הפן המנטאלי

הפן המנטאלי

המלחמה הכי קשה שחויתי, היתה המלחמה הפנימית שלי בשינוי דרכי החשיבה שלי. אני בן להורים מהמעמד הבינוני, הורים שרוב חייהם הצעירים נשאו את עול המשכנתא של הדירה כגיבנת על גבם. ממש כמו שכתוב בספרים, הלחצים הללו שליוו אותם בילדותי כנראה וחדרו אלי לתת המודע ומילאו אותי בחשש מסויים שלא יכולתי להסבירו ולא ידעתי את מקורו. אולם, שמתי לב כי הצורה בה אני חושב היתה שונה מהותית מצורת המחשבה של חברי שהיו בנים לאנשי עסקים, או עצמאיים בצורה כזו או אחרת, היחס שלהם לכסף היה שונה משלי. הם לא התייחסו לכסף ביראת כבוד של אדון, אלא התייחסו לכסף כמשרת נאמן שתפקידו לשרת את צרכיהם. הם הבינו כי הכסף מקבל ערך כאשר הוא מחליף ידיים אך לא רק, הוא גם מגדיל את ערכו כאשר הוא מחליף ידיים.

הייתי ער לצורת המחשבה הזו בה הכסף משרת אותך, אך לא ידעתי כיצד להפנים וליישם אותה בעצמי. מאחר והייתי ער לצורת ההתייחסות השונה הזו אל הכסף, מצאתי את עצמי מתחבט בתוך עצמי למציאת שורשי הבעיה שלי בנושא זה. זה היה תהליך איטי, אבל לאורכו הבנתי כי למעשה היחס שלי לכסף נבע בעיקר מפחד, פחד אשר בתורו נבע מחוסר הבנה.

מעולם לא הייתי במשיכת יתר בחשבון הבנק שלי, היה לי כלל התנהלות ביני לבין עצמי, כשיש קצת כסף בעו"ש, אפשר לכייף, לבלות, להתפנק ולקנות, כאשר אין כסף בעו"ש או שהמצב הכספי מצוי בפני הדלדלות, אז הייתי חודל, לא קונה, לא מבלה ולא מתפנק, אם אין אז אין!

הפחד שלי הכיל חוסר הבנה בכמה מישורים:

–  לא ידעתי כיצד מתנהל חשבון הבנק שלי, אלו עמלות אני משלם, כמה אני משלם והכי חשוב; למה אני משלם?

– לא ידעתי מהן הריביות השונות שאני משלם, לא ידעתי כי הריבית שאני מקבל בפק"מ נמוכה פי כמה מהריבית שאני עלול לשלם באם אהיה במשיכת יתר. היינו, יכול להיות לי חסכון של כמה עשרות אלפי שקלים בריבית זעומה ובו בזמן להיות במשיכת יתר של אלפים בודדים ועדין להיות בהפסד, כי הריבית על משיכת היתר גבוהה מהריבית שאני מרויח על החסכון, למעשה זהו מצב בו יש הפסד בכל חודש. הבנתי שככל שזה נוגע לכסף, לגודל הסכום אין תמיד קשר לרווחיות.

חוסר הבנה זה הביא לפחד שלא יכולתי להסבירו, מהסיבה הפשוטה שלא יכולתי להסביר לעצמי ממה אני מפחד.

המטרה שלי היא להראות לכם, את השינוי שעברתי, דרך החוויה האישית שלי. השינוי שעברתי היה לא רק מנטאלי, אלא גם מעשי. לאחר שהבנתי את המקור לפחדים, פניתי לטפל בהם, הטיפול נעשה על ידי רכישה של ידע והבנה לגבי עניינים כספיים שהיו מאוד רחוקים ממני. דרך הפעולה שלי עברה דרך השקעות בנדל"ן, אין לי מטרה לנסות לשכנע אתכם הקוראים להשקיע בנדל"ן, אלא להשתמש בהשקעה הזו כאמצעי וכדוגמא לשינוי שעברתי. מי שיתעניין בהשקעות בנדל"ן ימצא את המידע בדפי האתר הרלוונטים.

לאלו המתחילים במסע, חובה להיות זהירים.

דילוג לתוכן