אילו סוגי משקיעים קיימים?

קודם כל חשוב לי להבהיר, כל עוד לא השקעתם, כל עוד לא שמתם כסף, כל עוד לא רכשתם נכס (ריאלי או הוני), אתם לא משקיעים, אלא רק משקיעים בפוטנציה.

למה היה לי חשוב להבהיר זאת?! מאחר ובכדי לבצע את המעבר ממשקיע פוטנציאלי למשקיע, יש תהום שצריך לקפוץ מעליה, תהום אשר מעליה רק המיעוט קופץ.

פעם בשנותיי הראשונות כמשקיע, הייתי בטוח שכל אחד יכול להיות משקיע, הרי אני עשיתי זאת, אז איך אחרים לא יצליחו לעשות זאת? עם השנים וככל שליוויתי חברים, מכרים או אנשים שפנו אלי בתהליך ליווי להשקעה, ראיתי כי הרוב פשוט לא מבצעים את המהלך, כל אחד מסיבותיו, הסבריו ותרוציו.

עם הזמן וככל שהייתי במגע עם אנשים רבים שמתי לב שניתן לחלק אותם לכל מיני קטגוריות:

ההחלטיים- אלו סוג האנשים שהכי קל והכי כיף לעבוד איתם. הם ממוקדי מטרה, הם יודעים מה הם רוצים, הם מבינים מה כרוך בלקיחת ההחלטה והם מביאים את הסיכונים בחשבון. הם יודעים שלא ניתן להרוויח ללא מרכיב הסיכון. בעוד ואחרים מפחדים מהסיכונים הם רואים פוטנציאל בסיכונים, היכן שאחרים רואים אסונות הם רואים פוטנציאל. כל מי שביצע השקעת נדל"ן בין אם הוא משקיע גדול או קטן, מכיל בתוכו את אלמנט המשקיע ההחלטי.

הקמצנים- אלו הם אנשים שמנהלים בסתירה לוגית כלפי עצמם, ומדוע? מצד אחד המטרה שלהם להרוויח כסף, הם רוצים להרוויח כסף, הם רוצים לבצע השקעות בכדי להרוויח כסף. אך במקביל הם לא מעוניינים לשלם למי שתומך בהם בתהליכים הללו.
* הם לא ישלמו למתווך, למרכיב הכי חשוב בתהליך העיסקה הם לא רוצים לשלם. אם לא ישלמו לו, מדוע שיביא להם עסקאות אטרקטיביות?
* ינסו לחסוך על עו"ד, יעזרו בחבר, קרוב משפחה, יקחו עו"ד מעיר אחרת והכל בכדי להוזיל את עלות העו"ד. הם לא מבינים שלכל אזור השקעה יש את המאפיינים שלו, דברים אשר הינם מוכרים וטריוויאלים לעו"ד מקומי, יראו כמשהו מאוד מסובך לעו"ד מעיר אחרת.

אנשים אלו פשוט לא מבינים את נוסחת הקסם של עשיית הכסף- מי שרוצה להרוויח, צריך לדאוג שכל מי שמסביבו ירוויח.

כמאמר המשפט: מי שלא רוצה לשלם בכסף, ישלם בזהב.
זהו טבע הדברים, אלו שלא רצו לשלם בזמנו על אנשי מקצוע טובים, מצאו עצמם מחוץ לשוק עם כסף שנשחק, וערכי הנכסים רק עלו. עבור כמה אלפי ש"ח הפסידו פוטנציאל רווח של מאות אלפי ש"ח וזה רק ב- 5 השנים האחרונות.

המתייעצים- אלו הם אנשים, אשר מבינים כי אין להם את הרקע והידע הדרוש ולכן הלכו ועשו מעשה נכון, נעזרו ביועצים. בחירת יועץ הינו תהליך, הכרוך בהיכרות מסויימת בהנחת בסיס מסויים מבחינה העיסקית בשביל להגדיר את המטרות ואת אופי ההשקעה הנכון להם.
'המתייעצים' בסופו של דבר הם אנשים, אשר תמיד יהיו חשדנים גם כלפי היועץ שבחרו ולכן יעדיפו להתייעץ עם אנשים נוספים, הם יתייעצו עם 2-5 אנשים נוספים, וכך מרוב ריבוי יועצים הם פשוט אובדי עצות, חסרי  מיקוד ובעיקר מלאים בבלבול ופנטזיות על עסקאות שכבר נס ליחם.

החוסר החלטיים- אלו אנשים שהם ההיפך הגמור, מסוג המשקיעים הראשון. הם יקחו יועצים רבים, הם ישאלו שאלות, לעיתים ינסו להבין לבדם. אבל בסוף הם לא מסוגלים לקבל החלטה. את חוסר ההחלטה הם לעולם לא יתלו באחריותם, תמיד יהיו הסברים, תמציד האחריות היא על גורם חיצוני אחר. למעשה אלו הפחדנים, הם מפחדים לקבל החלטה מאחר ויאלצו לשאת בהשלכות אם ההחלטה היתה מוטעית. אותם אלו, הם האנשים אשר מביטים על המשקיעים שהשקיעו, ידעו שהם עשו מעשה נכון ונבון. ולא יבינו לעולם שלמעשה הם עצמם מנעו את היותם משקיעים, הרי כל השאר אשמים, כל השאר אחראים.

השילוב- זהו הסוג הקשה ביותר, כנראה גם הסוג שלעולם לא ישקיע. אלו הם האנשים אשר מכילים בתוכם את שילוב כל התכונות של: הקמצנים, המתייעצים וחסרי ההחלטיות. אלו מהם שקוראים כעת שורות אלו, יודעים שהאצבע מופנית אליהם, אך הם יעדיפו לצקצק ולסובב את המבט, כי לעיתים קשה להביט במראה. בעוד וכל שאר הסוגים יכולים לבצע מהפך, כי הגורמים ידועים ואולי ניתן לשנות את מאפייני החשיבה שלהם, אלו שהינם השילוב, תמיד יקפצו מהסבר להסבר שמקורו בכלל ממקום אחר, הם לא יהיו ממוקדים ויש להם הכי הרבה הסברים "הגיוניים" ללמה הם לא השקיעו.

סליחה על הישירות של הפוסט, הגיע הזמן שאנשים יביטו לעצמם בעיניים ויחליטו אם בא להם לעשות את המהפך בחיים הפיננסיים שלהם.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן