איך מפסידים 100,000 ש"ח בשנה בלי לעשות כלום?

מי שלא משלם בכסף, ישלם בזהב

זה לא סוד, שאחד מהכובעים שלי הוא ליווי של משקיעים בכניסתם לעולם המרגש, המלהיב והמרתק של השקעות בנדל"ן מניב. המטרה בללוות משקיע היא למעשה לגרום לו להכנס ברגל ימין לעולם המרתק והמורכב של השקעות נדל"ן. נכון, השקעה בנדל"ן אינה מדע טילים, אך עדין כדי להמנע מטעויות והוצאת כספים מיותרת כדאי לעשות זאת עם מי שכבר שחה בבריכת התנינים הזו.

מתוקף עיסוקי כמלווה משקיעים, מטבע הדברים ישנם משקיעים פוטנציאלים שמתעניינים, מבררים אך משהו מפחיד אותם לקפוץ למים, הסיבות רבות ומגוונות, משקיע אחד בוחר להתיעץ עם דודה שרה  שמעולם לא השקיע בדירה ולכן היא הצליחה להפחיד אותו ולעוץ לו עצת אחיטופל, משקיע שני חמותו היא יועצת משכנתאות בבנק, היא רק מפחידה אותו בכל מיני נתונים מספריים על משכנתאות, הבעיה היא, שהיא לא באמת מבינה בהשקעות נדל"ן כי מעולם לא השקיעה בנכס.

היתרון בלהתייעץ עם מלווה משכנתאות, זה שהשקעות בנדל"ן הם הלחם והחמאה עבורו, מלווה להשקעות הוא משקיע, אחד שרוכש דירות, אחד שרוכש נכסים ואחד שיש לו קשרים עם משקיעים, מתווכים, יזמים, גורמים בעירייה, עו"ד ועוד….הוא מקבל הרבה מידע ויודע לעבד אותו לכדי כדאיות, מה גם שעקב קשריו הרבה עסקאות מעניינות מגיעות אליו במקום שהוא יחפש אותן.

אז לפני שאחשד כאן בפרסומת סמויה, אגש לעניין ולכותרת  הרשומה הזו.

בתקופה האחרונה שמתי לב, שכמה משקיעים פוטנציאלים שהיו עמי בקשר לפני שנה, שוב יצרו עמי קשר, ובררו על הליווי, השאלה הראשונה שלי היתה האם הם השקיעו בנדל"ן בשנה שחלפה? התשובה כמובן שלילית לרוב, ואלו שכן, עשו זאת עם איזו קרן השקעות  שגוזרת עליהם את דמי הניהול, טוב- לפחות עשו משהו עם הכסף.

המדהים הוא שאותם אנשים שהמתינו שנה, אינם מודעים לעובדה שהם הפסידו כמעט 100,000 ש"ח על הכסף שלהם במינימום.

רגע… אתם בטח שואלים, הם לא עשו כלום אז איך הם הפסידו?

אז החשבון הוא פשוט מאוד:

ראשית, על האינפלציה– בשנת 2017 למזלם היתה אינפלציה נמוכה, של 0.4%, אז אמנם האינפלציה נמוכה, אבל עדין הכסף נשחק ב 0.4%.

שנית כל, אובדן דמי שכירות– אם ניקח שכירות ממוצעת של 4000 ש"ח בחודש, הרי שבשנה זו הם הפסידו כ- 48,000 ש"ח .

שלישית כל, עליית ערך– אז נכון שבשנה האחרונה, התמתנה עליית מחירי הדירות, אך היא לא נעצרה, היא רק הואטה. מה שזה אומר למעשה זה שהיה המשך עליית מחירי דירות, אך לא בקצב מהיר כפי שהיה בשנים הקודמות,  ב- 2017 קצב עליית מחירי הדירות היה של 4% בשנה. מכאן שניתן להעריך בנקל שגם כאן היה הפסד של סביבות ה- 50,000 ש"ח, אם מדברים על מחיר דירה ממוצעת.

כעת יבואו התמימים, ויאמרו, אבל הם לא באמת הפסידו כסף, מה שהיה להם זה מה שיש להם.

כאן המקום להדגיש- רבותיי בעולם ההשקעות, כסף שיכולת להרוויח ולא הרווחת כמוהו כהפסד כי זה כסף שאינו מצוי אצלך בחשבון הבנק והיה אמור להיות שם. המשקיעים זה עם של אנשים שאינם יודעים מנוח, הם כל הזמן משתדלים לגלגל כסף, בכדי להשביח אותו ולהגדיל את הונם.

בהתרשמות אישית- רוב האנשים המפסידים כסף בצורה כזו הם למעשה הקמצנים, הם אלו שאינם רוצים לשלם למתווך שימצא להם נכס טוב (בהנחה ומצאו מתווך טוב), אינם מוכנים לשלם ליועץ מקצועי שילווה אותם ואינם מוכנים לשלם על ידע ומידע שיסייע להם ביצירת רווחים.

בעולם ההשקעות ידע הוא לא רק כח, אלא ידע זה כסף, הרי אם לכולם היה את הידע, כולם היו עושים כסף.

רוצים לעשות כסף? תלמדו לשלם, ותלמדו להתייעץ בתשלום. עצות חינם לעשיית כסף, אינן שוות את הנייר שהן כתובות עליו!

מעוניינים במידע, טיפים וסקירות נדל"ן?

הרשמו לעדכוני האתר

או

בקרו בעמוד הפייסבוק

 

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן