איך מרכיבים נבחרת מנצחת?

כמה רחוק אתם חושבים_

האמת- הכותרת המקורית שנתתי לרשומה הזו היתה 'איך לבחור את המנטור הנכון', אך משום מה היא נראתה לי צרה  מדי ולא מקיפה את הרעיון שאני רוצה להעביר לכם בבחירת האנשים שאתם רוצים ללמוד מהם, לקבל מהם השראה, להתייעץ עמם או כל דבר אחר שיעזור לכם להתקדם הלאה…

בואו נחשוב רגע על נבחרת ישראל, לא משנה כרגע אם זו נבחרת ישראל בג'ודו, בכדורגל או במשיכת חבל, תבחרו את הספורט המועדף עליכם ונסו לחשוב רגע כיצד האנשים הללו מגיעים לנבחרת?

האם אתם מדמיינים את מאמן נבחרת ישראל [בספורט האהוב עליכם] פותח פייסבוק או אינסטגרם ומתחיל לבחור את חברי הנבחרת לפי הדף האישי שלהם ולא לפי ההישגים האמיתיים שלהם?

אני מניח שאתם מניעים את ראשיכם לשלילה.

היום כאשר אנו חשופים לכל כך הרבה מידע, בכל כך הרבה פלטפורמות של מדיה חברתית כגון:

 • פייסבוק
 • טיקטוק
 • אינסטגרם
 • יוטיוב

הקלות בה מפציצים אותנו במידע שלא תמיד מצוי בחפיפה למה שיש במציאות מטעה אנשים רבים.

האתגר והשאלה הנשאלת היא כיצד לבחור את האדם הנכון, בעבר כתבתי על כמה טיפים על כיצד לבחור את המנטור שלכם בצורה נכונה, הפעם אני רוצה לכתוב לכם, דווקא מהצד השני, מה יעזור לכם לזהות שלא מדובר ממש במנטור, אלא במישהו שסתם מנסה למכור לכם חלום כזה או אחר, שסביר שלא תפגשו אותו במציאות.

עשרת הדברות לנוכלים-

לצורך כך אני אשתמש בעשרת הדיברות לנוכל, שנכתב ע"י אדם בשם ויקטור לוסטיג אשר היה רב נוכל בעצמו, העזרו בעשרת הדברות שלו בכדי לבחור את המנטור שלכם בצורה הנכונה:

 • להקשיב בסבלנות לאחר חשוב יותר מלשון חלקלקה- בדיבר זה לוסטיג מדגיש את החשיבות שבהקשבה, כאשר מישהו מקשיב לכם, הוא מביע בכם עניין והוא גורם לכם להרגיש החשובים ואלו שמובילים ולא המובלים.
 • לא להראות משועמם- בהמשך לדיבר הקודם, הנוכל תמיד יראה קשוב לצד השני בכדי לחזק את הרגשת "הענין והחשיבות שלו".
 • לאפשר לעומד ממול לחשוף את דעתו הפוליטית ולתמוך בה- לוסטיג שם דגש גדול מאוד על 'התחברות' לקורבן, יותר קל לעשות מ ניפולציה כאשר יש חיבור, ואין כמו חיבור של great minds think a like.
 • לאפשר לעומד ממול לחשוף את אמונתו הדתית ולאמץ אותה בזמן השיחה- אמונה היא דבר שאינו ראציונאלי, לכן החיבור הטוב ביותר שניתן לעשות הוא פשוט להזדהות עם האמונה של הקורבן.
 • להביא לידי שימוש רמיזות  מיניות, אך לא יתר על המידה, רק אם העומד ממול משתף פעולה- מיניות קשורה לתשוקות, לכן יצירת קשר מרומז לתשוקה מובילה לתשוקות ונקודות תורפה נוספות.
 • לא לדבר על מחלות- המטרה לשמור את השיחה תמיד במישור החיובי, המחוייך, זה מייצר מצג של- אתה חיובי… כל השאר שליליים.
 • לא להתערב בעניינים אישיים, לאנשים יש נטיה לספר מיוזמתם- זה מייצר אינטראקציה בה הקורבן משתף מיוזמתו, ולא  נחלבת ממנו אינפורמציה בכח.
 • לא להשוויץ- המטרה היא לא להיות יהיר או להתרברב,אלא להציג את החשיבות שלו (העוקץ/נוכל) בצורה מרומזת.
 • לא להיות מלוכלך- חלק מהמניפוציה נעשית דרך החושים, אחד החושים החשובים הוא הראיה, יצירת רושם טוב ויזואלית הופכת את השאר לפשוט יותר. אנשים צריכים "לראות" את "הדמות" אליה הם  מתחברים.
 • לא לשתכר- אני מניח שזה יותר אקט של זהירות בהיבט של: "נכנס יין יצא סוד".

הרשומה הזו נכתבה ממש בהמשך לרשומה על הונאות נדל"ן והיה לי חשוב לתת את הכלים לאלו מהקוראים אשר מחפשים אנשי מקצוע, יועצים, מנטורים או אפילו מישהו ללמוד ממנו שידעו בצורה הפשוטה לזהות האם מוכרים להם חלום, או כלים אמיתיים שיביאו אותם למחוז חפצם, תמיד כדאי לבדוק, לראות את העשיה האמיתית בשטח, האם היא אכן קיימת ויש הוכחות ועדויות לעשיה או שיש רק סיפורים יפים ומעוררי השראה.

זיכרו, האחריות הכי חשובה שלכם היא לבחור את המקום הנכון עבורכם ללמוד בו, בכדי להגיע לאן שאתם רוצים להגיע.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן