וורן באפט וביל גייטס נכנסים לבר

לא בדיחה אבל הסיפור אמיתי

טוב הם לא בדיוק נכסו לבר, אבל הם כן נפגשו אי שם בסוף שנות ה- 90 הכירו ומאז הפכו לחברים טובים. עד כמה חברים טובים? עד כדי כך שוורן באפט הוריש את רוב הונו לקרן ביל ומלינדה גייטס לאר מותו.

בהרבה חשיפות וראיונות שלו, וורן מרבה לספר על המפגש הראשון שלו עם ביל גייטס, ביל גייטס אמר לוורן שמחשבים הם העתיד ושכדאי לוורן להתחיל לעבוד על המחשב כי העולם משתנה, וורן שאל אותו למה הוא צריך מחשב?

ביל ענה לוורן, שכדאי שיהיה לו מחשב זה יקל עליו את המעקב אחר המניות בהן הוא משקיע. וורן צחק ואמר לו אני מחזיק רק מניה אחת (כשהוא מתכוון לברקשייר האת'וואי החברה בראשותו), למה אני צריך מחשב?

וורן ממשיך ומספר, שהסיבה שאינו משקיע במחשבים, סטארטאפים וטכנולוגיה היא, שזה עולם שמשתנה מהר מאוד ונתון לטרנדים, וורן הוא אדם משקיע פנומנאלי אשר מבין שהכי פשוט זה להתמקד בדברים הפשוטים שעובדים היום וסביר להניח שיעבדו גם מחר.

הדוגמא שוורן נוהג לתת הוא השקעתו בחברת המסטיקים 'ריגליס', באותה שיחה בין וורן לביל, וורן שאל את ביל גייטס האם הוא חושב שאנשים ישנו את הדרך בה הם לועסים מסטיק בעתיד?

ביל אמר- סביר להניח שלא! וורן הסכין עימו ואמר שזו בדיוק הסיבה מדוע הוא קנה את חברת המסטיקים…כי אנשים פשוט ימשיכו ללעוס מסטיקים עוד הרבה שנים קדימה.

כך גם עם קוקה קולה, וורן הבין שאנשים פשוט אוהבים קוקה קולה וימשיכו לצרוך אותה, הוא גם אמר שמדי יום, אנשים צורכים כמה מיליארדים של פחיות קוקה קולה בכל העולם מדי יום, ובצחוק הוא נוהג לתת דוגמא על הפוטנציאל, תארו לכם שמחר חברת קוקה קולה, מחליטה להעלות את מחיר הפחיות ב- 'פני' אחד (משהו קצת יותר מאגורה), לנו כצרכנים זה לא יזיז כהוא זה, אחרי הכל זה הבדל שבקושי נרגיש אותו, מי ילך לעשות מחאת קולה בגלל פני לפחית. אבל בחברה שמוכרת מיליארדים של פחיות ביום, זהו אומר שההכנסה של החברה נטו צומחת בכמה עשרות מיליונים כל יום!!!

רגע איך זה רלונטי להשקעות בנדל"ן?


זה בדיוק רלוונטי, כי כשתבינו את מה שוורן מבין, אתם תדעו שיש דברים שפשוט לא משתנים.

דעתו של וורן כמה שנים לאחר המשבר בארה"ב

בדיוק כפי שאנשים אוהבים וימשיכו לאהוב ולשאת בהרגל של לעיסת מסטיקים, מה שגורם לדרישה קבועה ועולה של מסטיקים ומכאן שזה הופך את ההשקעה להשקעה 'בטוחה' (כותב בזהירות) ובדיוק כפי שאנשים אוהבים לשתות קוקה קולה וכיום קולה מצויה בכל מדינה בעולם וכל הזמן מגדילה את כניסתה במדינות עולם שלישי.
הידעתם שיש מדינות שפחית קולה עולה זול יותר מבקבוק מים? בגלל בעיית זיהום מים חמורה ואיכות ירודה בארצות אלו.

כך גם אנו כמשקיעים, אם נבין, שאנשים תמיד ירצו קורת גג מעל ראשם, תמיד ירצו להתגורר בבתים בצורה כזו או אחרת, אז אנו מבינים שהשקעה בנדל"ן היא השקעה שתמיד יהיה לה דרישה, גם בעתיד.

בעוד והמשאבים מתדלדלים, אוכלוסיית כדור הארץ גדלה, ושטח הקרקע מוגבל, אין זה מן הנמנע שערכי הקרקע יעלו וגם אם לא יעלו… אין בעיה, הדרישה והרצון למגורים תמיד יהיה קיים, בעיקר בעידן בו יש תהפוכות גלובאליות, שינויי אקלים קיצונים, אנשים ירצו למגן עצמם ולא להיות חשופים.

גם בעתיד הרחוק ביותר בו נרצה ליישב קולוניות/מושבות על הירח וכוכבי לכת אחרים, עדין ירצו להתגורר במבנים. ומישהו…..כן מישהו יהיה הבעלים של המבנים והנדל"ן הזה והוא יגזור את הקופון על כל השאר.

אז לאחר שהבנו שנדל"ן ומגורים זה משהו בסיסי שתמיד תהיה לו דרישה, למה לא להיות כמו וורן באפט, ולהשקיע במשהו שתמיד אנשים ירצו כמו מסטיק וקוקה-קולה?

ואסיים, איך לא במשפט של וורן באפט:

" תהיה פחדן כשכולם תאבי בצע, היה תאב בצע כשכולם פחדנים"

היום כשכולם ספונים ומפוחדים, זה בדיוק הזמן להיות תאב בצע…

יאללה בואו ללמוד איתי נדל"ן

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן