יחס 1:10

יחס 1:10

לאחר שהגעתי להבנה, שהשינוי צריך לבוא ממני-אליי, היה לי יותר קל לפעול, לשאול ולהתנסות והכי חשוב להעיז, לא היה פחד שנבע ממקורות בלתי ידועים ששיתק אותי. כאשר הגיע פחד, ניסיתי להגיע לשורשיו ושם לטפל בו ולעקור אותו. אולם, העשיה והשינוי העצמי מזמינים את המתנגדים מבחוץ.

לאחר שטיפלנו במתנגדים מבית (אנחנו), לאחר שהבנו את המקור להתנגדויות, לאחר שידענו לזהות ולהצביע על החששות והפחדים, יהיה קל להתמודד מול המתנגדים מחוץ. אז זהו שלא! אנשים לא מוותרים בקלות, זיכרו, אותו המאבק הפנימי הקשה ששרר אצלנו זה לא מכבר, כעת מתנהל אצל מתנגדיכם. בכדי למנוע אכזבה מיותרת אני אוסיף ואומר כבר כאן, כי לא תוכלו לעזור לכולם לנצח במאבק הזה, הניצחון במקרה הזה הוא עניין של בחירה, לא כולם רוצים לנצח. אך עם זאת, תוכלו לעזור לאלו שכן רוצים לנצח והם יוקירו אתכם על כך.

לרוב, ההתנגדויות באות בצורה של שאלות מקשות, או הצהרות נחרצות. את כל ההתנגדויות וההצהרות אנו מכירים, הרי עד לא מזמן אנו השמענו אותם באוזני כל. הנה הזדמנות לבחון את עצמכם, האם באמת ניצחתם במאבק, או שמא רק נדמה לכם.

בנושא הזה כלל האצבע שלי הוא מאוד פשוט ועומד על יחס שאני מגדיר אותו כיחס 1:10, משמעו של היחס הזה הוא כי לכל שאלה יש תשובה וכאן העניין מתחיל להסתבך…אולם לכל תשובה שתתנו יש עשר שאלות חדשות. ככל שתתמודדו עם השאלות יתקבלו שני אפקטים עיקריים:

הראשון- במהלך תהליך מתן התשובות וההסברים, אתם תבהירו לעצמכם את נכונות הגישה שלכם, זה יחזק אתכם מבפנים.

השני-  ככל שיתנגדו לכם יותר ותדעו לענות תשובות אמיתיות וכנות (אל תייפו את הדברים, ענו ישירות ובכנות), הסיכוי שאלו שעשויים מהחומר של המנצחים יקשיבו לכם ביתר שאת. בשלב זה הם עדין לא יודעים זאת, אבל הם בדרך הנכונה ואתם עוזרים להם לצעוד בה.

המטרה היא לא לנסות לשכנע בצדקת דרככם, אלא לעזור להם להבין לבד ולגלות את הדרך החדשה, אלו אשר יצליחו יוקירו לכם הערכה.

היופי הוא, שאנו יודעים היכן התחלנו….ולא יודעים היכן נסיים….

ומכאן לנקודת ההתחלה…

דילוג לתוכן