דברים שרואים מכאן לא רואים משם

כל אחד מאיתנו בצמתים של חייו נעזר ביועצים אותם הוא בוחר, בהחלטות יומיומיות הרקע ורוחב ידיעותיהם של היועצים שלנו לא תמיד רלוונטי. לא כי אינו חשוב, אלא מהסיבה הפשוטה שאלו אנשים שאנו מאוד מעריכים על סמך היכרות אישית עמם ואנו סומכים עליהם כי הם יעזרו לנו לקבל את ההחלטה הנכונה.

עם זאת, יש נושאים בהם יש חשיבות מכרעת לבחירת האנשים בהם אנו נועצים, למעשה מי הם היועצים בהם אנו בוחרים בכדי לבסס את ההחלטות שלנו להמשך?

מאחר ונושא האתר הוא מעיקרו התנהלות כספית, השקעות והשקעות נדל"ן בפרט, הרי בבואנו להיוועץ עם אדם המוערך על ידנו בנושא זה. חובה עלינו לדעת האם דעתו תהא אשר תהא, באמת רלוונטית עבורנו. האם האדם אותו אנו מעריכים ומוקירים, באמת יכול לספק לנו פרספקטיבה אמיתית וריאלית לגבי ההחלטה אותה אנו עומדים לקבל.

לצערי, לרוב לא! אם תביטו סביב תבחינו לרוב כי יש הבדל מסויים בין האנשים בהם את נועצים בענייני כספים והשקעות לבין האנשים המייעצים לכם בענייני דיומא. אם לא כך הדבר, אז או שיש לכם בעיה ביועצים שלכם (ואתם לא מודעים אליה), או שפשוט נולדתם למשפחת אנשי עסקים ומשקיעים ואז מצבכם טוב מאוד.

מעצם היותי עוזר למשקיעים בתחילת דרכם, ישנה תופעה החוזרת על עצמה לעיתים תכופות ולכן ראיתי לנכון לכתוב רשומה זו. משקיעים אלו לרוב מוצאים נכס המתאים לפרופיל ההשקעה אותו הם מחפשים, אך בטרם הם מקבלים החלטה הם חוזרים לביתם ונועצים באנשי סודם ('היועצים'). מצאתי כי במקרים רבים, משקיעים מתחילים אלו פשוט מפספסים הזדמנויות לא כי הם לא יודעים לזהות אותן, אלא פשוט בגלל הבחירה ביועצים לא מתאימים.

אני לא רוצה לכתוב כאן מיהו יועץ טוב ומי יועץ רע, במקום זאת אני מעדיף לעשות רשימה אשר תעזור לכם להבין האם היועץ שלכם הוא אכן יועץ טוב בענייני השקעות נדל"ן (ניתן להשליך גם על תחומים אחרים):

כדאי שהיועץ שלכם יהיה משקיע. גם אם יתמוך וגם אם לא בתוכניתכם, הוא תמיד יעלה עבורכם נקודות למחשבה ושאלות חשובות שכדאי לקבל תשובות עליהן.

כדאי שהיועץ יהיה בעל ידיעה על איזור ההשקעה שלכם. היכרות עם אזור ההשקעה שלכם, תהפוך את הדעה שלו למאוד רלוונטית ומהותית עבורכם. עד כמה רלוונטית דעתו של משקיע ברמת אביב ג' בת"א למי שמשקיע בשכונת הדר בחיפה, או בב"ש?

כדאי שהמשקיע יהיה מחובר ומעודכן עם השוק ואזור ההשקעה שלכם. חשוב שהיועץ שלכם יבסס את דעתו על ידיעה אמיתית ומעודכנת מאשר על מידע ישן ולא עדכני. חשוב גם שזה יהיה משקיע שלא מתבסס על סטיגמות ודעות קדומות.

יועץ בעל ראש פתוח. חשוב לבחור יועץ עם ראש פתוח, אחד שלא סגור ומסוגר בדעתו בלבד. מישהו שגם אם אינו מסכים עם השקפתכם/הרעיון שלכם, יוכל בהחלט לראות את הפוטנציאל הגלום בו ובכל זאת לסייע.

אני חושב שארבעת הנקודות הללו הן חשובות ביותר בבחירת היועצים שלכם. במקרים רבים ראיתי כי משקיעים מוותרים על הזדמנויות מעולות רק בגלל שהתייעצו עם האנשים הלא נכונים.

וטיפ חמישי וחשוב בעיקר עבורכם, ריכשו בטחון עצמי כלפי עצמכם. אל תפחדו לקחת אחריות על החלטותיכם, היוועצו ביועצים שלכם, אבל זיכרו זו רק עצה, יש להתחשב בדעות שונות משלכם, אבל אם אתם חושבים שזה…זה!!! אז תלכו על זה בכל הכח.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

2 מחשבות על “דברים שרואים מכאן לא רואים משם”

  1. היי
    נוכחתי בליווי הראשון שלי איתך בבאר שבע..בין היתר ראינו מספר דירות באזור אבל גם דיברנו על תהליך קנית דירה…אני רוצה להגיד לך,יש ברשותי דירה אחת שקניתי לא להשקעה אלא למגורים…עכשיו אני יודע שדי הייתי פזיז וסמכתי הן על המוכר והן על העו"ד..למזלי לא נפלתי על עוקץ…אבל בהחלט יודע עכשיו בדיוק מה לבדוק לפני שבכלל מתקרב למשא ומתן …עדיף להשקיע קצת זמן ופחות ממאה שקל בשביל לא ליפול ולבדוק את הנכס כמו שצריך
    מחכה למפגש הבא
    תודה
    ליאור

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן