ההתנגדויות

ההתנגדויות

האם ניסיתם פעם להבין, מדוע התגובה הראשונית שלנו לרעיונות חדשים כמעט תמיד תהא מיידית, נחרצת ומתנגדת? אני בטוח כי במהלך חייכם קרה לכם לא אחת  שחבר או מכר הגיע עם רעיון חדש, שונה, מקורי, אבל אתם בחרתם להביע דעה פושרת במקרה הטוב והמנומס או מתנגדת ונחרצת במקרה הפחות טוב, גם אם לא…הרשו לי לשתף אתכם, לי זה קרה! וקרה לי הרבה!!!

במהלך התהליך שעברתי היה לי חשוב להבין בתוך תוכי מהו המקור לאותן התנגדויות? מהיכן הן נובעות? מה מזין את ההתנגדויות הללו? לא רק כאחד שהתנגד לרעיונות טובים של אחרים, אלא גם כאחד שספג התנגדויות וביקורת רבה על רעיונותיו ויוזמותיו בעצמו ולעיתים גם בצורה חריפה מאוד. הבנתי כי רק לאחר שאוכל להבין את המקורות להתנגדויות של האחרים, אוכל להבין את המקור להתנגדויות הנובעות ממני, הרי תמיד קל יותר לטפל בבעיות של אחרים מאשר בבעיות שלנו. בכדי לטפל בבעיות שלנו, אנו צריכים להודות בקיומן זו כבר משימה קשה, יותר קל להודות בקיומן של בעיות אצל אחרים.

נורא קל לפטור ולפתור את ההתנגדויות בהינף יד ולומר: 'סתם פאסימי, חסר יכולת פרגון', אך זהו הפתרון הקל. המטרה היא להבין לעומק את המעין ממנו נובעים מי ההתנגדות העכורים הללו.

כאשר הבטתי על מכרים וחברים שהביעו התנגדויות לרעיונות שונים, מקוריים ומוזרים שהיו לי, הבנתי כי למעשה, הם לא מתנגדים לרעיון עצמו, הם לא מתנגדים אלי באופן אישי, האמת היא שבעצם ההתנגדות, הם מנהלים מלחמה פנימית עם עצמם. הם מבינים כי אם אעשה מעשה, ואפרוץ את חומת החסמים שלי, זה יהווה הצלחה וישאיר אותם מאחור, כי הם עצמם אינם מעיזים לפרוץ את החומה האישית שלהם. אף אחד לא אוהב להישאר מאחור, לכן העדפה לרוב תהיה, להשאיר את אלו עם הרעיונות איתנו, כך אף אחד לא מתקדם קדימה ואנו לא מרגישים בודדים מאחור.

מרגע שהתובנה הזו נפלה עלי, הבנתי כי למעשה כל ההתנגדויות שהבעתי לחברי לאורך חיי בנושאים שונים, היו למעשה התנגדויות שנבעו ממני, לא רציתי להישאר מאחור, לא רציתי להיות אותו אחד שלא העז בעוד ואחרים סביבו העזו. לכן הרבה יותר קל היה להוציא לאחרים את האויר מהבלון מאשר למלא אויר בבלון שלי. לאחר שהתובנה הזו הגיע, התחלתי מיד לפעול באופן שונה.

התמלאתי הרגשת חרות, תעוזה, וחדווה של עשייה, הצלחתי להסביר לעצמי, לפרום ולהזים את כל ההתנגדויות שהבעתי, ובנוסף לכך היו לי ההבנה והכלים להזים התנגדויות שבאו מבחוץ כלפי רעיונותי ומחשבותי. גם אלו שלא הצלחתי להזים בקלות ונאלצתי להיאבק בכדי למצוא פתרונות לבעיות והקושיות שהציבו בפני, גרמו לי לחפש, ולחפור אחר התשובות והפתרונות.

אנחנו יום יום מביטים במראה, האם אנחנו באמת רואים את האדם המשתקף מול המראה? האמינו לי הוא הרבה יותר עמוק, יוזם וחכם מהבבואה, הבבואה היא שטחית, אל תתנו לה מקום מיוחד בחייכם, האמת הפנימית היא החשובה.

המאבק היא גדול והכי קשה, הוא בעצמכם.

איזהו גיבור הכובש את יצרו…

בואו ללמוד על כלל האצבע שלי, מהו היחס 1:10.

דילוג לתוכן