חינוך פיננסי חסר, חצי עבודה…

אתמול, היתה ידיעה קטנה באחד מהעיתונים היומים בה נאמר כי הושק פיילוט של משרד החינוך ורשות המיסים. בפיילוט הזה יעבירו קורסים בכמה בתי ספר בנושא של 'חינוך לתשלום מיסים כערך חברתי'. משמע רוצים להטמיע בנו ובילדנו את החשיבות שבתשלומי מס למדינה וכל זאת תחת המעטה של 'ערך חברתי'.

אישית, אני חושב שזה חשוב מכמה בחינות, זה חשוב שיהיה הרגל המוטמע בנו לשלם מיסים, אחרי הכל המדינה אחראית לבטחוננו האישי ולקיומנו כמדינה, ע"י המיסים הללו מממנים את המשטרה, צבא ושאר הרשויות האמונות על הסדר הציבורי והחברתי.

אבל השאלה שאני רוצה לשאול היא:

למה לעשות רק חצי עבודה?

למה המדינה ורשות המיסים יודעים להיות יעילים ולהחדיר פיילוטים מהפכנים לבתי הספר של ילדנו, כאשר זה קשור להגדלת קופת המדינה (אולי בעצם זו התשובה?) בעוד ואנו מפגרים בשאר הענפים לשמם אנו שולחים את ילדנו לבית הספר (מתמטיקה, לימודי שפות, פיזיקה, כימיה וכיו"ב), בהשוואה לשאר מדינות ה- OECD, ארגון אליו שאפנו כמדינה להיכנס כלאחר כבוד.

יתרה מזאת, למה המדינה לא משקיעה להכניס לא רק כפילוטים אלא ממש קורסים מעשיים לחשיבה יוצרת וחשיבה יצירתית בכל הקשור לחינוך פיננסי. מדוע המדינה לא דוחפת את היוזמות לקידום של שיעורים לחינוך פיננסי בבתי הספר וככל שזה יגיע בגיל צעיר כן ייטב לנו.

המדינה דואגת יותר שנשלם לה, ובמקביל ובצורה מעוותת עליי לומר אינה דואגת למקורות הכנסה מהם יהיה לנו מהיכן לשלם מיסים.

אז הנה מחשבה מהפכנית לכל אותם קובעי המדיניות:

הייתי מציע לכם קודם כל ללמד את ילדנו להגדיל את הכנסותיהם, להשכיל אותם ולקבל חינוך ברמת ההתנהגות וההתנהלות הפיננסית. לאחר שתעשו זאת ותצליחו לגרום לרבים מהם כבוגרים להגיע להכנסות גדולות ויפות או אז…..אז…… הפיילוט בנגע לתשלומי המיסים יהיה אפקטיבי שלא לומר מאוד רלוונטי, והמדינה תכניס לעצמה הרבה יותר.

למדו אותנו להרוויח הרבה כסף, כדי שנוכל לשלם לכם הרבה מיסים, אבל אל תלמדו אותנו לשלם לכם רק מיסים כשאין לנו ממה לשלם!

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן