בתי השקעות….? שלא יעבדו עליכם

כל מי שמשקיע בשוק ההון ויש לו קצת ניסיון יודע, שכדאי לנהל את תיק ההשקעות בבית השקעות ולא בבנק, הסיבות לכך הן מגוונות:

1. מערכות המסחר יעילות יותר ובעלות אפשרויות שונות שאינן קיימות בחלק מהבנקים.

2. עמלות קניה/מכירה זולות בהרבה מאשר העלויות בבנק.

3. אין עמלות מינימום לעומת הבנק אשר גובה עמלת מינימום לפעולה.

4. אין עמלת שמירת ניירות ערך, שזה האבסורד הכי גדול של הבנקים. עמלת שמירת ניירות ערך הינה עמלה היסטורית מהתקופה בה ניירות ערך באמת היו ניירות והיה צריך לשמור ולאחסן אותם עבור הלקוחות, אבל היום כשהכל ביטים במחשב, למה צריך לקחת על זה כסף? כי הם יכולים…. לגזור עליכם קופון.

אז לאחר שהסכמנו שעדיף בית השקעות על פני בנק, עדין צריכים להיות זהירים במה שמוכרים לכם, הנה במקרה אתמול צלצל אלי נציג של אחד מבתי ההשקעות המנסים תקופה מסויימת לשכנע אותי לעבור, להלן תמצית השיחה (שימו לב למלכודת שמנסים להפיל את התמימים):

נציג: שלום 'נדלניסט בדרכים', היינו עמך בקשר והבנו שאתה מעונין להצטרף אלינו (שימו לב לניסיון- עאלק אני מעונין).

נ.ב: איני מעונין כבר אמרתי לכם כמה וכמה פעמים, אני מנהל את תיקי בעצמי ומנהל אותם לטווח ארוך  (בתי ההשקעות לא אוהבים טווחים ארוכים מאחר וזה אומר פחות פעולות משמע פחות עמלות, לכן בזה לפעמים אני מצליח לנפנף אותם).

נציג: ומי אמר לך שאנו לא משקיעים לטווח ארוך? (שימו לב לבולשיט, מנסים להטעות- הם מרוויחים מעמלות ומנסים לשכנע אותי שהם משקיעים לטווח ארוך).

נ.ב: בכל אופן תודה אני מנהל את השקעותי בעצמי, תודה.

נציג: שמע אם אתה מצליח יפה ותשואות של 15-40% לשנה לא מעניינות אותך אז בסדר…. (שימו לב, הוא מנסה ליצור את הרושם שנקבל אצלהם תשואות של 15%-40% לשנה).

נ.ב: שמע אם אתם עושים ומבטיחים תשואות של 15-40% לשנה אני ממליץ לך להפסיק לשכנע אותי, נתק את השיחה רוץ לבנק, קח הלוואה שמנה ושים אותה אצלכם בבית ההשקעות, זו אחלה עיסקה ורווח פנומנאלי.

נציג: אני לא הבטחתי לך תשואות, אתה יודע שזה תלוי בסיכון (מיתמם….כי השיחה מוקלטת ואסור עפ"י חוק להבטיח, אבל שימו לב שבסאב-טקסט זה מה שהוא מנסה להטמיע אצלכם, הבטחה!)

נ.ב: שמע, אם אתה אומר לי שאתם עושים 15-40% בשנה, אני מבין מזה שהתשואה המינמאלית שלכם היא 15% לשנה, אני לא גרידי, אני מוכן לעבור אליכם אם אתם מתחייבים לתשואה הזו של 15% לשנה וכל מה שמעבר שיישאר אצלכם כולל העמלות ודמי הניהול שאתם גובים.

נציג: אני לא מבטיח לך תשואות כאלו, אסור לי.

נ.ב: אבל זה מה שאמרת לא? שאתם עושים 15-40% לשנה?

נציג: כן, זה מה שהגרפים מראים זה מה שעשינו שנה שעברה….

נ.ב: אה…שנה שעברה…….

הבנתם את המסר…. אל תיפלו לכל מיני שיחות שיווק חובבניות שמנסוטת לתעל את כספכם אליהם…. במקרה הטוב הם יצליחו לשמור על ערך הכסף שלכם, במקרה הרע תפסידו, אבל בכל מקרה, בכל מקרה, את העמלות שלהם אתם תמיד תשלמו.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן