זה מסוכן!!! למה לך?

IMG-20200208-WA0017

רפרטואר המשפטים הקבוע של אלו אשר בחרו לא להשקיע, תמיד קשור לסיכונים, לפחדים ולסיפורי זוועות, על כאלו שנפגעו, על כאלו שהפסידו, על אלו שנעקצו.

לפני כמה ימים חזרתי מחופשת סנואו-בורד בחו"ל, כבר לפני החופשה היו שדאגו לומר לי:

"עזוב אותך… זה מסוכן! לה אתה צריך את זה"?

במהלך החופשה, נפצעתי והצלחתי לשבור את המרפק, לא לדאוג הכל בכיף…

מי מוצא את השבר שלי?

כמובן שעצם הפציעה שלי, גרמה לאותם אלו שהזהירו אותי להעלות חיוך פניהם בקטע של:

"אמרנו לך…. למה לא הקשבת"?!

הם רק לא מבינים, שבכדי ללמוד ללכת, קודם כל לומדים לזחול, אחרי שזוחלים, עומדים ולפעמים נופלים. כך גם ברכיבת אופניים, נופלים, נפצעים נשרטים, אך בסוף נהנים מהרכיבה על האופניים.

הם מפספסים, את הכיף של המהירות במורד המדרון, במהלך הגלישה, הם מפספסים את הרגשת החופש כאשר הרוח הקרירה מלטפת את הפנים בדרך למטה, הם מפספסים את הלמות הלב בעת ביצוע פניות/קפיצות במורד ההר, הם לא שומעים את צליל פכפוכי השלג כשחותכים את המדרון בדרך למטה, הם מפספסים את החוויות שגורמות לנו להרגיש חיים.

אני חלילה לא מדבר על נטילת סיכונים מיותרים, או ביצוע פעילויות אקסטרים מסכנות חיים, אלא אני דבר על פחדים.

יש כלל מאוד חשוב שאני לוקח איתי לאורך חיי, ולמדתי אותו,כשהייתי חייל צעיר בפעילות מבצעית אינטנסיבית עם כוחות מילואים ביחידות מיוחדות, באחת השיחות שאלתי את המילואימניק- אתה לא מפחד למות?!

בשיא הטבעיות הוא ענה לי:

"מי שמפחד למות, מפחד לחיות…."!

זה אחד מהמשפטים החזקים משני חיים שקיבלתי ולמזלי ספגתי אותו בגיל צעיר.

 

הפחד מהשקעות-

בביצוע השקעות, הפחד המרכזי של האנשים קשור להפסד כספם. אף אחד לא אוהב להפסיד כסף, מתוקף כך, רוב האנשים מחליטים שלא להשקיע ו-'דוגרים' על כספם בכל מיני תוכניות חסכון/השקעה סולידיות אשר לרוב שוחקות את כספם אינפלציונית- ככל שהשנים עוברות.

באופן בלתי מודע, הפחד מההפסד גדול יותר מהרגשת השמחה בעת מימוש הרווח, לכן הם יעדיפו שלא להשקיע, ומתוקף כך גם לא ירוויחו.

 

מה גורם למשקיעים "לסכן" כסף?

זה אולי יפתיע אתכם, אך: משקיעים לא אוהבים לסכן כסף, הם אוהבים להשקיע כסף! 

יש הבדל גדול בין לסכן כסף, לבין להבין את הסיכונים הגלומים בהשקעה, משקיעים אוהבים להשקיע כסף, בתמורה לתשואה, התשואה היא הרווח שלהם, תשואה היא סוג של ריבית, שהם מקבלים על כספם שהושקע.

ככל שהתשואה גבוהה יותר, זה אומר שיש סיכונים רבים יותר.

המשקיע הנבון, לא חושש מהסיכונים, מאחר ואם הוא עושה ניתוח הגיוני המבוסס על ידע, ניתוח נכון וראיה מציאותית הוא יודע כיצד להקטין אותם, כיצד להזים אותם. המשקיע הנבון לא מתעלם מהסיכונים, אלא מנסה למצוא עבורם פתרון.

בעוד והמשקיע יראה הזדמנות היכן שאחרים יראו בעיה, הוא יבצע מהלכים אשר ישביחו את כספו בעוד ואלו שלא- פשוט לא יעשו מהלכים וכספם ישחק.

בטרם משקיע ישקיע את כספו הוא יברר את מלוא הסיכונים הצפויים בהשקעה, יבצע ניתוח שוק, ינהל את הסיכונים בהתאם, ויבדוק האם רווחיו בהלימה עם הסיכונים אותם ניתח- זו הסיבה מדוע הונם של המשקיעים צומח בעוד של אחרים נשחק.

החוכמה היא להפוך למשביח הון, אחת הדרכים להשביח הון היא ההשקעה בנדל"ן, לצורך השקעה בנדל"ן יש להבין את ההיגיון המנחה את תחום ההשקעות בנדל"ן, התוויה של האסטרטגיה המתאימה לכם ולאופייכם, בכדי לייצר רווחיות מיטבית. בכדי להשיג את כל אלו, אני מזמין אתכם להשכיל מניסיוני ולהצטרף לתהליך הכשרת המשקיעים שלי, בכדי לעשות נדל"ן בצורה מושכלת, נכונה ורווחית, כדאי לרכוש את הידע המתאים, מעניין אתכם? תשאירו פרטים מבטיח להתקשר.

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

שיתוף ב facebook
לשתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
לצייץ בטוויטר
שיתוף ב linkedin
לשתף בלינקדאין
שיתוף ב pinterest
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן