חלום בלהות ושמו פנסיה

כשלא יהיו לכם פנסיות

רבות כתבתי על מלכוד הפנסיות, רבים לצערי בוחרים להדחיק, להתעלם, לעצום עיניים במודע, ככל הנוגע לפנסיות שלהם. למי באמת אכפת מה יקרה עוד 30-40 שנים?

אז כתבתי לכם, מה אני צופה שיהיו התרחישים הריאלים בפנסיות בכמה רשומות, להלן רשימה קצרה לפני שאגש לנקודה עליה אני רוצה לכתוב היום:

  1. פנ(ט)סיה
  2. מכה נוספת לפנסיות שלכם
  3. פנסיה מה התוכנית ב' שלכם?
  4. מעשה בצרצר נמלה ופנסיה

כתבתי עוד רשומות רבות, זהו רק מבחר קטן.

בטח הבנתם שאם הקדשתי כמה וכמה רשומות בנושא, כנראה שזה נושא שיש לתת עליו את הדעת.

כשהחלטות כלכליות מתקבלות ע"י פופוליסטים

תארו לכם שהיה לכם שר אוצר, שאינו כלכלן ולא מבין בכלכלה והוא לדוגמא היה מנסה להתערב בשוק שהוא כלכלי נטו. עצמו עיניים ודמיינו, ששר כזה עלול לחוקק חוקי מיסוי הזויים, עלול לבצע פעולות התערבות שמחמירות את הבעיה ולא פותרות אותה, מה גם שיוצרות בעיות חדשות….רק תארו לכם…

רגע, למה לתאר?!  זו המציאות, זה אכן מה שקורה.

בואו נדמיין עוד תרחיש, דמיוני, תארו לכם ששר או ח"כ הזויים, יכולים יום בהיר אחד, להחליט שהם מבינים בהשקעות ולהפעיל לחץ על אנשי המקצוע לנקוט בפעולות, שתוצאותיהן יכולות להיות הרות אסון לכולנו ובעיקר למסכנים שחוסכים לפנסיה (מסכנים כי הם מאמינים שהיא תמתין להם יום אחד).

אז תרחיש שכזה כמעט והתרחש, תרחיש שכזה שכמעט והתממש היה מוחק לכולכם

86 מיליארד מהפנסיות שלא יהיו לכם.

אתם קולטים את המספר העצום?
כשכל העיתונים געשו ושצפו על הסדר החוב שפישמן רצה להגיע אליו ונגע רק ל- 4 מיליארד שקל. בכל שיחת סלון, ידעו להעביר ביקורת על המהלך. כאשר טייקון כזה או אחר עשה תספורות על הפנסיות שלכם כמו: נוחי דנקנר, לב לבייב ואחרים, כולכם ידעתם להתלונן ולבקר, אך עם זאת המשכתם לעצום עיניים ולאכול את הקש שהאכילו אתכם והיה אמור לשבור את גבו של הגמל.

היום, הובא לידיעתי הודות לחבר פייסבוק שהכמעט אחראי למחדל הפסד הזה היא לא אחרת מאשר ח"כ שלי יחימוביץ':

בטור הדעה של חיים ונציה מיולי 2016 ממש לפני שנה, הוא ביצע סקירה יסודית של רעיונותיה ההזויים של שלי יחימוביץ' והפסדים שהיו נגרמים אילו היו מקשיבים לה.

חפשו בגוגל את המאמר שכותרתו בתמונה לעיל.

אתם בטח אומרים, זה לא קרה, אז למה זה אמור לעניין אותנו?

זה אמור לעניין אתכם בדיוק מהסיבה שבגלל שתרחיש זה כמעט והתממש ומזל שהיו כמה אנשים אחראים שהתעלמו מהמלצותיה, לא אומר שלא יכול להתרחש משהו כזה בעתיד, רק שהפעם לא יהיו שומרי סף. הרי כבר היום יש שר אוצר המחוקק חוקים פופוליסטים ללא תכלית אמיתית.

ת'כלס, כל שאני מנסה לומר לכם הוא, אתם חושבים שתהיה לכם פנסיה…בסדר תחשבו, לא רוצה להפריע. אבל תעשו לעצמכם טובה ותגבו את עצמכם לפנסיה, אם לא תיצרו עבורכם תוכנית גיבוי בצורה של תוכנית פנסיה חלופית המגובה ע"י השקעות ונכסים שאתם עצמכם מבצעים, תהיו בבעיה גדולה כשהצרה הזו תיפול עליכם.

מעוניינים בטיפים, סקירות נדל"ן  וחדשות?

הרשמו לעדכוני האתר

או

עקבו אחרינו בפייסבוק בדף גורו נדל"ן

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

שיתוף ב facebook
לשתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
לצייץ בטוויטר
שיתוף ב linkedin
לשתף בלינקדאין
שיתוף ב pinterest
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן