אפשרויות להכנסה פאסיבית

ישנה תפיסה שהתקבעה כי הכנסות פאסיביות קשורות בעיקר לנדל"ן, אולם הכנסה פאסיבית מנדל"ן הינה רק אפשרות אחת בקשת הרחבה של שלל האפשרויות בהכנסות הפאסיביות. ברשומה זו אפרט כמה רעיונות להכנסות פאסיביות, אני בטוח כי אם תחשבו תעלו גם אתם על כמה רעיונות מקוריים משלכם לייצור הכנסה פאסיבית.

1.  נדל"ן מניב– נכון, הבטחתי לתת דוגמאות נוספות, אך מאחר והנושא קרוב לליבי, אתחיל מנדל"ן. ההכנסה הפאסיבית מנדל"ן מתבטאת בצורת ההתנהלות שלנו מול הנכסים. אנו לומדים על הנכס, מכינים שיעורי בית, מבצעים רכישה, שיפור הנכס והשכרתו. למעשה מהרגע בו השכרנו את הנכס, אנו נהנים מתשלומים חודשים הבאים בצורה של תשלומי השכירות בעבור השימוש בנכס. אם הנכס מתוחזק ומטופל כיאות, לרוב השוכרים לא יטרידו אתכם. זו צורה נפלאה להכנסה פאסיבית. החסרונות: לעיתים בלאי שנוצר ודורש התעסקות והוצאה כספית ובעיות דיירים.

2. רכישת מספר מונית– מתברר כי ניתן כיום לרכוש מספר רישיון למונית. אל תתבלבלו, אתם לא רוכשים מונית (אם כי זו גם אפשרות), אלא רק מספר רישיון למונית. ניתן להשכיר את מספר המונית שרכשתם, לנהגי מונית או לתחנת מוניות לשימושם ולקבל בעבור מספר המונית מעין דמי שכירות/שימוש. מתברר כי התשואות לסוג השקעה שכזה יכולות להגיע ל- 10%. החסרון הגדול הוא, בהתעסקות עם אוכלוסיה שאינה הומוגנית (נהגי מונית) ולעיתים אינה נוחה לניהול, יש גם בעיות שונות של דוחו"ת שנצברים ועוד ..ועוד…

3. ניהול פורמט פירסומי באינטרנט– יש כיום פלטפורמות רבות באינטרנט שמאפשרות לאנשים לשווק עסקים שונים באינטרנט, שיווק זה המספק עבודה לאותם עסקים מקנה את המשווק באחוזים מכל עיסקה. החסרון: לוקח זמן להרים מערכת שכזו, דרוש ידע מקיף על שיווק באינטרנט וקידום עסקים, ידע בניהול אנשים שיעבדו תחתינו.

4. שוק ההון– ישנן כמה גישות, אך הקו המנחה בהכנסות פאסיביות בשוק ההון נובעת בעיקרה מהשקעה לטווח רחוק. שתי האסכולות העיקריות הן: השקעת ערך- זאת אומרת מציאת חברה בה ערך המניה נמוך לערכה האמיתי של החברה (מניה המתומחרת בחסר), השקעה במניות דיבידנד- השקעה בחברות המחלקות דיבידנדים אחת לתקופה קבועה.

5. תמלוגים וקניין רוחני– האפשרות ליצור משהו ייחודי, כגון: ספר שיימכר במספר עותקים רב, רעיון ייחודי, מוצר מיוחד, מותג שייצרתם ועוד….יכולים לזכות אתכם בתמלוגים לאורך שנים רבות, שיגיעו מכל אלו החפצים להשתמש בו. חישבו על פה הדוב ומיקי מאוס, החברות המחזיקות בזכויות על גיבורי ילדות אלו, גורפות הון בצורה של תמלוגים.

6. השקעה באמנות– אמנות הינה מוצר אשר ערכו עולה ככל שהוא מתיישן. לאלו אשר יש להם את היכולת לזהות אמן צעיר שאולי דרכו תצלח בעתיד כדאי לרכוש כמה יצירות טרם התפרסם הן עלולות להתברר כשוות כסף רב בעתיד. לחילופין רכישת יצירות של אמנים ידועים, יעלו בערכן כשזה ילך לעולמו. השקעה באמנות הינה השקעה לטווח ארוך אשר יכולה להשתלם כהשקעה טובה עם תשואה נאה בסוף התהליך.

7. איתני הטבע– כיום קיימות טכנולוגיות המאפשרות לרתום את כוחות הטבע בכדי לייצר הכנסה פאסיבית. התקנים סולארים המתעלים את אור השמש לצורך יצירת חשמל. טורבינות רוח המנצלות את משבי הרוח במקומות מסויימים לצורך הפקת חשמל ועוד. הפוטנציאל הרב גלום בטכנולוגיות אלו. נסו לאתר טכנולוגיות כאלו ולהשקיע בהן.

קיימות עוד דרכים לייצר הכנסות פאסיביות, אשאיר לכם כשיעורי בית למצוא אותן.

דילוג לתוכן