים שלי, תשאירו פרטים אני מבטיח לחזור אליכם.

כשיש לכם את הידע, התעוזה תבוא ביתר קלות.

 

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן