הזוית האישית

הזווית האישית

את השקעותי בנדל"ן מניב למגורים, התחלתי  לא לבד, אלא בצעידה משותפת עם אשתי וברוח הגבית שהעניקה לי. לצורך הנוחיות במקרים רבים באתר אני אשתמש בגוף ראשון אך הכוונה היא למעשה אלינו כזוג, מאחר ופעולותינו היו מתואמות ומשותפות כישות אחת.

ההשקעה הראשונה שלנו בנדל"ן בוצעה בחשש רב לפני כמה וכמה שנים, כאשר היינו זוג צעיר, עדין סטודנטים ועם בתנו הבכורה שהיתה אז תינוקת. החשש שלנו נבע מהלא נודע. זו היתה הפעם הראשונה בחיינו בה חתמנו על עיסקה בסכומים שנחשבו עבורנו כה גבוהים, עד כי דיבור בסכומים אלו היה נחלת שיחות פנטזיה עם חברים בנושאים של- 'מה  הייתם עושים אילו היה לכם X כסף?'

כאמור, שנינו היינו סטודנטים, עם חסכונות שהצלחנו לצבור משנים של עבודה ועזרת ההורים, לצערנו הסכומים שעמדו לרשותנו לא הספיקו בכדי שיוכלו לממן את דירת חלומותינו. למעשה בכדי להגיע לדירת חלומותינו היינו צריכים להמתין שנים רבות בקצב בו חסכנו שקל לשקל ונראה היה כי היום הזה אינו בטווח הראיה כלל וכלל.

נוצר מצב, בו חל מהפך מסויים במחשבתנו והחלטנו לוותר על דירת החלומות שלנו לעת עתה. במקום לשבת ולחסוך שקל לשקל בדרך המקובלת של צמצום וחסכון…צמצום וחסכון החלטנו כי עלינו לקחת את העניינים לידנו ולזרז את תהליך צבירת ההון האישי לטובת החלומות שלנו.

גמלה החלטה בליבנו לרכוש דירה ראשונה, אולם דירה זו לא תשמש אותנו למגורים, אלא תשמש אותנו להשקעה וכמקור הכנסה נוסף. המחשבה היתה לרכוש את הדירה ולהשכירה, את דמי השכירות החלטנו לחסוך בתוכנית שהוקצתה במיוחד לצורך כך. ההיגיון היה שבמקום שההון האישי שלנו ישב בבנק ויצבור ריבית זעומה, כדאי שינוצל לאפיק השקעתי שיתן לנו ריביות הגבוהות באופן משמעותי מאלו המתקבלות בבנק בתוכניות החסכון השונות.

הדירה הראשונה נרכשה בסביבת אוניברסיטת בן גוריון בבאר-שבע, באזור שנחשב למבוקש מאוד בקרב הסטודנטים מתוך מחשבה לפנות לקהל הסטודנטים כקהל השוכרים שלנו.

הדירה הראשונה נרכשה ומחסום הפחד נשבר…..

דילוג לתוכן