האם הבחירות שלכם מקדמות אתכם?

_השקעה זו דרך שצועדים לאורכה, לא אבן שנחים עליה_

החיים שלנו הם אוסף של נקודות אשר בינהן אנו מחברים את קו החיים שלנו, ממש מנקודה לנקודה.

לכולנו יש אלפי נקודות כאלו, החל מהיום בו נולדנו ועד ליום מותנו, כל נקודה שכזו מייצגת אפשרות, הזדמנות, דילמה או צומת החלטה בעניין כלשהו בין אם הוא מהותי ובין אם הוא משמעותי בחיינו.

מדוע יש מצליחנים ויש כאלו שלא?

מדהים איך מסלול החיים שלנו לוקח אותנו לכל מיני מקומות מגניבים ומעניינים, לפעמים הוא גם לוקח אותו למקומות נמוכים ופחות טובים.

אתם מכירים את האנשים הללו שהיה נהוג לחשוב עליהם כעל ממוצעים, אך פתאום תברר שהם הגיעו, הרבה יותר רחוק מכולם, הם נמצאים במקום מסויים הרבה מעל הממוצע, הם הצליחו להגיע גבוה מהשאר?

בואו נחזור רגע לעניין הנקודות שהזכרתי לעיל, הנקודות הללו הן סוג של ארועים לגביהם אנו צריכים לקבל החלטות זה יכול להיות משהו משמעותי כמו:

 • היכן לעבוד
 • היכן ללמוד
 • עם מי להתחתן
 • עם מי להתחבר

או שזה יכול להיות משהו מאוד שולי כמו:

 • איזו חולצה ללבוש
 • להתעקש על משהו שטותי
 • להעלב מהערה רגעית

מה שאני הולך לכתוב כאן הוא לא מדעי, אלא הוא נכתב על סמך התבוננות שלי בעצמי ושל האנשים שקרובים אלי או עמם אני בא במגע לפחות לי התברר שאנשים שמים את מרכז הכח של החיים שלהם בנקודות הכי לא משמעותיות של החיים שלהם, ונותנים לכך להשפיע על מהלך החיים שלהם.

איך עניינים פעוטים  משפיעים על הארועים הגדולים שלכם?

מישהי שלקראת ראיון עבודה שמהווה הזדמנות עבורה, עלולה למצוא את עצמה מרוב התרגשות מתלבטת מה ללבוש בבוקר הראיון, איזו חולצה להתאים לאיזה מכנס, איזו חצאית לאיזו נעל.  בסוף הזמן אוזל והיא נאלצת להתפשר על חולצה שהיא לא "שלמה" איתה.

היא הולכת לראיון, וכל הזמן משהו מפריע לה בתוך הראש, זה המראה שלה, למה החולצה היא פשרה, זו לא החולצה הכי מחמיאה וכל המחשבות הללו מיצרות"אנרגיה" שמשפיעות על הראיון שלה.

הראיון שיש לו את הפוטנציאל להיות נקודה בעלת משמעות בחיים שלה, הולך לאיבוד בגלל החלטה שהיא ממש לא משמעותית לחיים שלה (איזו חולצה ללבוש).

נסו למקד את האנרגיה שלכם בנקודות המשמעותיות, הן אלו שמעיפות אתכם מעלה.

'הוא' בדרך לפגישה חשובה, פגישה שהוא המתין לה זמן רב להיפגש עם איש מפתח שיכול לקדם את המיזם שלו לשלב הבא. אז הוא נכנס לרכב שלו ונוסע למקום הפגישה, בכביש באמצע הפקק, יש נהגים שממהרים כל אחד עם טרדות היומיום שלו, חותכים אותו בכביש, צופרים לו, וזה חודר פנימה, מישהו ספציפי שחתך אותו בברוטאליות זוכה לקללה עסיסית ומתפתח ויכוח. אדם זר שאולי לא יפגוש בו יותר בחיים מעצם הנהיגה שלו בכביש, עצבן אותו. אז הוע מגיע לפגישה, כולו חסר סבלנות, בפנים הוא עצבני, הוא מנסה להסתיר זאת, הוא מחייך, מנסה להיות ענייני, אבל אי אפשר להסתיר הכל "האנרגיה השלילית של הבוקר" פורצת החוצה ממנו, גם מבלי שהוא מודע לעניין.

הפגישה התפספסה, הוא לא היה במיטבו, הנה עוד דוגמא לכך שנקודה משמעותית מתפספסת בגלל ארוע פחות משמעותי.

תתמקדו בדברים החשובים-

אנשים גדולים עושים דברים גדולים, אנשים קטנים עושים דברים קטנים.

אין דרך יותר ברורה מלומר זאת, נכון, כולנו אנושיים, אך רוב ההחלטות בחיים שלכם, לא משנה באיזו נקודה אתם נמצאים, צריכות להיות בהיבט של 'משמעות' עד כמה ארוע שקרה לכם משמעותי עבורכם.

הרי בדוגמא עם החולצה, זה ממש לא משמעותי אם נבחרה החולצה הורודה המכופתרת או החולצה הורודה עם הסרט- ראיון העבודה הוא הדבר המשמעותי שם צריך להיות הפוקוס.

הנהג שהפריע לכם בפקק בכביש, הוא הפרעה רגעית ולא משמעותית בחיים שלכם, אז למה אתם נותנים לארוע הזה להשפיע על הפגישה שלכם?!

איך הבחירות שלכם קשורות להשקעות שלכם?

זה שווה רשומה נפרדת, אך אזכיר זאת בכל אופן.

כל המדיה האינטרנטית מפוצצת במסרים ופנטזיות:

" לרוכש נכס ללא הון עצמי"

"לא צריך כסף בכדי לרכוש דירה"

אנשים רבים הולכים שבי אחר הפרסומים הללו, משלמים ממיטב כספם בכדי ללמוד את "סודות הנדל"ן" ובסוף מסיימים עם מפח נפש אחד גדול.

אחד המשפטים האהובים עלי של וורן באפט הוא:

"כשמציעים לכם רווח מהיר, תענו ב-'לא' מהיר!"

את הנקודה הזו אני אפתח ברשומה נפרדת, אך הנה טיפ וחשיבה ראציונאלית עבורכם:

מי שמוכר לכם את האג'נדה של נכס ללא הון עצמי, או שלא צריך כסף ללא הון עצמי, אומר למעשה שהוא יכול לבצע אינסוף עסקאות.

ומי שיכול לבצע אינסוף עסקאות, מאחר וכסף הוא לא מגבלה עבורו, אמור להיות מסוגל להציג לכם לפחות 7-15 עסקאות שהוא ביצע בשנה האחרונה עם תעוד לביצוע עסקאות ללא ההון העצמי שרשומות על שמו.

פעם הבאה שמישהו משכנע אתכם עם ססמאות, בקשו ממנו את נסחי הטאבו של כל העסקאות שעשה עם רישומי רשויות המיסים ופירוט המימון שקיבל, אתם תראו שבהרבה מקרים, המציאות מאוד רחוקה מהסיפורים הללו.

הערה חשובה: ניתן לבצע מדי פעם עסקה ללא הון עצמי, אך התנאים צריכים להיות מיוחדים, העיסקה צריכה להיות מיוחדת, וכל הפרמטרים צריכים להסתדר ולהיות מיוחדים. אלו עסקאות שניתנות לביצוע, אך לא כאסטרטגיה ארוכת טווח וברת קיימה. גם כותב שורות אלו ביצע עסקאות ללא הון עצמי, אך כאמור הן היו מיוחדות, המימון היה מיוחד ויצירתי ותנאי העיסקה היו מיוחדים.

אז איך עושים השקעות נדל"ן?

השקעות נדל"ן זו 'דרך' שצועדים בה, זו מסגרץ עם עקרונות ושיטת עבודה מסודרת שאמורה להביא כל משקיע לתוצאה שהוא יבחר.

משקיע אחד יחליט להשקיע רק בנכס אחד, משקיע אחר ירצה 7 נכסים, ההבדל בינהם הוא רק ההחלטה לאן הם רוצים להגיע וכמה רחוק הם רוצים לצעוד. אך העשיה היא בעלת מסגרת זהה, אם מעניין אתכם:

 • לקבל את הכלים הנכונים לביצוע השקעות נדל"ן
 • לסגל לעצמכם הרגלים נכונים להשקעה
 • להיות משקיעים שיודעים לייצר לעצמם מטרות ברורות ולא פנטזיונריות
 • להביט אל העתיד עם כונה ברורה למה שאתם רוצים להשיג

אני מזמין אתכם להשאיר פרטים, ואשמח לספר לכם על תהליך הכשרת המשקיעים שלי, אתם מוזמנים להצטרף לסיפורי ההצלחה ולהיות חלק מהאנשים שעשו ועושים.

 

 

 

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן