חינוך פיננסי לילדים פרק ג'- תעשו מה שאתם אוהבים הכסף כבר יבוא

,תעשו מה שאתם אוהבים... כל השאר יגיע

אם הגעתם רק כעת לתוכן בו אני מתמקד בחינוך פיננסי לילדים, אני ממליץ לכם לאחר מכן לקרוא את הרשומות הקודמות על הנושא:

חינוך פיננסי לילדים פרק א- מה אפשר ללמוד ממדורות על השקעות?

חינוך פיננסי לילדים פרק ב- אבא מה זה נסח?

הכל מתחיל באהבה, להשקפתי כל דבר טוב בחיים מתחיל מאהבה ל-דבר ומהתשוקה שבעשייתו, זה יכול להיות כל דבר בכל נושא, אומרים שיש:

"מיליון דרכים, לעשות מיליון דולר"

אז ההיגיון שלי אומר שבתוך מיליון הדרכים הללו בטוח יש כמה שאנו נאהב ונתחבר אליהן, המטרה למצוא את האהבות הללו. את הרשומה הפעם אני רוצה להקדיש לאהבות שלנו כילדים, והפעם אני אתמקד בסיפורם של 2 ילדים/נערים ומזה נצא למסר של כלל הרשומה.

איך עושים כסף מסקייטבורד?

שנות ה- 70 היו שנות בצורת בקליפורניה וסאן דייגו, סטייסי פארלטה וחבריו היו נוהגים להתגנב לבתי העשירים בקליפורניה שהבריכות המעוצבות שלהם היו ריקות מפאת איסור השימוש במים עקב הבצורת, הם השתמשו בבריכות כמקום לגלישת סקייטבורד, רובם היום גולשים לשעבר ומדרונות הבריכה דימו עבורם את גלי הים. הם התחילו את אופנת הסקייטבורד עם חבורת דוג-טאון.

כמה שנים אח"כ בסאן דייגו ילד בן 9 קיבל סקייטבורד במתנה מאחיו הגדול… והוא נדלק על זה בגדול. אביו תמך בתחביב ואף בנה לו רמפות והיה נוהג להסיע אותו לתחריות, בגיל 12 הוא כבר היה חלק מחבורת דוג-טאון ובגיל 14 החתימו אותו כסקייטר מקצועי בגיל 16 הוא כבר היה הטוב ביותר ושלט ללא עוררין על רמפת ה-וורטיקל [רמפה בצורת חצי עיגול] הוא היה עד כדי כך טוב בתחומו שהיה הראשון שחברת הנעליים אייר-וואלק הוציאה נעליים על שמו.

בגיל 17 הוא כבר קנה לעצמו בית, ושנתיים לאחר מכן כבר רכש את הבית השני שלו. הוא  אפילו הקים בחצר רמפה ענקית והזמין את החבר'ה לרדת עליה עם הסקייטבורדים.

בהמשך הוא עבר לצילומי וידאו ועריכות וידאו והחל מצלם סרטי סקייטבורדינג, ענף הסקייטבורדינג חזר לכותרות בגדול כשבשנות ה- 90 ערוצי האקסטרים תפסו תאוצה.

בהמשך הוא הוציא סדרות משחקי וידאו, אופנת סקייטבורד ומותג סקייטבורד משלו, למי שלא ניחש עד כה הסיפור הוא על האחד והיחיד טוני הוק.

טוני הוק, עשה מה שהוא אוהב, וכשאוהבים מה שעושים הופכים להיות טובים בזה, את האהבה שלו הוא הפך לעסק, היום טוני הוק שווה 140 מיליון דולר וזאת בעקבות הדבר שהוא אוהב לעשות לרכב על סקייטבורד.

טוני הוק בגיל 9 תמונה מאתר: starride.com

גלישה זה לבטלנים?

נכון כשאתם חושבים על גולשי גלים עולה לכם תמונה בראש של כמה סטלנים מגניבים עם שיער שרוף מהשמש שכל מה שמעניין אותם זה להתבטל על החוף כל היום? אז הנה קבלו סיפור מעניין…

הוא גדל בפלורידה והתחיל לגלוש על הגלים בגיל 5, בגיל 10 הוא כבר שלט בכל תחרויות הגלישה לשכבת הגיל שלו בכל אורך החוף האטלנטי. בגיל 20 הוא היה הגולש הצעיר ביותר אי פעם (עד היום) שזכה באליפות העולם לגלישת גלים, מאוחר יותר בקריירה שלו הוא ישבור שיא נוסף כשיהיה הגולש המבוגר ביותר אי פעם שזכה באליפות העולם לגלישת גלים. עד היום הוא מחזיק בתואר אלוף העולם לגלישה שזכה הכי הרבה פעמים.

הוא גם לקח חלק בתכנון בריכת גלים של 'הגל המושלם', הגל שהוא יצר נחשב לגל הטוב ביותר שנוצר ע"י האדם.

אני כמובן מדבר על קלי סלייטר, הונו של קלי סלייטר צנוע יחסית לזה של טוני הוק ועומד על "רק" על שווי של 25 מיליון דולר.

קלי סלייטר בצינור, תמונה מתוך אתר: worldsurfleague.com

היכן תפקידנו כהורים בהצלחת ילדנו בהיבט הפיננסי?

תמיד יש מאבק פנימי האם לכוון את ילדנו לעיסוקים פרקטיים ומכניסים או שמא לתת להם לעוף עם הרצונות שלהם. אני חושב שהדרך מצויה היכן שהוא באמצע, אך הדבר החשוב ביותר הוא לעזור לילדים למצוא עיסוק או תחביב שהם ממש אוהבים לעסוק בו.

בסופו של דבר, אהבה מביאה לתשוקה ותשוקה מביאה לחשק ולרצון לעסוק באותו הדבר, וכאשר אנו עושים את מה שאנו אוהבים ומתוך תשוקה, אז גם הכסף ידע לנתב את עצמו דרך העיסוק. מי היה מדמיין שניתן להפוך למולטי מיליונר רק בגלל רכיבה על סקייטבורד או להפוך למיליונר מאהבה לים והגלים.

נכון, לא כל אחד יכול להיות טוני הוק או קלי סלייטר, כי יש רק מתי מעט שהם הטובים ביותר בתחומם, בהקבלה לסטיב ג'ובס, אילון מאסק, בזוס ואחרים. לא כולם צריכים להיות כמוהם, אבל כולם יכולים להצליח במה שהם אוהבים.

התפקיד שלנו לתמוך בתשוקות והאהבות של ילדינו ההצלחה כבר תגיע.

הבת שלי שהם נכון לשנתיים האחרונות החל מגיל 12.5 גילתה את התשוקה לאפיה והיא ממש עושה זאת בחשק ובאהבה, היא החלה מוכרת את המוצרים שלה, וכל פעם מגוונת בעוד מאפה חדש שהיא לומדת להכין. היא אולי לא תהיה מיליונרית מזה [כנראה לא בתעיד הקרוב] אבל זה מלמד אותה תהליך חשוב:

  • של  התמדה והצבה של רף עצמי גבוה בכדי להוציא מוצר טעים ושנראה טוב
  • היא לומדת לחשב כמויות חומרים ולתמחר את המוצרים שלה בהתאם לעלויות
  • היא לומדת איך לשווק את עצמה דרך הערוצים של ילדים בגילה אינסטגרם ו-וואטסאפ ובכך היא אוספת לקוחות מרוצים
  • היא לומדת כיצד לשמר לקוחות וכיצד לפצות את אלו שהיא חושבת שראוי לפצות אותם
  • היא עיצבה לעצמה לוגו
  • עשתה מדבקות עם הלוגו שלה אותם היא מדביקה על כל מאז

אבל העיקר היא עושה את מה שהיא אוהבת וזה מה שחשוב, כשעושים את מה שאוהבים הכסף כבר יגיע.

חינוך פיננסי מתחיל בהכוונה ומציאת הדברים שמניעים אהבה ותשוקה בילדנו, משם כבר צריך לתרגם את זה לעשיה טובה, וכשיש עשיה טובה יש מוצר טוב ומוצר טוב נקנה בכסף טוב.

תעזרו להם להחליט מה הם אוהבים ודחפו אותם לזה.

בפרק ד'- אני אכתוב על כיצד אני מלמד את ילדי מתמטיקה דרך תרגילים בהשקעות בעסקים שלהם.

אין לי איך לקשר את כל זה לענייני נדל"ן, אז רק אשים כאן תזכורת שמי שרוצה ללמוד השקעות נדל"ן מוזמן להשאיר פרטים בתהליך הכשרת המשקיעים שלי.

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן