אם אתם לא בפאניקה, אז אתם חיים בסרט רע

לא בדקתי, אבל אני מניח כי רוב קוראי האתר נעים סביב גילאי 25-45, זו הערכה ריאלית שלי מאחר ואני מניח כי השקעות נדל"ן  או השקעות בכלל, אינן מעניינם של החבר'ה הצעירים שלרוב נמצאים בשלבים אלו בטיול של אחרי צבא, במקביל האוכלוסיה הבוגרת יותר 45 וצפונה, חיים תחת ראיית עולם משלהם ויתקשו לקבל רעיונות חדשים/ישנים המוצגים באתר זה כמאמר המשפט האנגלי:

You can't teach old dog new tricks

על בסיס ההנחה הראשונה שלי אני מרשה לעצמי לפנות בדיוק לאוכלוסיית הגיל הזו (25-45) כן….כן….אליכם… מאחר ולרשומה זו יש חשיבות גבוהה למשתייכים אליה.

הנה כמה עובדות/הנחות מציאותיות שכדאי להתחשב בהן:

1. כיום גיל הפנסיה לגברים הינו 67 ולנשים 65, סביר להניח כי עד שאנו נגיע לגיל הפנסיה, גיל הפנסיה יהיה 70 לגברים ו- 67 לנשים.

2. להבנתי, גם אם שכרכם עולה, או אתם מחליפים עבודות לכאלו המשלמות לכם משכורות גבוהות יותר, שיעור ההפרשה שלכם לקרן הפנסיה יכול לגדול רק ב- 2% לשנה. ז"א אם נניח המשכורת שלכם תגדל פי-2, הסכום שיופרש לקרן הפנסיה שלכם יגדל רק ב- 2%.

3. לכשתגיעו לגיל הפנסיה, וכשתקבלו את הפנסיה החודשית שלכם, יתברר לכם כי הפנסיה היא למעשה 70% מגובה שכרכם הממוצע. משמעות הדבר הוא שעד גיל הפנסיה הייתם רגילים לחיות ברמת חיים מסויימת עפ"י תקציב וכושר ההשתכרות שלכם, כעת תאלצו לשנות את סגנון חייכם, כי 'המשכורת' שלכם תקטן.

4. הוצאות המחיה שלנו בגיל הפנסיה יגדלו- אנו לא נעשים צעירים עם השנים, ההוצאות על הרפואה והטיפולים שלנו יעלו כי התדירות של הבעיות הרפואיות שלנו יעלו. נאלץ לרכוש תרופות ושרותים רפואיים רבים ויקרים יותר.

5. בעיה שנוטים להתעלם ממנה ולא מדברים עליה- כנראה שלמדינה לא תהיה אפשרות לשלם לנו פנסיה, המדינה נמצאת בגרעונות החל מהיום, גרעונות שכנראה רק יגדלו עד להגיענו לגיל הפנסיה. כמות האנשים העובדים במדינה אינה גדלה, יש חרדים רבים שאינם עובדים ויש לכלכל אותם, אז אתם עוד מקווים לקבל פנסיה? מהיכן…לא יהיה למדינה כסף לשלם לכם, כי לא יהיה לה מהיכן!!!

6.  זוג צעיר שרוצה לשמור על רמת חיים תקינה ולא להגיע לעוני בגיל הפנסיה, צריך לחסוך בממוצע כל חודש 2000 ש"ח לתוכנית שתיועד לגיל הפנסיה לצורך זה. ומה עם חינוך הילדים? מה עם חופשות? מה עם השכלה גבוהה לילדים? מה עם שדרוג רמת החיים עד לפנסיה?

7. עד שנגיע לגיל הפנסיה כ- 40% מאיתנו יהפכו לעניים עם יציאתם לפנסיה. 40% !!! אתם קולטים, הביטו על עצמכם ועוד תשעה חברים….ארבעה מכם יהיו עניים, אפילו אם עבדו קשה כל חייהם ושילמו את חובם למדינה.

8. מיסוי- נטל המיסים, גדל בשנים האחרונות ואנו שכבת מעמד הביניים נושאים בנטל הזה בצורתו המירבית, בצורה של מיסים עקיפים ומיסים ישירים. אתם חושבים שתצליחו לחסוך עד לפנסיה (חיזרו לסעיף 6) ?

9. כספי הפנסיה שלכם מושקעים בשוק ההון דרך הגופים המוסדיים, שימו לב לפני שלוש שנים היה משבר גדולבו ערכן של קרנות הפנסיה ירד. המשברים באים במחזוריות של 15 שנים בממוצע, ז"א אלו מכם שהינם בסביבת גיל ה- 40 היום, יחטפו את הריקושטים של המשבר שיגיע עוד 30 שנים, ז"א הקרן שלהם תספוג הפסדים רבים.  אלו שנמצאים בגיחאי ה- 30 שלהם מסתכנים בריקושטים של המשבר שיגיע בעוד 45 שנים. אתם מוכנים להמר על כך? אתם לא משחקים כאן פוקר, אבל בלי לשים לב אתם All in בפנים.

קוראים יקרים, אני לא מנסה לדכא אתכם, אני מנסה להפחיד אתכם, לא המצאתי כאן כלום, זו המציאות בה אנו חיים. התעשתו ותפסו עצמכם בידיים, עשו מעשה, דאגו לעתידכם הפיננסי.

אם תתייחסו לכספי הפנסיה שלכם (לכשתגיעו לשלב הזה) ככסף כיס, כצ'ופר בעוד והפנסיה האמיתית שלכם תגיע מהשקעותיכם המוצלחות מנדל"ן, מניות, קניין רוחני ושאר האפשרויות שהוצגו להכנסות פאסיביות. אז תמצאו שאתם ממוקדי מטרה למען עתידכם הפיננסי. כי אם אתם לא תעשו מאום עבור עצמכם, אף אחד לא יפעל למענכם.

מי שסומך ידיו על אחרים (המדינה) שיסייעו וידאגו לרווחתו בזקנותו, חי בסרט…..סרט…..ואילו בלוק באסטר עוד היתה קיימת, הייתי אומר לו להחזיר אותו מהר ולהחליף לסרט מדע בדיוני, כי הסיכוי שהוא יתגשם גבוהה יותר, מהסיוט הנוכחי.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

9 מחשבות על “אם אתם לא בפאניקה, אז אתם חיים בסרט רע”

 1. הי
  מאיפה המספר הזה? 2000 ?

  6. זוג צעיר שרוצה לשמור על רמת חיים תקינה ולא להגיע לעוני בגיל הפנסיה, צריך לחסוך בממוצע כל חודש 2000 ש"ח לתוכנית שתיועד לגיל הפנסיה לצורך זה. ומה עם חינוך הילדים? מה עם חופשות? מה עם השכלה גבוהה לילדים? מה עם שדרוג רמת החיים עד לפנסיה?

  יאיר

  • שלום רב יאיר,
   השאלה שלך שאלה נכונה ובהחלט במקום.
   המספר 2000 ש"ח נלקח כנתון מהרצאה ע"י מומחה וייועץ לפנסיות.
   הוא הציג מחקרים וחישובים מסויימים לגבי העתיד הצפון לזוגות הצעירי בימינו לכשיגיעו לגילאי הפנסיה, ההערכה עודת על הצורך לחסוך לפחות 2000 ש"ח לחודש לזוג עד הגיעם לפנסיה וכל זאת בכדי לשמור על רמת חייהם כפי שהיתה בתקופה בה עבדו כשכירים.

   חשוב להבהיר זאת כי זה אולי יגרום לאנשים להבין לעשות מעשה למען עתידם הפיננ

 2. שלום גורו יקר
  אתה אדם רציני ומחושב כך נראה מכל הפוסטים שלך אבל משפט אחד שלך שם שהיה נראה מאד חשוך ותלוש מהמציאות אשמח שתסביר יותר מה התכוונת
  אני מתכוון למשפט הזה החרדים לא עובדים ויש לכלכל אותם……
  איפה בידיוק כילכלת אותם!

  • קוראים לזה מיסים, אנו כעם שעובד ומשלם מיסים מכלכל אותם.
   מהיכן אתה חושב מגיע הכסף למוסדות שלהם? מהשמיים?

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן