חינוך פיננסי לילדים פרק א'-מה אפשר ללמוד ממדורות על השקעות?

מדורות

איזה כיף היה לעשות מדורות כשהיינו ילדים?!

אז אני רוצה לשתף אתכם במשהו שישמע מוזר בהתחלה אך אם תזרמו איתי, אני מקווה שתמצאו את ההיגיון.

לאחרונה יוצא לי לעשות בתדירות די גבוהה מדורות עם ילדי בחצר מאחורי הבית [מיתרונות הסביבה הכפרית], לא אני לא מגדל פירומנים, אבל תוך כדי המדורות הבנתי שיש כאן תהליך לימודי שהוא רלוונטי לחיים עצמם וגם לעולם ההשקעות.

למה לא מדליקים מדורה מהגזע עץ הכי גדול?

איך מדליקים מדורה?

לא צריך להיות בוגר קורס הישרדות בכדי להבין איך יוצרים מדורה. נהיר לכולם שמדורה לא מתחילים עם הבול עץ הכי גדול והכי עבה. מדורה מתחילים בקטן!

בול עץ גדול אמנם בוער להרבה מאוד זמן, אך גם לוקח הרבה מאוד זמן להדליק אותו, מה גם שאי אפשר להדליק ישר בול עץ גדול. בול עץ גדול מדי, בשביל גפרור קטן.

מדורה מתחילים מחומר דליקה קטן, מעשבים יבשים, מהשאריות של החציר היבש, אותם מדליקים קודם, השלב הבא הוא זרדים, חשוב שהזרדים יתפסו וידלקו, כשאלו נדלקים רק אז ניתן להוסיף ענפים ועצים קצת יותר מאסיבים, את הבול עץ מדליקים רק בשלב מאוחר שהאש כבר יציבה וגדולה מספיק.

גם בהשקעות, זהו סדר ההצלחה, אי אפשר להתחיל ישר מעיסקה גדולה, מנכס יקר, ממשהו שגדול עלינו בכמה מידות, לפעמים זה פשוט לא "נדלק", ואם זה נדלק אז פשוט לא משתלטים על האש, ואש שלא משתלטים עליה יכולה להיות מאוד מסוכנת.

לרכוש נכס ללא הון עצמי בדומה להדלקת אש ללא עשבים וזרדים זו אופציה של ניסיון לקיצורי דרך, כמו לשפוך סולר על בול עץ ולזרוק גפרור, אך זה מסוכן ומתכון לצרות, כי לפעמים האש/העיסקה יכולה לכלות אותנו.

הבלונדיני שלי מתרגל השקעות נדל"ן

המרכיב הכי חשוב ביצירת האש הוא …

השלב הקריטי ביותר לייצוב וחיזוק להבה, הוא החמצן, אש ללא חמצן לעולם לא תהפוך למדורה. כל להבה קטנה זקוקה לחמצן בכדי להפוך למדורה גדולה. כך גם בעסקאות נדל"ן, העסקאות הטובות ואלו שיגדלו ויובילו את הדרך ליציבות ועסקאות גדולות, צריכות חמצן, והחמצן הוא תזרים מזומנים. תזרים מזומנים למשקיע הוא כמו חמצן לאש, בלי תזרים מזומנים למשקיע, קשה מאוד להתקדם, גם לעבר הנכס הבא וגם לעבר החירות האישית למי שמחפש.

בדיוק כמו שחשוב שיהיה לאש חמצן בשפע, המטרה של המשקיעים הוא תזרים מזומנים בשפע, תזרים מזומנים, הוא חומה בצורה ומגינה על המשקיע מפני סערות ותנודות לא צפויות (כמו בקורונה- כפי שחוו הרבה מפוטרים ובעלי עסקים ללא תזרים מזומנים).

למה אני עושה מדורות עם ילדי?

מדורה זה כיף, זה בילוי מגבש ומלכד, זה בילוי שמייצר חיבור איחוד ואחווה ביני לבין ילדי, בנוסף להרבה פעילויות אחרות, אך זו גם פעילות מלמדת, היא מלמדת אותם:

  • איך לתכנן נכון
  • איך לבסס תהליכים בצורה הדרגתית
  • איך להיות סבלני ולבצע מהלכים בזמן הנכון
  • איך לבצע מהלכים במידה הנכונה, כי לפעמים יותר מדי עצים "חונקים" את האש
  • חשיבות של חמצן/תזרים מזומנים
  • חשיבות של גדילה מתונה ומדורגת

לא חייבים לדבר על השקעות ועל כסף בצורה ישירה, דרכי הפעולה ותהליכי החשיבה המעורבים בכל הפעילויות הללו, הם אלו אשר מלמדים ומכינים אותם לעולם ההשקעות והיזמות.

ברשומה הבאה אשתדל לתת דרכים נוספות "להכשרה" ביתית של הילדים לקראת החיים שלהם כיזמים ומשקיעים וכיצד מטפחים דרכי חשיבה אלו.

אז אם בא לכם ללמוד איך מדליקים מדורה… אה…. איך משקיעים בנדל"ן, אתם כבר יודעים מה לעשות.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן