ביטוח לאומי- זריקת כסף לפח והשקעה בנדל"ן

תרמית הפרמידה- ביטוח לאומי

כבר כמה שנים, שאני כותב על המוסד המבוזבז ושמו ביטוח לאומי, לצערי אני מחוייבים מתוקף חוק לשלם לקופת הביטוח הלאומי, שכביכול אמורה לדאוג לנו בעת צרה או בעת זקנתנו, מאחר ויש יותר אנשים המגיעים לגיל זקנה ויצטרכו את עזרת הביטוח הלואמי מאשר כאלו אשר נפצעים והופכים למוגבלים חו"ח, הרי שנוצר מצב כי רוב אוכלוסיית המדינה, מפרישה כספים לעתידה שהיא כלל ולא "תהנה" מהם ביום פקודה בהגיעם לגיל הפנסיה.

היום התפרסו 2 כתבות בעיתון כלכליסט בכתבות יש ערב רב של מילים שנועדו אולי לבלב ולמלא דפי עיתון, אך ראיתי לנכון לדוג את משפטי המפתח מכתבות אלו בכדי שתבינו לאן עתיד אלו שסומכים ידיהם ועתידם על הביטוח הלאומי, הולך…. וכן, הוא הולך פייפן.

בכתבתו של שחר אילן, יש משפט מאוד חשוב, שאומר בדיוק מתי המוסד לביטוח לאומי יגיע למצב של חדלות פרעון, לקשי ההבנה חדלות פרעון אומרת שאין כסף.

מתוך עיתון כלכליסט- כתבתו של שחר אילן

בינואר 2014 העלתי רשומה, אשר כותרתה: כעת זה רשמי גם ביטוח לאומי לא יהיה לכם נכון למועד כתיבת רשומה זו, הצפי היה כי המוסד לביטוח לאומי יגיע לחדלות פרעון ב 2042, היום אנו מתבשרים כי חדלות הפרעון תגיע הרב יותר מוקדם רק בעוד 19 שנים. משמע שכבר בימי חייהם של הוריכם, לא תהיה לכם קצבת פנסיה.

בכתבה אחרת של שחר אילן באותו גיליון (שחר סחטיין, סגרת להם פינה עם חצי גיליון) של כלכליסט מתראיין דניאל גוטליב שהינו סמנכ"ל בביטוח הלאומי וכבר בכותרת אנו מקבלים רמז לעומד לבוא:

כלכליסט- כתבתו של שחר אילן

שימו לב למשפטים המודגשים ובעיקר למשפט התחתון, שאומר לכם שחור על גבי כלכליסט, כי העודפים פשוט נבלעים/מועברים לקופת האוצר, כן לכחלון יקירכם, אותו אחד שלא הצביע להעלאת קצבת הנכים, מי אמר שר חברתי?

כאשר ממשיכים לנבור בתוככי הכתבה, אנו מוצאים כמה וכמה אמירות מעניינות נוספות, שראיתי לנכון לציין בפניכם:

שימו לב התרמית מתגלה, האוצר חייב למוסד לביטוח לאומי כספים, אם נאמר דוגרי, הוא חייב לכם, כי אתם מפרישים לביטוח לאומי והביטוח הלאומי, אמור לתת לכם קצבאות לעת זקנה.

אממה…. האוצר מלווה מהביטוח הלאומי את הכספים הללו ובחוק משנת 1980 הוא לא חייב להחזיר אותם, אלא הוא יקיים מו"מ אם להחזיר וכמה, יעני האוצר עושה לנו טובה….

או במילים אחרות תגידו שלום לכסף שלכם, או כפי שכתבתי בעבר: תקבלו יוק מביטוח לאומי.

בהמשך הכתבה אומר גוטליב כי מי שמאמין לדו"ח האקטוארי (והוא מאמין כנראה….) הרי זה וודאי שלא יוכלו לקבל קצבאות.

הדבר המכעיס הוא שלא רק שהוא אומר בגלוי שאנשים לא יקבלו את הקצבאות שלהם, הוא גם טוען שלא יהיה מנוס מלהעלות את ההפרשה החודשית לביטוח הלאומי, משמע, גם תשלמו יותר וגם תקבלו כלום.

ואיך כל זה קשור לגישת ההשקעות שלי בנדל"ן?

אז אני לא אכתוב כאן מניפסט ארוך, אלא רק שמרגע שהבנתי, שזו תהיה טעות גורלית מרה להפקיד את גורלי בידי המדינה ולצפות שמישהו יעזור לי או יעשה לי כשאצטרך קיבלתי מוטיבציה עצומה ורצון עז לא להיות תלוי ונתון לחסדיו של אף אחד…. זה רק גרם לי לשכלל את גישתי, לייעל את האסטרטגיה ולדאוג למקורות מחיה ופרנסה עתידיים.

מעוניינים בסקירות נדל"ן כתבות וטיפים?

עקבו אחרינו בפייסבוק בדף: גורו נדל"ן

או

הרשמו לעדכוני האתר

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן