"בניתי כדי להשכיר ולא בכדי למכור"…

זה המשפט שנחקק בי, בקריאת כתבה השבוע אודות, דוד עזריאלי ז"ל (הלך לעולמו השבוע בגיל 92). ישנן כמה גישות להשקעות נדל"ן, בנדל"ן מניב למגורים קיימות בעיקר שתי גישות עיקריות:

רכישה למטרת השקעה ותזרים מזומנים, משמע משקיע רוכש נכס, משכיר אותו ונהנה כך כל חודש באופן שוטף מתזרים מזומנים המגיע עליו בעבור השכירות.

רכישה למטרת השבחה/פליפ/סיבוב (בחרו את הנראה לכם ביותר), המשקיע רוכש נכס, משפץ אותו (משביח) ומוכר אותו במחיר גבוהה יותר ממחיר הרכישה+ מחיר ההשבחה ונהנה מההפרש כרווח.

בעיקרון אני לא נוהג לשלול גישה כזו או אחרת כל עוד המשקיע מרוויח מהעיסקה שביצע, אולם, אני חושב שכדאי מאוד להבין את ההבדלים ואת עומקם של דברים לגבי כל אחת מהגישות. הפעם לא נתעכב על ההבדלים בגישות.

אני בדעה, שכמשקיעים קטנים ומתחילים (משקיע קטן להגדרתי מחזיק פחות מ- 10 נכסים ופחות מ 10 שנים בעניין), חשוב לעקוב ולחקות את הגדולים מאיתנו. זה נכון שיש אחרים המצליחים גם בשיטות אחרות, אבל אני בעד האימרה: "ההתמדה היא היסוד לכל ההישגים".

כאשר אני מביט על שני משקיעים (יש יותר) כמו דויד עזריאלי ומולו וורן באפט, אני לומד שבכדי להגיע להישגים עצומים בקנה המידה שלהם, כדאי לאמץ את הדרך והגישה שלהם.

אנשים אלו הם רצים למרחקים ארוכים, הם לא ספרינטרים…הם מבינים כי הכסף הגדול מגיע לאורך הזמן, לאורך ההתמדה. עדיף לעשות הרבה…..הרבה מאוד…. בעוד 10-20 שנים…מאשר לעשות קצת כעת בעיסקאות מזדמנות.

עזריאלי העיד על עצמו כי הוא מעולם לא בנה פרוייקט (לרוב קניונים ובנייני משרדים) בכדיחלמכור את הנדל"ן שבו, אלא רק בכדי להשכיר את הנדל"ן. משמע הנדל"ן נשאר בבעלותו, אבל מכניס לו כסף בעקביות!!!

וורן באפט ידוע כמי שמשקיע לתקופות ארוכות והאימרה השגורה בפיו היא: "שאם אין לך כוונה להשקיע לפחות 10 שנים בחברה, אל תשקיע גם 10 דק' על המחשבה לרכוש מניות שלה". וורן באפט המחזיק במניות חברת קוקה-קולה בשווי של כמה עשרות מיליארדים, אמר על עצמו כי הוא מעולם לא ימכור את המניות של החברה הזו….. יש לו עוד כמה חברות כאלו. חברות עמן הוא רק צומח וגדל עם השנים.

גם אני משתדל לחקות אנשים שכאלו, כאשר אני רוכש נכס, אני רוכש אותו לילדי ונכדי, זה לא אומר שאני אשאיר אותו כל כך הרבה זמן, אבל זה כן אומר שגישת ההשקעה שלי היא לטווח זמן ארוך. זה גם יחסוך לכם את עוגמת הנפש בתקופות בהן הנכסים לא מושכרים. תקופות זמן אלו הן כטיפה בים, לעומת כלל התקופה בה אתם מחזיקים בנכס ולכן השפעתן על התשואה הכללית זניחה ביותר.

נסו למקד את ההשקעות שלכם לטווח רחוק, משם יגיע הכסף הגדול, עיסקאות קטנות וזריזות, הן אולי כפיות, אולי מזרימות אדרנלין…..אבל הן לעולם לא יהפכו אתכם לעשירים.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן