השקעות נדל"ן זה לטיפשים

נדל"ן זה לטיפשים?

מתברר שכן….אך לפני כן ציטוט מספר משלי פרק טז' פסוק יח':

"לִפְנֵי־שֶׁבֶר – גָּאוֹן, וְלִפְנֵי כִשָּׁלוֹן – גֹּבַהּ רֽוּחַ" או במילים אחרות משלי מדבר כאן על מה שמוכר לנו כיום כ- היבריס. כיום באומרנו היבריס הכוונה היא לרגשות גאווה מוגזמת המביאה בסופה לתבוסה או פספוס.

לפני כמה שבועות כתבתי כאן רשומה על מרוץ העכברים של אלו אשר אנו בד"כ מגדירים כמצליחנים, כמה ימים אח"כ כתבתי גם את הרשומה על כך שהשקעה בנדל"ן הינה פשוטה יחסית אבל למרות פשטותה עדין אוכלוסיית המשקיעים הינה מיעוט. משיחותי עם משקיעי נדל"ן (אני מתייחס כאן למשקיעים הקטנים) רבים וקולגות מהתחום, שמתי לב כי רוב האנשים השייכים לקבוצה זו אינם אנשים המוגדרים ע"י החברה כמצליחנים, חלקם משכילים, אבל לא בצורה מקיפה בד"כ תואר ראשון זו ההשכלה הממוצעת, אין בינהם גאוני דור או מובילי דעה בתחומם, רובם אנשים אשר החלו את דרכם כשכירים בני שכירים, במילים אחרות אנשים רגילים ממוצעים.

מאידך, משיחות עם אנשים אשר בד"כ החברה נושאת אליהם את עיניה כגון: עורכי-דין, רופאים, אנשי אקדמיה לא נוטים לבסס הכנסה המתבססת על הכנסות פאסיביות בצורה של השקעות נדל"ן לדוגמא. כן חלקם מחזיקים נכס להשקעה בד"כ בשביל הילדים שיהיה להם מה להעביר לעתיד, אולם עיקר פרנסתם מתבססת על משלח ידם. הבחנתי כי הם לרוב מתייחסים בזלזול, כאשר משקיעים 'ממעמד נחות' יותר, או שמא לומר 'קאסטה' חברתית שונה מנסים לשוחח עמם על השקעות נדל"ן, מדברים על היתרון שבהשקעות מסוג זה, על העוצמה שיש בהשקעות המניבות הכנסות אסיביות.

תמיד יש מבט מזלזל, כזה שאומר "מה כבר יש לי ללמוד ממנו"? רובם משוכנעים, כי ממרום מעמדם, מקצועם ותלוש משכורתם, אין להם משהו ממשי ללמוד מאלו המפתחים לעצמם עמודת נכסים והשקעות פאסיביות.

עם הזמן שמתי לב כי נוצר כאן פארדוקס חברתי, כי בעוד והמצלחינים הופכים להיות רב-מצליחנים הם עובדים יותר ויותר קשה, יותר ויותר שעות והנכסתם גדלה. מולם, אוכלוסית המשקיעים אלו שהם קצת פחות מצליחנים, קצת פחות "חכמים" מגדילים את הכנסותיהם אבל במקביל עובדים פחות ופחות… המצליחנים מתמכרים להצלחתם עד כי זו בעצמה מעוורת אותם. אצל המשקיעים ההצלחה הינה פותחת עיניים, הם מעריכים ומקדשים את זמנם.

המשמעות האמיתית כאן היא ההבנה המגיעה דווקא אל המשקיעים מהקאסטות הנמוכות כי זמנם מאוד יקר, הם רוצים להנות מהחיים, מזמן האיכות המשפחתי, להנות ממנעימי החיים המתאפשרים להם בעקבות הכנסתם הגדלה. בעוד ואלו הנוטים לגבהות לב וגאווה מוגזמים, ממשיכים לעבוד קשה ולמלא את ימם בעוד יותר עבודה..חייהם חולפים להם תוך בילוי תמידי במקום עבודתם.

אל תהיו גאוותנים, הקפידו ללמוד מכולם ולהקשיב לכולם, ההיבריס הוא דרך חד סיטרית וללא מוצא. משקיע אמיתי תמיד יקפיד על ראש פתוח, תמיד ישאף לשוחח עם אחרים וללמוד רעיונות חדשים.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

4 מחשבות על “השקעות נדל"ן זה לטיפשים”

 1. אוי אוי אוי……..כמה שזה מוכר לי.

  אני בעצמי לא אקדמאי. שכיר בן שכירים, כמו שאתה כותב.
  לאחר מספר שנים של הצלחה בנדל"ן מניב בארץ, אני משקיע
  כרגע מעבר לים. וכל פעם שאני משוחח עם קולגה שלי לעבודה
  על השקעות בנדל"ן, אני נתקל באותו מבט מזלזל שאתה מציין.
  וכאשר ניצב מולי אדם בעל מעמד זהה לשלי הוא מנסה ללמוד
  מניסיוני, ולא אחת גם מגיע לשלב הביצוע. לצערי עדיין לא הצלחתי
  לסייע בידע ובניסיון שלי לאדם מלומד (רופא במקרה של מקום עבודתי)
  כדי ליצור עמודת נכסים אשר תסייע לילדים שלו להפגש עם אביהם לא רק
  בסופ"ש…..כי זה הזמן היחיד שהמלומד לא עובד….מקווה שהבלוג שלך
  יפקח עיניים לאותם קולגות שלי לעבודה 🙂

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן