נקודות חשובות לעיצוב הנכס

הקדמה מאת 'נדלניסט בדרכים':

בבואנו למכור או להשכיר נכס, אנו רוצים לסיים את התהליך כמה שיותר מהר, לשם כך כדאי שהנכס יהיה אטרקטיבי לא רק במיקום אלא גם במראה. מראה פנים של נכס, כזה אשר יכול לעורר הרגשת 'וואו' אצל הרוכש או השוכר הפוטנציאלי יכול לסייע ולדרבן אותם לסגור את העיסקה. אנו כבני אדם כחלק אינטגרלי בממלכת החי מושפעים מאוד מהסביבה דרך ששת חושינו. חוש הראיה הינו אחד מהחושים החשובים ביותר ויש בכוחו לעורר רגשות מסויימים, עיצוב פנים של הנכס עובד בדיוק על ערוץ זה של חוש הראיה ויכול לסייע לנו להשכיר את הנכס במהירות או למוכרו בקלות.

נקודות חשובות לעיצוב הנכס

מחבר המאמר:  עמית קדר, בעל סטודיו Kandesign אדריכלות ועיצוב פנים

עריכה והגהה: 'נדלניסט בדרכים'

רכשתם נכס להשקעה כעת מטרתכם להתחיל להרוויח ממנו בצורה המיטבית ביותר שאפשר.

למוכרו במחיר הגבוה ביותר בבוא העת או להשכירו בתשואה הטובה ביותר. לצורך כך אתם רוצים שהנכס יראה טוב ומעוצב בכדי להשיג מטרה זו. בין אם זו דירה קטנה וחשוכה או דירה גדולה ומוארת יש לייצר את הרושם והאווירה שהחלל הוא נעים ומזמין. לצורך כך כדאי לבצע תהליך של עיצוב פנים לפי הגדרת התקציב והזמן העומד לרשותכם.

עיצוב פנים יכול לכלול תהליך של שיפוץ מאסיבי כדוגמת הריסת קירות והחלפת תשתיות בתקציב רב יחסית ולוח זמנים שיכול לקחת מספר שבועות ואף חודשים או מנגד יכול להיות עיצוב פנים דקורטיבי יותר (מוכר  כהום סטיילינג) על מנת לייצר רענון של החלל ונתינת מראה חדש ללא צורך בשבירת קירות או מעורבות של הוצאות גדולות.

הום סטיילינג מתמקד בארגון מחדש של הריהוט בבית ובפרטי הלבשת הבית, הוא עוסק בצבע, ריהוט, בדי ריפוד, וילונות, שטיחים, גופי תאורה, חפצי נוי ופריטים משלימים.

מטרת המאמר היא להציג לכם מספר טיפים שימושיים בהום סטיילינג שיעזרו לך לייצר שינוי דרמטי במראה הנכס ובתחושה שהוא יקנה לדייריו וכל זאת בתקציב נמוך.

צבעים- צבע הוא הבסיס העיצובי לכלל החלל, הוא יכול ליצור תחושה של חלל קטן או גדול יותר מכפי שהוא. במקומות קטנים העדיפו שימוש בצבעים ניטרלים\בהירים המקנים תחושה של חלל רחב יותר, בחללים גדולים ניתן להשתמש בצבעים כהים יותר. הדגישו קיר ספציפי אחד, על ידי צבע כהה יותר\טפט\חיפוי לבנים על מנת לייצר תחושה דרמטית. ככה תוכלו לאורך זמן לשמר את תחושת הרעננות, כשמרבית הצבע יבוא מהריהוט והאביזרים שלכם או של הדייר.

ריהוט- השתדלו למקם ריהוט לפי זוויות הקיר וצמוד אליו כדי לקבל מראה גדול יותר. ריהוט מתקפל או ריהוט מודולארי שנפתח ונסגר ייתן מספיק מקום לארגון פרטי ריהוט אחרים נדרשים. בחלל קטן קנה ריהוט מינימאלי ואוורירי, ובחלל גדול קנה רהיט אחד גדול ביחס לשאר הריהוט על מנת להדגיש את מימד הגודל. בחלל קטן לדוגמא ספה על רגלי מתכת המאפשרת למבט בעין להמשיך את קו הריצוף גם מתחתיה, תוסיף לתחושת הגודל. ריהוט הניתן לתליה על הקיר ימשיך את אותו הרעיון כגון: מזנון טלוויזיה, מדפים במקום ארונות.

חשוב לתכנן את נושא האחסון על מנת לא ליצור עומס ויזואלי של פריטים. לצורך כך נעדיף אחסון נסתר, בבסיס המיטה לדוגמא ארגז מצעים עם מגירות. במקום שטח נוסף בארון. ארון שירות סגור במקום מטאטאים שגלויים לעין וכדומה.

טקסטורות- שימוש בטקסטורות חלקות ומבריקות כמו שיש, זכוכית או נירוסטה ישדרו תחושה של מודרניות, מהירות וחדשנות. לעומתם שימוש בטקסטורות מחוספסות וכהות כמו אבן,טיח ועץ. ישדרו תחושה של כבדות וחיבור לאדמה. שילוב בין הטקסטורות המנוגדות במינון מתאים ייצור תחושה מאוזנת בחלל.

דלתות- דלתות הבית: המטבח, ארונות הרחצה, ןארונות הבגדים הן אלמנט חשוב בבית אשר יכולות להיות משודרגות בעלות מינימאלית. החלפת חזית המטבח לחזית מודרנית יותר עם ידיות מתאימות תייצר תחושה של מטבח חדש. בתקציב נמוך יותר ניתן לצבוע את הדלתות הקיימות, אופציה נוספת היא הדבקת ויניל בצבע או אף להדביק רק מדבקות צורניות על מנת ליצור עניין מחודש בדלתות. תוספת דקורטיבית נוספת ולא יקרה היא החלפת הידיות לקו חדיש יותר לעתים צבעוני יותר, ומעניין יותר.

תאורה- תאורה נכונה מעצימה את יופיו של המקום ומעוררת רגש אצל הצופה. מקור אור שחוזר על עצמו לדוגמא במסדרון, מייצר תחושה של קצב ודרמה בחלל. שימוש בתאורה לא ישירה (תאורה המאירה קיר או תקרה ומוחזרת ממנו) מקנה תחושת רכות ובהירות לחלל ומייצרת תחושת  גובה,פתיחות ואווריריות. שימוש באהילים דקורטיביים היא דרך מצוינת להדגיש רהיט כלשהוא ולתת כתם צבע לחלל.

וילונות- וילונות שקופים למחצה  יעניקו אווירה חמימה ואינטימית, יכניסו את החוץ פנימה, ויסייעו בהארת המקום ובהגדלתו. הוילונות צריכים להמשיך את צבעוניות הקירות ולייצר תחושה של שלמות גם אם החלון קטן, נכון יהיה לייצר וילון על שטח קיר גדול ככל שניתן, מרצפה לתקרה. וזאת עלמנת לייצר תחושה של חלון וכניסת אור גדולים יותר.

 שטיחים- שימוש בשטיחים מהווה דרך נפלאה לחלק ולהדגיש חללים. חשוב להקפיד שהשטיחים יהיו גדולים וישבו בחלקם מתחת לריהוט שלידו הם נמצאים. ככה תיווצר תחושה של חלל גדול יותר וריהוט שמגדיר חלל. שימוש בשטיח קטן יצור תחושה של חלל קטן יותר.

בשטחים קטנים עדיף להשתמש בשטיח בצבע בהיר ובלי דוגמאות גיאומטריות. בחלל גדול ניתן להשתמש בשטיח צבעוני בעל נוכחות.

מראות- מראות הן אמצעי פשוט על מנת לייצר תחושה של חלל גדול יותר ושל אלמנט דקורטיבי בין אם בחלל קטן או גדול. בנוסף מראה המשקפת את התאורה שלפניה מכפילה את עוצמת התאורה. מסגרת המראה חשובה גם היא כאלמנט קישוטי לחלל ויכולה לשנות את אופי הקיר. מראה עגולה לדוגמא יכולה לשבור את כל הקווים הישרים בחלל ולייצר סוג של "הפתעה" מתמדת.

תמונות- תמונה היא אלמנט קישוטי שנותן כתם צבע לחלל ומייצרת חיבור רגשי ותחושת אנושיות גם לחלל המיועד למכירה או השכרה גם אם הוא פנוי מדיירים כרגע. תמונה גדולה יכולה להחליף צביעה של קיר שלם, ותמונה המורכבת ממספר חלקים יכולה לייצר תחושה קטנה יותר לקיר גדול. סוג התמונה יכול להמשיך את הקו העיצובי של הבית, אם זה מודרני או כפרי.

אקססוריז/אביזרים- פרטי האבזור הקטנים הם אלו המשלימים את החדר, כדים, כריות, מפות וקערות נוי מחברים את כל הדברים יחדיו ויוצרים תחושת שלמות. שימו מספר כריות בהדפסים שונים, זוג פמוטים במטבח, הניחו קערה במרכז שולחן הסלון עם תפוחים ירוקים. מקמו ואזה גדולה בצבע בולט ליד קיר הכניסה, נרות ריחניים בחדר רחצה. כל אלו הם אלמנטים שיצרו אופי ייחודי ושונה ויגרמו לחיבור רגשי בין הלקוח לבין הנכס. במהלך שימוש בטיפים אלו, חשוב על סוג הלקוח אותו אתה מעוניין להשיג, משפחה עם ילדים, סטודנט צעיר, איש עסקים ולפי זה חשבו והתאימו את הקו העיצובי העשוי לענין אותו. מודרני וצבעוניות חזקה לצעיר, חמים ורך למשפחה, יוקרתי ונוצץ לאיש עסקים וכדומה.

דילוג לתוכן