האמונה והתקווה, צרוף מסוכן

החיים בחלקם מנוהלים ע"י צירופים שונים, חלקם מועלים וחלקם מזיקים, התפקיד שלנו לדעת לזהות מהם הצרופים הטובים ולתעל אותם לטובתנו ובמקביל לחאתר צירופים מסוכנים העלולים להזיק לנו ולדעת להתגבר ולעקוף אותם.

על מה אני מדבר לעזאזל?

כרגיל נתחיל בדוגמאות פשוטות:

– כסף מזומן ופנוי בצרוף עם הזדמנות, זה אחלה צרוף, יש לנו הזדמנות להשקעה אשר נקרתה בדרכנו ובמקביל יש לנו כסף פנוי להשקעה, זה צירוף מעולה כי אנו יכולים לנצל את ההזדמנות ולמקסם אותה לטובתנו.

– עיתוי ומזל, זה גם צירוף מעולה, אם אנו נמצאים במקום הנכון ובזמן הנכון ויש לנו גם מזל, אזי נפתחות בפנינו אפשרויות. כבר אמרו חכמינו: עדיף 10 גר' מזל מ- 10 ק"ג של שכל.

לאחר שהבהרתי את הנקודה (הלא כל כך מסובכת) של עניין הצרופים, אני רוצה להתמקד בצרוף מסוכן שהיה לנגד עינהם של רבים מהאוכלוסיה בשנים האחרונות (בעיקר בשנתיים האחרונות) אבל הצרוף הזה כל כך חזק שאנשים תמיד נפלו, נופלים ויפלו בו לאורך ההיסטוריה והעתיד. הצירוף הוא של אמונה ותקווה.

אמונה- בשנתיים האחרונות לרוב העם ומעמד הביניים היתה קיימת האמונה, שמחירי הנדל"ן ירדו, שאנו מצויים בשיא, וכאשר מצויים בשיא, חובה שתהיה התרסקות. היתה אמונה נוספת במקביל שהממשלה תפעל להורדת המחירים, אנשים ממש האמינו שתהיה הצפה של קרקעות, שחוק מע"מ 0 יעבור, שתוכניות מחירי מטרה, שיהיה שיווק אגרסיבי ועוד…ועוד….

תקווה- זו הבעיה האמיתית והמטעטעת שלנו כאנשים. התקווה, היא רצון כמוס שאיזו משאלת לב שלנו תתממש, התקווה אינה מבוססת לרוב, ובעיקר נשענת על מאווים פנימיים שלנו כאנשים. במקרה הנדון, התקווה הגדולה של האנשים היתה שהאמונה מלמעלה תהפוך למציאות.

בפועל, לא האמונה ולא התקווה התממשו, והמציאות העגומה התנפצה לאנשים בפנים. הדבר יצר אכזבה ובעיקר בהלה שמא הם יפספסו את הגל הבא, והנה ההמון כעדר דוהר חזרה לרכישת דירות, וכשיש ביקושים…… נחישתם נכון..יש עלית מחירים.

נטרת רשומה זו היא לא לדרוך על יבלות, אלא בעיקר להאיר את עינכם, להיות עירניים ולנתח את השוק לא לפי אמונות ותקוות אלא לפי נתונים ממשיים המצויים לנגד עינכם.

הסיקו מסקנותיכם ועלו בחוכמה.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

מחשבה 1 על “האמונה והתקווה, צרוף מסוכן”

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן