השקעות נדל"ן וקריירה

300x193-alhanan.2019923T163903

חידה:
מה משותף ל- כונס נכסים, עו"ד המייצג חייבים מול הוצל"פ, רו"ח המתמחה בפשיטות רגל, חוקר מז"פ, עובדת סוציאלית, קברן ורופא בטחפול נמרץ/מחלקה אונקולוגית?

תשובה: כנראה שלעולם לא ישקיעו בכלל ובנדל"ן בפרט.

לפני כ- 3 שנים כתבתי רשומה בנושא, בה דנתי בצורה כללית על כך שאמנם כולם יכולים להשקיע, אך לא כולם מוכנים להשקיע בנדל"ן. עולם הנדל"ן מפגיש אותי עם הרבה מאוד אנשים מכל מיני תחומים ועיסוקים, רבים מהם מתעניינים בהשקעות נדל"ן, ככל שאני נפגש עם יותר אנשים אני שם לב לדפוסי חשיבה והתנהגות בהתאם לעיסוק שלהם בחיי היומיום.

הבנתי כי הצורה בה האנשים השונים מביטים על העולם בכללותו קשורה בקשר ישיר לתחום עיסוקם, הדבר בולט בעיקר אצל אנשים העוסקים בתחומים המכילים קשיים וחשיפה לניסיונות חיים שליליים.

משקיעה שהיתה בעברה חוקרת מז"פ ונחשפה לרעות החולות של החברה האנושית, חוששת בכלל להסתובב ולראות נכסים לבד מחשש פן יאונה לה דבר מה ומקשרת את זה לעולם הפשע ועבירות המין אליו נחשפה.

משקיעה אחרת אשר הינה עורכת דין המטפלת בתיקים של ההוצאה לפועל (הוצ"לפ), ורואה את תהפוכות החיים שעוברים החייבים השונים. בטוחה כי כל מי שמשקיע בנדל"ן סופו שיפול מנכסיו ויאבד את כל רכושו ומשפחתו תגיע לפת רעב.

רו"ח העוסק בפשיטות רגל והסדרים של חייבים ונושים, בטוח שכולם סופם לפשוט רגל, בשיחות עמי ובניסיונות שלו להשקיע הוא לא הצליח לדלג מעל המשוכה של החוויה היומיומית שלו אליה הוא נחשף והוא בטוח, כי אם ישקיע אז גורלו יהיה פשיטת רגל.

עובדים סוציאלים החשופים למשפחות קשות יום, למציאות יומיומית קשה של אנשים קבים שמזלם לא שפר עליהם, בטוחים כי העולם הוא עולם אכזר והם המיעוט שיש לו מזל, ולכן מעדיפים להשתבלל וללכת על בטוח.

קברנים- עוסקים כל יום כל היום בנושאים של מוות, כל הלקוחות שלהם הם נשמות של העולם הבא, אז למה לטרוח?! הרי נכס וכסף לא לוקחים לקבר/העולם הבא.

מסננת המציאות שלהם מערכת ה- RAS, עוצבה והשתנתה ע"י המציאות המעוותת אליה הם חשופים בעבודתם ומסננת עבורם רק מסרים שליליים של שחור ומרה, הם למעשה עובדים ומתנהלים בהווית חיים המקבעת את הנראטיב שהחיים הם מסוכנים מאוד, בעיתיים וברובם רעים, ורק למתי מעט יש מזל לזכות בחיים "רגילים".

 

האם אני משכנע להשקיע בנדל"ן?

פעם מישהו שאל אותי, איך אני משכנע אנשים להשקיע בנדל"ן?

תשובתי היתה פשוטה- אני לא!

לשכנע מישהו לעשות משהו, בעיקר בהשקעות וכסף זו גישה לא טובה ובעייתית, כי המשוכנע לא באמת רוצה לבצע את המהלך, אלא הוא מבצע אותו משלל סיבות אחרות פרט להבנה כגון: לא נעים לו, חלשות אופי מסוימת, הערכה/הערצה לאחר. ביצוע מהלכים פיננסיים מתוך שכנוע לרוב מסתיימים בהפסדים ובהרגשה רעה.

עבורי, לעזור לאחרים להשקיע בנדל"ן זה רק לעשות דבר אחד פשוט- לגרום להם להבין מהי השקעה בנדל"ן ומה היתרונות והחסרונות בהשקעה שכזו, לאחר שהם הבינו הם צריכים להחליט אם זה מתאים להם או לא!

להחליט לא להשקיע, מתוך הבנה זה לגיטימי, לא להשקיע עקב חוסר הבנה- זה פספוס.
להחליט להשקיע מתוך הבנה זה מעולה, להחליט להשקיע מתוך חוסר הבנה- זה יביא לפספוס!

טיפים-

למה:
נסו לקבל החלטה על בסיס ההבנה שלכם, לא רק בהשקעות נדל"ן אלא בכל תחום בחיים, זה יפשט עבורכם את החיים. אחת העצות הטובות והפשוטות שקיבלתי בחיי היתה לשים את המילה 'למה'? בארסנל האישי שלי.

לפני שאני רוצה לבצע משהו, אני שואל את עצמי למה? אם אני יודע לענות על השאלה הפשוטה הזו ולנמק אותה, סימן שאני יודע ומבין את הסיכונים וההשלכות למה שאני עומד לעשות.

 

פשטות: 
גנרל פאטון אמר- "אם זה לא פשוט, פשוט לא עושים".
לאוהבי ז'אנר אמנויות הלחימה, ברוס לי אמר: KISS=Keep It Simple Stupid.

חפשו את הפשטות בעשיה שלכם, אני נוהג לומר לעצמי ולאחרים- שאם אני לא מצליח להסביר (לעצמי/לאחרים) בכמה משפטים פשוטים מה אני עושה או את ההיגיון של מה שאני עושה, כנראה שאני לא מבין מה אני עושה!

תבדקו אותי- לכו לכל מי שמשקיע בביטקויין, שאלו אותם כמה שאלות בסיסיות ותראו כמה מהר הם מתחילים להסתבך עם ההסברים- זו דוגמא לא להכנס לאפיק השקעה שאתם לא מצליחים להסביר אותו. ההיגיון הוא פשוט, אם אתם לא מצליחים להסביר אותו בפשטות, כנראה שאתם גם לא מבינים אותו לעומק מכאן שאין לכם מה להשקיע.

 

עתיד ודילמות:
תמיד תחשבו 10 שנים קדימה, זה יפשט לכם את החיים בצורה מדהימה, בעיקר בצמתי החלטה ודילמות.

רוב האנשים נוטים להסתבך עם עצמם כאשר הם עומדים בפני דילמה מסויימת בחייהם בעיקר לפני שינויים משמעותיים, שאז אנשים מפחדים לקבל החלטות גורליות. טיפ שקיבלתי מאחד ממוריי לפני יותר מ- 20 שנים ומשמש אותי עד היום הוא כזה:

כאשר אתם בדילמה, מפו את כל האפשרויות החלטה שלכם, כעת בחנו כל אפשרות במבחן 10 השנים. מבחן 10 השנים אומר דבר פשוט, להיכן ההחלטה שתקבל תביא אותך 10 שנים לאחר היום בו החלטת. אם זה מוריד אותך או משאיר אותך באותו מקום, כנראה שזו האופציה הלא נכונה. אם ההחלטה מרימה אותך גבוה יותר בעוד 10 שנים, אז אין ממש דילמה- זו התשובה שלכם.

וזה בדיוק השלב להזכיר, שבינואר 2020, ממש עם תחילת השנה החדשה, נפתח מחזור חדש של תהליך הכשרת המשקיעים שלי, אם בא לכם ללמוד על השקעות נדל"ן, כיצד מפשטים את האפיק הזה, כיצד מתכננים 10 שנים קדימה ובעיקר יודעים להסביר את ה- למה'.

 

 

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן