הכשל לעיתים קרובות יותר, כדי שתוכל להצליח מוקדם יותר

מי שמפחד להיכשל, מפחד להצליח

זה הולך להיות הפוסט הכי חושפני שלי עד כה, אז תתרווחו אני הולך לשתף אתכם במרבית כשלונותי במהלך חיי.

ב- 2013 כתבתי רשומה בשם: עדיף כשלון מפואר מחלומות במגירה, אשר פחות או יותר מתמצתת את דעתי על פחדים, מי שעוקב אחרי בשנים האחרונות, גם מודע לרשומות הייעודיות שכתבתי בהתמקדות על נושא הפחד, נושא שמסקרן ומעניין אותי בכל הקשור לעולם ההשקעות.

אי אפשר ללמוד ללכת בלי לדעת לזחול קודם, וגם אז אפילו אם אתה אלוף בזחילה, צריך למעוד ולפול כמה פעמים בטרם נעשה את הצעדים הראשונים בבטחה. כמו בנסיעה על אופניים, כך גם בחיים, בטרם לוימדים לסוע חלק, צריך לפול ולהיפצע אם צריך. מעטות הפעמים בחייהם של אנשים שהצלחות מגיעות אליהם ללא ניסיונות או כשלונות מוקדמים, להלן רשימת כשלונותי, ככל שזכרוני אינו בוגד בי.

בשנת 1991 כשלתי בקבלתי לאחת מיחידות העילית של צה"ל, כתוצאה משיקול דעת מוטעה של שבריר שניה, במקום זאת מצאתי את עצמי בצוות הקמה של יחידה מובחרת שרק הוקמה אז בצה"ל והיתה לי הזכות להיות מראשוני חייליה וממקימיה.

בשנת 1999 כשלתי ביחס לחברי להמשיך ללימודים מתקדמים במדעים והחלטתי לבצע הפסקה, במקום זאת זכיתי בהרפתקאה נדירה ומלאת חוויות וזכרונות כשהתגוררתי במשך 4 שנים בארץ זרה, עם שפה ותרבות זרים במזרח הרחוק.

בשנת 2003 נכשלתי ולא התקבלתי ללימודי תואר שני במדעים במכון ויצמן, אחד הפרופסורים בוועדת הקבלה אמר לי: אני מרגיש שאתה איש העולם הגדול ולא מחוייב להיות מדען במעבדה. גם באוניברסיטת תל אביב, עשו לי תרגיל קטן וכשלתי גם שם. במקום זאת התקבלתי כסטודנט ראשון במעבדה שרק נפתחה באוניברסיטת בן גוריון, יצא לי שוב פעם להקים מעבדה מאפס, עם מנחה מדהים, בהמשך גם פורסמו כמה מאמרים שלי בעיתונות המדעית הבינלאומית, ועברתי לעשות דוקטוראט ישיר, ואף זכיתי באחת מהמלגות היוקרתיות ביותר שיש לתלמידי דוקטוראט בארץ רק 10 דוקטורנטים זוכים בה בכל שנתון. הודות לאותה מלגה, התאפשר לי גם להשקיע להתקיים בצורה טובה ולהיות חופשי להתחיל להשקיע בנדל"ן בהיותי סטודנט. כבונוס וההצלחה הכי גדולה: גם הכרתי את אשתי במהלך לימודי באוניברסיטה.

בשנת 2012 גוייסתי להיות מנהל פרוייקט בחברת סטארטאפ אשר פיתחה מולקולות למלחמה בסרטן, גם שם כשלתי, כשהבנתי שאני לא בנוי לצאת ב 07:00 לעבודה ולחזור ב 21:00, למעשה לא ראיתי את הבת שלי גדלה, רק ראיתי אותה ישנה, בבוקר כשיצאתי לעבודה ובלילה כשחזרתי, כשלתי, לכן התפטרתי. במקום זאת הבנתי שיש לי הכנסות פאסיביות, שאיפשרו לי לבצע מהלך של התפטרות, מה גם שבאותה תקופה הייתי כל כך משועמם, שהתחלתי לכתוב בלוג, את הבלוג הזה, שהתברר כהצלחה וצבר לו כמה אוהדים וקוראים קבועים לאורך הדרך.

בשנת 2014 גוייסתי אחרי חיזורים של שנתיים מצד החברה, לחברה העוסק בפיתוח תרופות. כעבור כמה חודשים, נשיא החברה הציע לי להתקדם לפוזיציה של סמנכ"ל תפעול, התלהבתי, ואמרתי לנשיא שאני מוחמא ומתאים לתפקיד, אך כדאי שאהיה עוד כמה חודשים בתפקיד ואכיר את החברה לעומק בטרם אקח את שרביט הסמנכלו"ת, גם כאן כשלתי בקבלת החלטה גורלית. כעבור כמה חודשים החברה שינתה בעלים וכל מבנה ההנהלה השתנה, את העובדים החדשים ואלו עם תלוש המשכורת הגבוהה ביותר החליטו לפטר כצעד של התייעלות. ממועמד לתפקיד סמנכ"ל תפעול של חברת תפעול, הפכתי למפוטר.

בשנת 2015-2016 מהר מאוד מצאתי את עצמי עובד במחלקת פיתוח, בחברת תרופות אחרת, הם הגדירו זאת כעובד זמני, אם אוכיח את עצמי אמרו, אהיה עובד קבוע. זו לא היתה בעיה, אכן הפכתי לעובד קבוע. ושוב פעם, שינויי הנהלה, מבנה ארגוני חדש שמשתנה ומצאתי את עצמי עובר למחלקה אחרת כאשר המטרה היתה לעבור הכשרה תחת המנהלת המבוגרת שעומדת בפני פרישה בכדי להחליפה. הכל היה טוב, נראה שדברים מתחילים להסתדר. אבל אז הגיע עוד שינוי ארגוני, מונתה מנהלת חדשה שהגיעה מבחוץ, עם חוסר בטחון עצמי, אבל עם עודף כח כמנהלת ואפס יחסי אנוש, במיילים היא היתה נוהגת להתייחס לעובדים במושג "כפיפים" (אני נשבע שהיא היתה מתה לכתוב "עבדים"). אני מודה- גם כאן כשלתי, לא יכולתי לעבוד תחת מנהל שאינו מבין מאום בנעשה מתחתיו ושאף גרוע מזה אין לו יחסי אנוש בסיסיים והערכה לעובדים, לא ראיתי או התייחסתי לעצמי כ- "כפיף" של אף אחד.הגשתי מכתב התפטרות.

לקראת סוף 2016 כשלתי שוב פעם, עסקה שבה הייתי אמור לרכוש פעילות בעסק בתל אביב ולהפוך לבעליו כשלה, לאחר שהמוכרים ניסו לבצע תרגיל חשבונאי, ראיתי את עצמי בתוך העסק אך כשלון העסקה לא אפשר זאת. במקום זאת, הקמתי פעילות עצמאית ועסק משלי של תחום שמעניין אותי בעסקי השקעות הנדל"ן.

היום, אחרי כל כך הרבה כשלונות (אך לא מספיק כנראה) אני בעליהם של נכסי נדל"ן בכמה ערים בארץ ובחו"ל, מנהל נכסים של משקיעים רבים, מוציא לפועל עסקאות השקעה בנדל"ן בארץ ובחו"ל, מייעץ לאנשים שתחום השקעות הנדל"ן מעניין אותם ועוד.

אני אומר תודה רבה ל- כשלונות שהביאוני עד הלום.

 

אני ממתין בקוצר רוח לכשלון הבא, מעניין לאן הוא יביא אותי?!

 

מעוניינים במידע, טיפים וסקירות נדל"ן?

 

הרשמו לעדכוני האתר

או

בקרו בעמוד הפייסבוק

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן