חסכונות כמו חול ואין מה לאכול…

לפני כמה זמן, באחד מהעיתונים הכלכליים היתה פרסומת שנונה ודי מצחיקה לגבי חסכונות, הסלוגן היה משהו כמו:

"אם תשימו כל חודש קצת בצד, אחרי כמה שנים……כשתביטו הצידה, תראו שיש לכם רק קצת בצד"!

אני חושב שהסלוגן הזה משקף ומסכם בצורה מאוד יפה את הלך מחשבתו של המשקיע, המשקיע אינו מאמין בקופות חסכון, בפק"מים ועוד כל מיני שיטות (כמעט כתבתי 'שטויות חסכון') חסכון למינהן שאינן נותנות שום תשואה ממשית בצידן.

משקיע בד"כ חושב, כיצד לייצר כסף מהכסף שהוא משקיע. כאשר אנו שמים כסף בחסכון, זה למעשה כסף, חסר ערך, הכסף הזה עובד, אבל לא בשבילנו, לא בשביל החוסך. אני מזכיר לכם, כאשר אתם חוסכים כסף בבנק ומקבלים עבורו ריבית עלובה של 2.5% (במקרה הטוב) הבנק מלווה אותו לצד ג' ב- 8-12% ריבית, ז"א הבנק עושה כסף על הכסף שלכם! מה אתם פילנטרופים של הבנק?  זאת ועוד, ביום שבו תמשכו את הכסף מהפקדון/חסכון יתחוור לכם שעל הרווחים אתם תשלמו 25% מס, הרי עשיתם רווחי הון, המדינה רוצה את חלקה.

למשקיע ולבנק, יש דרך חשיבה דומה, המשקיע והבנק אומרים שאם הם הולכים לשים כסף היכן שהוא, אז כדאי שהוא יהיה רווחי. הבנק לוקח את כספי החוסכים ומעביר אותו ללווים וע"י גלגול הכסף הזה הוא עושה את הרווח שלו על פערי הריביות שהוא משלם לחוסך וגובה מהמלווה.

המשקיע עובד בצורה דומה, הוא מלווה מהבנק, כסף זול (בצורה של משכנתא) וממנף בעזרתו את הונו בכדי להשקיע אותו בהשקעה מניבה. למעשה המשקיע עובד עם הבנק בשותפות, המשקיע רותם את הבנק, להיות השותף הסמוי שלו.

הבנק הוא שותף טוב בד"כ, כל עוד הוא מקבל את חלקו, הוא ממש לא מפריע לכם, ההיפך הוא הנכון, הוא מעודד אתכם ליידע אותו על שותפויות נוספות בהם הוא ירצה לקחת עמכם חלק, פתאום כל הפקידות הנחמדות יפזרו חיוכים מפלרטטים לכיוונכם.

לכן מי שחוסך כל חודש קצת…בסוף יהיה לו רק קצת בצד…..

לעומת זאת מי שמשקיע קצת…..בסוף יהיה לו הרבה ולא רק בצד…

והנה קוריוז קטן באותו נושא: יום אחד אני מקבל טלפון מסניף הבנק בו מתנהל חשבוני, הפקיד מעברו השני של הקו אומר לי: "אני רואה שנכנסים לך ולאשתך קצבות ילדים כל חודש, למה שלא תכניסו את הקצבה לתוכנית חסכון"?

עניתי לפקיד, שזה לא מעניין אותי! את הכספים של משפחתי אני שם בתוכניות חסכון מועילות יותר (השקעות כאמור) ורווחיות יותר. ואז הגיע שורת המחץ של אותו פקיד המעלה גיחוך על שפתותי כל אימת שאני נזכר במשפט שלו:

החסכון זה לא בשביל שתרוויח, זה בשביל שיהיה לך משהו בצד!

אתם קולטים?!… הוא אמר במשפט אחד את מה שהבנקים מנסים להסתיר מאיתנו כל הזמן, הם לא באמת רוצים שנרוויח, הם רק רוצים שתשימו את כספכם אצלהם בצד, כדי שהם ירוויחו.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

מחשבה 1 על “חסכונות כמו חול ואין מה לאכול…”

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן