אמור לי מי הם חבריך ואומר לך כמה אתה מרוויח

לנתק את כבלי העגינה


ההפיכה למשקיע כרוכה במהפכים מחשבתיים ומוויתורים מרובים, אולם הויתורים הללו הם ויתורים מיוחדים, ואנו נדרשים אליהם לאחר קביעת הגדרות חדשות.

כשאני כותב הגדרות, אני מתכוון להגדרת החיים מחדש. משקיע חושב ופועל בצורה שונה מהמקובל, לכן גם ההגדרות שלו שונות ולכן ההסתכלות שלו על דברים הינה שונה, תפיסת המציאות שלו משתנה, והוא תמיד מחפש פוטנציאל, הוא תמיד יחפש איך להפוך את החסרונות ליתרונות ולהיפך, תלוי מאיזה צד של העיסקה הוא מצוי.

אני אוהב את הדימוי של כדורים פורחים, אנשים הם כמו כדורים פורחים, כדור פורח מרחף מעלה בעזרת האויר החם שבו, אתם בוודאי יודעים שבכדי למנוע מכדור פורח לרחף מעלה משתמשים בכבלי עגינה לקרקע ובמשקולות.

ללא ניתוק כבלי העגינה, לא משנה כמה אויר חם יהיה בכדור פורח, הוא פשוט לא יתרומם, לכן חובה לנתק אותם. כך גם אצל אנשים, רוב האנשים מבלי לשים לב קשורים בכבלי עגינה חזקים מאוד, אלו כבלי עגינה של:

 • תפיסות שגויות
 • דעות קדומות
 • ניסיון מר
 • עצות גרועות
 • הסתמכות על יועצים לא נכונים
 • פחדים מושרשים
 • ועוד…

אדם אשר רוצה להצליח כמשקיע, חייב להשתמש בסכין חדה ולדעת לנתק את אותם כבלי העגינה, אשר מקבעים אותו למקום, לרוב האנשים זה קשה, כי הקבעון המנטאלי הושרש כל כך חזק ע"י הורים, אחים, חברים, סביבה ועוד…

הניתוק הנ"ל מייצר מאבקים פנימיים מרובים.

זרקו את המשקולות


בעבר, לאחר שהכדור הפורח היה מתנתק, בכדי להתרומם מעלה, היו קשורות לסל הכדור משקולות בצורה של שקי חול, בכדי להאיץ את הרחיפה מעלה, היו נוהגים לנתק אותם, דבר זה היה מוריד משקל מהכדור והוא היה מרחף מעלה. לכל אחד מאיתנו יש משקולות, אך רבים לא מוכנים לוותר ולזרוק אותן. חלק מאותן המשקולות קשורות לסביבה בה אתם חיים ועל נקודה זו אני רוצה להתעכב.

אם תהיו נהגי מונית, בסוף תנהגו כמו נהג מונית


כולנו מתעצבנים על אופי הנהיגה של נהגי המונית, אך חישבו רגע, אף אחד לא נולד נהג מונית, כולם לומדים נהיגה ועושים טסט, אז למה נהגי המונית נוהגים בצורה כזו? התשובה פשוטה- כי הם נהגי מונית, וזו פרנסתם, סביבת העבודה שלהם גרמה להם לרכוש הרגלי נהיגה מסויימים המשרתים את עיסוקם.

הביטו סביבכם רגע ותביטו בעובדות החיים הפשוטות:

אנשים שמרוויחים משכורת מינימום, מסתובבים בחברה של מרוויחי משכורת מינימום, החברים שלהם גם מרוויחים משכורת מינימום.

אנשים שמרוויחים שכר ממוצע, מעגל החברים שלהם גם מרוויח שכר ממוצע.

אנשים שמרוויחים משכורות של 20,000-25,000 ש"ח לחודש, מסתובבים בחברת אנשים המורכבת מאותה רמת שכר.

בואו נעלה כמה מדרגות למעלה, למה מיליונרים מסתובבים עם מיליונרים?

למה מולטי מיליונרים מסתובבים עם מולטי מיליונרים?

וכן….מיליארדרים עם מיליארדרים ומולטי מיליונרים…

ההסבר הוא פשוט, אנשים תמיד מחפשים את המכנה המשותף עם אחרים, בכל חברת אנשים, נוצרת שפה, השפה הזו היא משותפת ומקובלת, השפה גם מייצרת בתת מודע אופן ותודעת חשיבה מסויימת המתאימה את עצמה לאותה חברת אנשים, ובאופן מוזר כך נוצרים גם קבעונות מחשבתיים מסויימים ותתי תרבויות.

השפה של המיליונרים, שונה מהשפה של מרווחי השכר הממוצע, לכן הם במקום אחר.

היו מוכנים לוותר על קשרים ישנים


במקרים רבים כאשר מישהו בחברת אנשים מסויימת מצליח (במקרה זה פיננסית), זה גורר שינויים מסויימים, חלק מאותם שינויים גורמים לניתוק של קשרי חברות מסויימים שהיו בעבר (ניתוק כבלי העגינה והמשקולות), חלקם אפילו ארוכי שנים.

יש אנשים רבים אשר מעדיפים לוותר על ההתקדמות מעלה, ולו בכדי להאחז באותם קשרים סנטימנטלים, אשר משאירים אותם מטה.

לא! אני לא אומר לכם להתנתק חברתית מחבריכם, אך אני כן אומר לכם שתהיו מוכנים לנתק ולוותר על חלק מהקשרים הללו, כי זה יקרה בכל מקרה.

מהצד השני- של אותם חברים עמם נותק הקשר, יתחיל דיבור של:

 • הרים את האף
 • סנוב
 • הכסף שיגע אותו
 • שכח מאיפה הוא בא
 • תפס תחת
 • ועוד…

הסיבה היא שהם פשוט לא רואים את העולם, דרך אותם המשקפיים של המשקיעים. כאשר הזכרתי את עולם ההגדרות שלכם שישתנה, גם השפה שלכם תשנה וזווית הראיה בתפיסת העולם משתנה, השקפות שונות לעיתים מייצרות ריחוק. לכן במקרים רבים במקום פרגון, אתם תקבלו ביקורת והרבה סיבות ל- 'למה לא'!

ככל שתתקדמו, גם מארג הקשרים עם אנשים הדומים לכם יתהדק, השפה שתרכשו תהיה חדשה וכן ראיית העולם שלכם, החשיפה שלכם לעסקאות והזדמנויות תהיה קלה, נגישה וטובה יותר, זו גם אחת הסיבות מדוע העשירים רק מתעשרים והעניים נהיים עניים יותר, כי החשיפה שונה.

אל תתביישו ואל תהיו נבוכים


השאלה המתבקשת היא כיצד יוצרים קשרים כאלו? כיצד נכנסים לברנז'ה הזו.

כמובן שכמו כל דבר בחיים 'קשרים' תמיד עוזרים, אבל גם עבודה עם תוצאות בכיוון הנכון עושה את שלה. תתחילו בעשיה, ככל שתעשו ותצליחו בעולם ההשקעות, אנשים ידברו עליכם. במקרה של נדל"ן יכירו אתכם הפרסונות הרלוונטיות: שמאים, עו"ד, מתווכים, יזמים יכירו אתכם, ככל שתעשו יותר עסקאות כך גם ידברו אתכם ועליכם, קולגות ויזמים ישמעו על פועלכם, ובבוא היום כשתפגשו, זה כבר יהיה כרטיס הביקור שלכם. כי עולם המשקיעים הוא עולם של שחקנים מועטים והשמיים הם הגבול, משקיעים תמיד יחפשו לשתף פעולה עם אנשים שיש להם ראש טוב וחשיבה טובה בכיוון הנכון. שתופי פעולה ירקמו, עסקאות משותפות יצוצו ותתחיל להיווצר היסטוריה ועשיה משותפת, וכשאתם תגדלו, גם אלו מסביבכם יגדלו, ומארג הקשרים רק מתחזק ומתהדק.

אנשים רבים, לעיתים קצת מגמגמים, קצת מדשדשים כשהם פוגשים מישהו 'גדול/מנוסה' מהם ופוחדים לייצר אינטראקציה, אל תתביישו לייצר אינטראקציה, משקיעים הם אופטימים מטבעם ולא נושכים. הם יודעים להעריך חשיבה יצירתית, לא מקובעת ולפתוח אופקים חדשים, לא תשמעו מהם 'כן….אבל…', אלא תדברו בשפה של: 'זה מעניין…..אשמח לשמוע עוד ולבדוק את האפשרות…'

מהיכן מתחילים?


הכי פשוט הוא להתחיל בעשיה בקטן, אני תמיד אומר, מתחילים בקטן, מצליחים בגדול. השתלשלות העניינים היא פשוטה, תתחילו לייצר עסקאות:

תתחילו להסתובב, יראו אתכם,
תתחילו לדבר אז יזכרו אתכם,
תתחילו לעשות כבר ידברו עליכם.

מהיכן מתחילים ?
זה פשוט מאוד, אפשרות אחת היא שמתחילים לבד, יש אנשים שאוהבים לקפוץ לבד למים, החסרון שזה לוקח זמן, היתרון שיש להם ניסיון שלא יסולא בפז, אך לעיתים יקר.  יש דרך נוספת, המאפשרת לכם להתמקד במטרה שלכם וביעדים שלכם, היא חוסכת בזמן ומבוססת על ניסיונם של אחרים, אלו שכבר שילמו את מחיר הניסיון (עבדכם הנאמן). תהליך הכשרת המשקיעים שלי, נבנה בדיוק למטרה זו, מעניין אתכם? תשאירו פרטים, אחזור אליכם באופן אישי.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן