חיים, מוות, פנסיה והשקעות…..

הפוסט הזה הולך להיות לא שגרתי……ראו הוזהרתם!!!

כהרגלי אני משתדל ישר לירות ולא לעטוף את המציאות בעטיפות יפות…..אז נתחיל…..

לפני כשבועיים אמי האהובה נפטרה, אחרי מאבק ממושך  במחלת הסרטן, מלחמה עיקשת שנמשכה כעשור. לאמי היו חיים טובים, היא חיה טוב, גידלה ילדים, זכתה לנכדים ועוד ועוד…. אני מצר מאוד על מותה והיא תחסר לי בצורה שלא אוכל לתאר. אבל זו מציאות שמתמודדים עמה וממשיכים קדימה. זה טבעו של עולם. הילדים קוברים את הוריהם, ונקווה שימשיך כך ולא יתהפך!

הסיבה שאני כותב על אמי, היא כי חשוב לי לכתוב ולשתף באתר זה מתוך ראייה אישית, חשוב לי להבהיר כי כל התכנים כתובים מזוית אישית שלי וניסיון ישיר. כמעט שום דבר אינו תאורטי, אני מאמין כי בכדי לשנות דרכים חייבים להתמודד עם המציאות כפי שהיא, והדרך של האתר הינה פיננסית והשקעות מעיקרו, בגישה המנטאלית ובגישה המעשית.

אמי נפלה למשכב בדיוק שבוע לפני שיצאה לפנסיה בגיל 62, היא נפטרה כארבע חודשים לאחר מכן.  מכאן שאמי אפילו לא זכתה להנות מהפנסיה שלה.

אז למה למעשה אני כותב לכם כל זאת? אני כותב זאת כי כבר מזמן התרעתי על הבעיה שתהיה לרבים מאיתנו בעתיד בנוגע לפנסיה שלנו, רגע…..אני אתקן את עצמי…..אם תהיה לנו פנסיה. והנה נחשפתי למרכיב נוסף במשוואה שלא הרבתי לחשוב עליו, ומה אם לא נגיע לפנסיה? מה אז……?

חיים ומוות  באים יחדיו, צריך לקבל את המוות כפי שאנו מקבלים ומבינים את החיים. אולם, המוות הוא קצר והחלטי, החיים הם ארוכים ונתונים לשינויים. אנשים חיים כל חייהם בחסכון ועבודה וממתינים להגשים את הפנטזיות והחלומות שלהם לכשיגיעו לפנסיה.

כשאתם נמצאים בפנסיה, זה כבר מאוחר מדי, החיים כבר מאחוריכם וזה בתנאי שאתם עדין חיים, בריאים ומתפקדים.

רבותיי, ההשקעות, הם כלי חזק, הם כלי חזק המאפשר לכם, לחיות, להגשים ולממש דברים. מחקרים רבים מראים שיש גבול לאושר שכמות כסף יכולה לתת לכם. ברף מסויים לא משנה כמה כסף אתם צוברים הוא כבר לא מוסיף לאושר שלכם.  מה שכן מוסיף לאושר שלכם, זה חוויות. גילו כי אנשים שצוברים ואוספים חוויות הם אנשים מאושרים יותר.

אז מה בכל זאת הקשר בין כסף וחוויות? הכסף מאפשר לכם לאסוף חוויות מגוונות בקלות יתרה. אם תעבדו בשביל הכסף, אז תוכלו לחוות רק בפנסיה, אבל יש בזה סיכון גדול, צריך לשרוד עד ואת הפנסיה.

לכן, נהגו בתבונה, השקיעו בחוכמה ותהנו מהפירות היום, ההשקעות וההכנסות הפאסיביות מאפשרים לנו, לחוות היום ולא לתכנן את החויות לעתיד הרחוק שאולי לא יתממש או שלא נגיע אליו. להיות קבור בעבודה כשכיר מגלמת בזבוז זמן משווע…החיים עוברים.

ככל שתמהרו לבצע השקעות טובות, תוכלו לוותר אט… אט על הזמן שאתם משקיעים בעבודה ויותר בצבירת חוויות אישיות. זיכרו הזמן שלכם הוא בלתי יסולא בפז, אתם מחוייבים לעשות הכל בכדי למצות אותו. ההשקעות יקלו עליכם במשימה הזו.

סיכומון: אמי חיה חיים טובים לשמחתי, בילתה, נהנתה ואני חושב שהיא חיה אותם היטב, בשנים האחרונות הרבתה לבלות עם אבי רבות בטיולים בחו"ל ולפתח תחביבים…. תארו לכם כמה כיף היה לו יכלה לעשות זאת החל מגיל 40 או 50…. אל תמתינו….תשקיעו, אלו החיים שלכם.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

8 מחשבות על “חיים, מוות, פנסיה והשקעות…..”

 1. משתתפת בצערך,זוכרת היטב את סיפור הפנסיה לצערי מאבי,אותה מחלה ארורה ,מבינה היטב כל מילה שאתה כותב ,החיים הם כאן ועכשיו ,לגמרי.

 2. ברוך דיין האמת, הכאב הזה קשה כאב שלא מתמסמס לעולם ! ובכל זאת נדרש מאיתנו לחיות באושר ואולי גם בעושר אם הישכלנו להבין…משתתפת בכאבך

 3. חשבת על האפשרות שאנשים לא רוצים פנסיה?
  חשבת על האפשרות שאנשים רוצים לעבוד רק כי הם מפחדים משיעמום, ובשניה שמכריחים אותם להפסיק לעשות הם מייד מתים משיעמום?

  • שלום לך דגכח (שם מיוחד ומעניין),
   אני חושש שאני ואתה מדברים על שני דברים שונים בתכלית.
   בעוד אתה מדבר על זמן פנוי וניהול זמן.
   אני מדבר, על התכוננות לפנסיה מבחינה פיננסית.

   נדבך הזמן החשוב עליו אני מדבר הוא האפשרות הניתנת לך כפרס על ביצוע השקעות נבונות ונכונות, היכולות לאפשר לך לפרוש מבחירה. אין זה הכרח לפרוש מעבודה, אבל הבחירה לעשות כן היא חזקה מעין כמוהה.

   במחקרים רבים שנעשו ואחד כזה נעשה לאחרונה בארה"ב כ 90% מהאנשים אינם מרוצים ממקום עבודתם, תאר לך איזה כיף היה לו אדם אשר ביצע השקעות טובות ויכול להסתמך עליהם למחיה, הוא יכל לעזוב מבחירה את מקום עבודתו בו אינו מרוצה וללכת ולבצע עבודה ממנה הוא נהנה וקח להפיק יותר מהזמן האישי שלו.
   בין אם בהתנדבות ובין אם בשכר נמוך.

   הכח שההשקעות נותנות לך הן יכולת הבחירה, אני אישית יכול לתת כאן רשימה שלמה של תחביבים ותעסוקות לאלו שיש בידם זמן פנוי.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן