דברים שנראים לי מוזר בהתנהלות כספית

לא אחת, יוצא לי לשוחח עם חברים ומכרים על השקעות. כאשר אני מדבר על השקעות אני מדבר על השקעות מכל הסוגים: נדל"ן, מניות, אג"ח, אופציות וכיו"ב. הרוב מבינים שלהשקיע זה דבר חשוב, בעיקר בתקופתנו, בהם האנשים השכירים חיים עם תוית פג תוקף, עד שמעסיקם יחליט שהם לא מתאימים עוד או עד שחשב החברה יקבע שיקר מדי להחזיק אותם.

משום מה כל פעם כאשר מדברים על השקעות למרות שאנשים מבינים את החשיבות שבדבר, עדין רובם בוחרים לנקוט עמדה שלילית כלפי פעולה מהסוג הזה. יתרה מכך, הם גם מחזיקים בגישה שלילית, לעיתים עד כדי התנשאות, כנגד אלו שממש מצליחים בכך ובטוחים כי יש בכך מעין רמיה או הונאת פונזי מסוג כזה או אחר.

אז זה המקום לכתוב: רבותיי, יש הונאות וצריך להיזהר מהן, אבל זה לא הופך את כולם לרמאים ואשפי ההונאה.

מוזר לי שיש אנשים שיש להם כסף, אבל הם מעדיפים שכספם "ידגור על הביצים" בפק"מ או באיזו תוכנית חסכון ארוכת טווח, או לחילופין "האמיצים" שבהם, שמים את הכסף בתיק השקעות אצל מנהל השקעות.

למה זה נראה לי מוזר?

– כאשר הכסף דוגר על הביצים (פק"מ/תוכנית חסכון), זה נראה לי מאוד מוזר, כי בזמן הזה שהוא יושב, הוא יכול לעשות דברים הרבה יותר יעילים תשואתית, כל מה שצריך זה מעט השכלה, זה לא מדע טילים.

– כאשר הכסף דוגר על הביצים, היחידי שמרוויח הוא הבנק, כי אתם מלווים לבנק כסף בחינם (כי 1% ריבית לא ממש נחשבת, בעיקר לא אחרי שחותכים לכם 25% מס מאותו 1% לכשתפדו את התוכנית) והוא בתורו כבר מלווה את הכסף שלכם לצד ג', בריבית שחיטה.

– מוזר עוד יותר זה שאנשים בעלי הבנה חוכמה ואינטיליגנציה, שמים את כספם אצל יועץ השקעות שיעשה עבורם את העבודה. הרי האינטרס הגדול ביותר על הכסף שלנו הוא שלנו!!! אז למה לתת למישהו אחר לנהל אותו עבורנו? כאשר האינטרס של מנהל התיקים, הוא בעיקר לשמור על ערך הכסף ולייצר עמלות על פעולות לרווחת בית השקעות ולא באמת שירוויחו מהכסף הזה.

– דבר נוסף המוזר בעיני הוא, שיש הרבה כסף בחינם שמסתובב בינינו והרוב פשוט לא יודעים לאסוף אותו. "עיניים להם ולא יראו", רוב האנשים פשוט לא מודעים להזדמנויות הרבות הנקרות בדרכם לגיוס כסף בחינם. רמז: נצלו את התחרות בשוק הגופים הפיננסים לטובתכם. אותו כסף בחינם שתלוו אותו ותניידו אותו להשקעות, מייצר עבורכם למעשה תשואה אין סופית, אם תדעו להשתמש בו בצורה נבונה.

– מוזר לי שרוב האנשים בוחרים להיות פסימים במקום להיות אופטימים על הכסף שלהם. אנשים מעדיפים לקחת דוגמא מכשלונות, הונאות ורמאויות במקום לקחת דוגמא מאלו שהצליחו. כי את ההצלחה הם מייחסים למזל ואת ההפסד הם מייחסים לרציונאל

בקיצור, די להיות פחדנים……

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן