הנוסחא של העושר

כן רבותיי, מתברר שאכן יש נוסחא מתמטית (מבטיח לתת אותה בהמשך) לאומדן הפוטנציאל של אדם להיות מיליונר או לא. הנוסחא עד כדי כך פשוטה שזה מה שהופך אותה לקוסמת בעיניי. אז לא רק שיש נוסחא אשר כל אחד מאיתנו יכול לחזות את עתידו הפיננסי על פי התנהגותו הפיננסית הנוכחית ובהתאם לכך לשנות אותה: להמשיך בה ו/או לשכלל אותה אם הוא בכיוון אל העושר, או לשנות את מסלול חייו מהקצה אל הקצה אם הוא בכיוון ההפוך, מתברר שיש גם כמה כללים פשוטים שיש לעקוב אחריהם אם ברצוננו להיות עשירים.

הזהרה: הכללים הללו כל כך פשוטים וברורים מאליהם, שממש מפתה לזלזל בהם, אבל אולי זה בדיוק ההבדל בין מי שיהיה עשיר למי שלא יהיה, הזלזול, הראשון לא יזלזל וייקח אותם ברצינות בעוד השני יגחך וימשיך בדרכו- דרך ההישרדות הפיננסית.

אז מה עקרונות הבסיס להפוך למיליונר,ומי כתב אותם?

למעשה, אסופה זו של עקרונות נערכה בעקבות מחקר רב שנים שערך ד"ר ת'ומס סטנלי, על דרכם של העשירים. ד"ר ת'ומס לא חקר את אותם מיליונרים  אשר כולנו מכירים כגון: דונאלד טראמפ, לי אייקוקה,  ארמונד האמר וחבריהם. אלא ד"ר ת'ומס חקר את אותם מיליונרים אשר מסתובבים בקרבנו ואנו למעשה לא יודעים כי הם מיליונרים. הוא חקר את אותה אוכלוסיה המתגוררת בקרבנו ולא במגדלי אקירוב. למעשה אותה אוכלוסיה המרכיבה את רוב המיליונרים אבל ממש נעלמת מעינינו כי אינה רוצה שאור הזרקורים יופנה לעברה. הם לא מתגוררים בשכונות יוקרה, לא נוסעים ברכבי יוקרה מנקרי עיניים, אין להם הרגלים וגינונים מנקרי עיניים, הם פשוט כמונו רק עם כמות מזומנים נאה יותר בעו"ש. כמות מזומנים המאפשרת להם לחיות כרצונם, לחיות טוב….. לחיות בחירות מנטאלית ופיננסית.

מחקרו של ד"ר ת'ומס נעשה עם עשרות ומאות מיליונרים שכאלו, ולאורך של כמעט 30 שנים, איזה יופי שיש מישהו שמצוי באיזו אוניברסיטה וכל עבודתו היא לחקור את העשירים, את המיליונרים.

הנה כמה עובדות מעניינות שהוא מצא והעקרונות להפוך למיליונר:

1.  המיליונר הטיפוסי מצוי בסביבות שנות ה- 50 המאוחרות שלו (ליתר דיוק סביב גיל 57).

2.  בזבזו פחות ממה שאתם מרוויחים (כולנו מכירים זאת, אבל כמה מאיתנו עומדים בכך?).

3.  המנעו מרכישת מוצרי סטאטוס המרמזים על מעמד מסויים, או רכישת סממנים המעידים על סגנון חיים יקר. רוב האנשים מוציאים כסף על רכבי יוקרה בין אם בצורה של ליסינג או בצורה של רכישה, זכרו רכבי יוקרה מאבדים מערכם בממוצע כ 20% לשנה. אל תתפתו לעטוף עצמכם במותגים, זהו מעגל ללא סוף אשר מרוקן את ארנקכם.

4.  יצרני ההון (אלו המשביחים את הונם עם הזמן) לא שומרים את כספם מתחת למזרון או הבלטות. הם ייקחו סיכון מחושב אם בסוף הדרך הם יראו את הגמול בצורה של רווח. הם אינם מהמרים, הם ישקיעו את כספם במיזמים, יבצעו השקעות. הם מעולם לא יהמרו על מניות עם סיכויי קלוש לרווח גדול.

פשוט נכון?! בואו נראה אתכם עומדים בעקרונות אלו.

וכעת לנוסחא כמובטח (הוראות לניתוח התוצאות מובאות ממש בהמשך):

הכפילו את גילכם במשכורת ברוטו (השנתית) אותה אתם מרוויחים כיום  את התוצאה המתקבלת חלקו ב- 10.

קיבלתם מספר, כעת מה אומר המספר הזה?

בעיקרון המספר הזה חוזה את כמות ההון אשר אמורה להיות לכם. למעשה הוא אומד את השווי שוק שלכם או מה שבאנגלית אוהבים לנסח כ- Net Worth.

אם ההון העומד לרשותכם כיום הוא יותר מפי- 2 מהתוצאה שקיבלתם, אז אתם בדרך הנכונה להיות מיליונרים, אם ההון שלכם, זהה או פחות מהתוצאה המתקבלת, אתם למעשה בזבזני הון ואתם לא מתקרבים למטרה אלא מתרחקים ממנה.

כמה הערות על הנוסחא:

א. מההון האישי שלכם אותו אתם משווים, חובה להפחית הון שהתקבל במתנה או ירושה (ז"א אם קבלתם דירה במתנה, סכום כסף מהמשפחה או מדוד עשיר, זכיה וכיו"ב, יש להפחית אותם מההון הנוכחי שלכם- שאם לא כן אתם משלים עצמכם והון זה עלול להיות מבוזבז בעתיד).

ב. אם אתם נשואים, אזי יש לחשב לכל בן זוג בנפרד עפ"י הנוסחא ואז לחבר את התוצאות ולאחר מכן להשוות את ההון המשותף הנצבר שלכם לתוצאה הסופית.

ג. כאמור לעיל, הנוסחא הזו פותחה בהתאם לסטטיסטיקות בהן המיליונרים הם בסביבות גילאי ה- 50 (ליתר דיוק 57), ובהתחשב בזמן העבודה שלהם כשכירים/עצמאיים. אלו אשר צעירים יותר מגיל זה, למעשה מקבלים הערכה לכמה הם אמורים להיות שווים בהתאם לגילם הנוכחי (זה שהוצב בנוסחא).

זהו, פשוט כל כך…..כעת צאו לדרך…..אתם יכולים להיות מיליונרים.

לאלו שרוצים להמשיך ולהנות ממחקריו של ד"ר ת'ומס סטנלי, אני לא צריך ללמד אתכם לגגל נכון?

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

12 מחשבות על “הנוסחא של העושר”

 1. שכחת לציין שמדובר בשכר שנתי ברוטו. אנשים עלולים בטעות לחשוב שמדובר על השכר החודשי ואז כל אלה יחשבו בטעות שהם בדרך להיות מיליונרים.

 2. אבל איך הנוסחה הזאת מסתדרת עם אדם שסיים צבא ועשה תואר ועובד שנה.

  נניח בוגר הנדסת חשמל בן 26 שמרוויח ברוטו 12 אלף לחודש ובדיוק סיים את השנה הראשונה שלו בעבודה.
  לפי הנוסחה הוא שווה 374,400 אלף
  אבל בפועל ברור שאין לו אפילו קרוב לסכום הזה.

  • שלום לך,
   דבר ראשון תודה לך על תגובתך, לפני שאענה אני חייב לציין, כי החיים הם לא מדע מדוייק, הנושחא הזו פותחה על סמך סטטיסטיקות ומחקרים ולא משהו שהוא בבחינת אכסיומה החייבת להתממש.
   חשוב להבין שנוסחא זו יכולה לתת לנו אומדן טוב לגבי התנהלותנו הכספית וככזו היא יכולה להיות 'השעון המעורר' עבור אלו שלא עומדים בתחזית ובציפיות הנוסחא.

   וכעת לתשובתי המלאה לשאלותיך:
   א. לקחת דוגמא פרטנית ואתה משליך אותה על הכלל. שים לב שאותו סטודנט רק בתחילת דרכו, הוא בכלל לא צבר וותק ומשכורת (שלא לומר השקעות) בכדי להיחשב בנוסחא הזו. הרי ברור שאם תעשה תחשיב על הנוסחא למי שמלאו לו 15 שנים גם לא יעמוד בה.

   ב. בהמשך לסעיף א. לעיל, שים לב שת'ומס סטנלי, מדבר על הגיל בו האוכלוסיה שהוא מדבר עליה עומד בממוצע על 57, הסטודנט עליו אתה מדבר הוא רק בן 26, אפילו לא במחצית הדרך לגיל המדובר.

   ג. הנוסחא היא כלי עבורנו ומשמשת אומדן להתנהלותנו הכספית ומורה להוות קאטליזטור להתנהלות כלכלית נכונה, על כן, מי שעל בסיס הנוסחא רחוק ממה שהיא מראה….שיתפוס עצמו בידיים ויתחיל לנוע לכיוון המספר שהנוסחא מייעדת עבורו.

   ד. מי שיתנהל נכון, בסביבות גיל 35-40 אמור לראות קורלציה של המספרים המתקבלים בנוסחא לבין הונו האישי.

   לסיכום הנוסחא היא כלי לאמוד את התנהלותנו הפיננסית, ולשמש עבורנו תמרור הזהרה או עידוד על התנהלותנו.

   מקווה שזה עזר.

 3. בהחלט עוזר, תודה.
  מה שאפשר להסיק מהנוסחה(מודה לא ישבתי על המתמטיקה מאחוריה 🙂 ) הוא שכל שנה יש צורך לחסוך מעל לעשירית מהברוטו השנתי.

 4. לפי החישובים שלי, 🙁 , אפשר להכפיל את השכר השנתי בגיל הכרונולוגי כשבר עשרוני, ותתקבל אותה תוצאה.
  כלומר אם גילי הוא 57, אז אפשר להכפיל את השכר השנתי ב5.7 ותתקבל אותה תוצאה. אם גילך הוא 40.5, אפשר להכפיל את השכר החודשי ב4.05 .

 5. לפי הנוסחא הזו אמורים להיות לי 113 אלף ש"ח, ואני בת 21 ואפילו לא השתחררתי מצבא. זה נראה לי קצת לא הגיוני…

  • שלום לך,
   צריך להבין כי נוסחא זו הינה כלל אצבע.
   צויין בגוף הפוסט כי הנוסחא נבנתה לגבי הסיכוי של האנשים להיות מיליונרים בגיל 57.
   הנוסחא מביאה בחשבון שני תנאים חשובים:
   1. גיל.
   2. גובה שכר.

   לגיל יש משמעות כי ככל שאתה מבוגר יותר נתקיימים לגביך 2 אפשרויות, יש לך יותר זמן בו עבדת וחסכת כסף ובנוסף ככל שאתה מתבגר אתה עולה בדרגות השכר
   גובה השכר מושפע מזמן העבודה והגיל, ז"א ברור שככל שאדם עובד יותר שנים, המשכורת שלו משתפרת עם הזמן.

   לכן קיים פספוס לגבי אנשים צעירים מאוד כמוך, שרק נכנסו למעגל העבודה.

   עם זאת, עדין את יכולה לקחת את הנתונים לתשומת ליבך, אם הנוסחא חוזה שאמורים להיות לך 113,000 ש"ח….עפ"י הנתונים שלך, תתחילי לפעול בכיוון הזה.
   בכל מקרה, ככל שתתבגרי תכנסי יותר למדגם אליו הנוסחא מכוונת ואז תוכלי לדעת את החיזוי שלך.

   בכל מקרה אני ממליץ כי גיל 21 הוא גיל מעולה להתנהל ולחשוב בכיוון……הלוואי עליי הידע בגיל 21 שהיה מאפשר לי לפעול נכון.

   בהצלחה

 6. אני בהחלט מתכוונת לפעול בכיוון – כולל להשקיע בעצמי במניות במקום לתת לכסף סתם לשכב בבנק. ואני חוסכת כמיטב יכולתי, אך אני לא חושבת שיכולתי להשיג יותר ממה שיש לי – חסכתי כמה שיכולתי מהמשכורת שלי במהלך שירות הקבע – שהיא משכורת מינימום – ובתור חיילת בחובה פשוט לא היה לי ממה לחסוך.

  ואני בהחלט מקווה להיות מיליונרית, או ליתר דיוק להרוויח מספיק כסף כדי שאוכל לפרוש בגיל צעיר או לעבוד באקדמיה למשל, שם לא מרוויחים הרבה כסף, להנאתי.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן