מכופר למאמין

מכופר למאמין

אנ זוכר כי לפני כמה שנים, ישבתי עם ע' באחת ההפסקות באוניברסיטה ושוחחנו על ענייני כסף, לא הבנתי יותר מדי חוץ מכמה דברים בנאליים שגובו מקריאת עיתונים ומדעות קדומות שנשאתי עמי. ע' שהיה בעל הון מושקע בבורסה ובן לאב עם עסק עצמאי מצליח, שטח בפני את הרעיון החדש שלו. הרעיון היה לרכוש דירה בסביבת האוניברסיטה ולהשכירה לסטודנטים, התפוסה תהיה לאורך כל השנה והכסף….יזרום הוא אמר.

אני לעומתו, הגבתי בהרמת גבה וישר יריתי את המניפסט שלי בכדי שלא ייעשה את "טעות חייו" וישקיע בדירה:

– ומה תעשה אם לא ישלמו לך?

– אתה רוצה לעשות הסבה לאינסטלטור? לתקן צנרת? לשחרר סתימות באסלה?

– יהרסו לך את הדירה, לא חבל?

-מה אתה צריך את הבעיות האלו על הראש שלך?

– ואם הם לא ירצו להתפנות וישארו בדירה?

פשוט שחטתי לו את הרעיון וכל זאת תוך פחות מ- 5 דקות של שיחה. ע' לא רכש דירה להשקעה מאז ועד היום, ככל הידוע לי.

עברה בערך כשנה מאז אותה שיחה וקיבלתי הזמנה להשתתף במפגש מחזור שערכו בני הצוות שלי מהיחידה בצבא. אחת לשנה אנו נפגשים, מתעדכנים ובעיקר אוכלים כמה פרות וכבשים שנשחטו כהלכה ומקלים על העיכול עם כמה בירות קרירות.

באותו המפגש פגשתי את ירון, את ירון לא ראיתי קרוב ל- 10 שנים, אבל היה זה כאילו אך אתמול נפרדנו. תמיד היה בינינו קליק ושפה משותפת עוד מהימים בסדיר והנה השיחה זרמה. במהלך השיחה כאשר כולנו שבעים ומסביב לשולחן, סיפר לנו ירון כי הוא מחזיק בכ- 6 דירות להשקעה. אני ישר התלהבתי ואמרתי "איזה יופי! המיליונר הראשון בצוות" אבל בפנים כבר המתקפה היתה מוכנה, המניפסט עמד על קצה הלשון והופ, השתלח החוצה לכיוונו של ירון.

ירון לא נרתע וענה בשלווה לכל טענותי, את המפגש סיכמנו כי לא לכולם מתאימה צורת ההשקעה הזו, לא לכולם מתאימה צורת ההתנהלות הזו. ירון לא שכנע אותי ואני עמדתי בשלי, אבל, משהו כנראה חדר פנימה, אולי זו השפה המשותפת שאני וירון תמיד מצאנו או שאולי זה חלק מההיגיון שהיה בדבריו.

מאז אותו מפגש שוחחנו אני וירון בקביעות, כמעט 4-5 פעמים בשבוע, כאשר אני שואל, תוקף, מקשה בענייני נדל"ן. אבל, לירון תמיד היו תשובות, הוא לא ייפה את הדברים, הוא תיאר את הקשיים הקיימים, את הסיכונים הכרוכים בכך אך בד בבד תמיד הציג לי דרכי פעולה להתמודד עם חלק מאותם קשיים וסיכונים.

כך עברה לה שנה, ההבנה הגיע אלי, הפחד הופרך והיו לי את כל הסיבות הנכונות, ההיגיון הבריא וההבנה שהמעשה הנכון יהיה לרכוש דירה להשקעה.

הדירה הראשונה נרכשה…. הסכר נפרץ.

רוצים לדעת עוד? קיראו על ההתנגדויות.

 

דילוג לתוכן