חלון הזמן להשקעות בנדל"ן מניב

אז הנה אנו נכנסים לתקופת בחירות, בואו ננסה לרגע להבין מה זה אומר לגבי אלו שרוצים להשקיע בנדל"ן ובעיקר לאלו שעדין לא ביצעו את השקעתם הראשונה. בד"כ תקופת בחירות היא תקופה 'מיוחדת', לטוב ולרע, אני בטוח שרובכם שמעו את המושג 'כלכלת בחירות', לא נלאה אתכם ביותר מדי פרטים (ובעיקר לא את עצמי) אבל הפואנטה מאחורי מושג זה היא שסדרי העדיפות הכלכליים של הממשלה פשוט משתנים ובעיקר יוזמות מתוכננות או תכניות מגירה כלשהן, מוקפאות ו/או מוחזרות למגירה.

כמשקיע אני תמיד מאמין שבכל השתנות או טוויסט של השוק גלומה גם הזדמנות מסויימת עבורנו, אולם עלינו לדעת כיצד לנצלה בצורה המיטבית ביותר.

בואו ננסה להבין מה זה אומר עבורנו בתקופה הנוכחית, אז לפני כמה ימים ביום הראשון של מושב החורף של הכנסת ("בית הנבחרים שלנו", המרכאות בכוונה) הוחלט כי הולכים לבחירות שיהיו בסוף חודש ינואר 2013.

אז הנה כמה דברים שעולים לי לראש וכדאי שאנו כמשקיעים ניתן לעיהם את הדעת:

1. המשך הגזירות הכלכליות שהיו אמורות להינתן לנו, ידחו! הרי אף אחד מהממשלה הנוכחית ובמיוחד אלו שרואים עצמם מתמודדים בבחירות לא רוצה שידביקו עליו את התווית של זה שהטיל מיסים (יש לנו זכרון קצר ורובנו כבר שכחו את הסבב האחרון של הגזרות הכלכליות).

2. סטנלי פישר אשר בד"כ מקיים את אשר הוא מבטיח, תכנן להעלות את דרישות הסף להון ראשוני ממינימום של 30% ל- 40%, כעת לא יעשה זאת אלא ייאלץ להמתין עד לאחר הבחירות, הרי הוא מבין בפוליטיקה ולא ירצה לתקוע מקלות בגלגלים של אלו אשר עזרו לו להמשיך לקדנציה שהניה שלו כנגיד בנק ישראל.

3. שטייניץ ואטיאס כל אחד בתורו ימנעו כרגע מלהפליץ (מותר לי לנבל את הפה מדי פעם) לנו כל מיני שטויות ופתרונות ללא כל מחשבה מעמיקה. כרגיל הם יתנו הבטחות מכאן עד הודעה חדשה, אבל כולנו יודעים שזה בלוף, כי הם יאמרו הכל לפני בחירות בדדיוק כמו שאר 120 החכי"ם העתידיים.

עבורנו כמשקיעים הנקודות החשובות ביותר הן # 1 ו- # 2.

הנקודה הראשונה חשובה לנו משום חוסך מאיתנו כל מיני העלאות מיסים אשר יכולות להשפיע על המשקיעים, כגון העלאת מס רכישה לנכסים להשקעה, או מיסי שבח וכיו"ב.

הנקודה השניה חשובה לנו בדיוק מעצם היות משקיעים כאלו אשר אוהבים להשתמש במינוף בצורה מיטבית (וזהירה) והרי כאשר יש הגבלות כגון אלו האחרונות, זה קצת מקשה על המשקיעים. בדיוק מהסיבה שמשקיעים אוהבים להשתמש בהון העצמי שלהם לרכוש כמה שיותר נכסים ומגבלות מעין אלו מצמצמות אפשרויות אלו.

אז קוראים יקרים, נצלו את חלון ההזדמנויות אשר נפתח בפניכם ב- 3 החודשים הקרובים ובצעו השקעות בחוכמה, לכו דעו מה יקרה אח"כ.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן