יש לכם 'צוות אדום' בהשקעות הנדל"ן?

האם את מחזיקים צוות אדום

ביחידות עלית וביחידות מיוחדות יש צוותים ייעודים הקרויים 'צוות אדום'.

לפני כל ביצוע או מבצע חשוב ומורכב, בעיקר אלו הרגישים מאוד, תוך כדי ההכנות והתכנון וממש לקראת סיומו, מכניסים לעבודה את חברי ה- 'צוות האדום'. המטרה של הצוות 'האדום' היא להכשיל את הביצוע, למצוא בו פגמים, למצוא נקודות תורפה וחולשות בתכנון ובמשימה עצמה, המטרה העיקרית של הצוות האדום היא להקריס את התוכנית המבצעית.

למה בעצם להכשיל את התוכנית?

הרי הצוותים המבצעים והצוותים האדומים משרתים באותו צבא ויש להם את אותה המטרה והיא לנצח/להכות את האוייב, אז למה לנסות ולהכשיל את המבצע בטרם יצא אל הדרך?

'צוות אדום' מורכב לרוב מלוחמים וותיקים ועתירי ניסיון, המטרה של הצוות האדום, היא להיות מנותקים מהתכנון של המבצע ולהשתמש בניסיונם בכדי למצוא נקודות תורפה ולתת במה לארועים בלתי צפויים שעלולים להשתבש או לתת להם מענה בעת המבצע בפועל. הצוות האדום למעשה בוחן את המבצע מנקודת מבט אחרת, לפעמים מנקודת מבט של האוייב ומנסה לראות איך ניתן להכשיל את המבצע, וכל זאת בכדי שמתכנני המבצע והלוחמים יהיו מוכנים לשלל ארועים ומצבים שעלולים לצוץ בכדי שהמבצע יושלם על הצד הטוב ביותר.

'צוות אדום' טוב הוא צוות שיכול להערים קשיים ולהצביע על הרבה נקודות בעיתיות שיגרמו למתכננים לתת על כך מענה עוד לפני שיצאו לשטח והרבה לפני נקודת האל-חזור הקריטית.

מהו ה-'צוות האדום' בהשקעות נדל"ן?

כל משקיע נדל"ן בין אם הוא בתחילת דרכו ובין אם הוא מיומן ועתיר נכסים וניסיון, חש ברגעי פחד או חשש מסויימים לפני ביצוע עיסקה. משקיע שאינו מפחד הוא כנראה משקיע יהיר או משקיע שמפספס משהו ובגדול. בעולם ההשקעות בו אנו משקיעים כסף לצד סיכון, יש חשיבות לבחינת העיסקה ע"י 'עין' חיצונית שתהיה כמה שיותר אובייקטיבית ושאין לה נגיעה לעיסקה.

בצוות האדום שלי, יש כמה משקיעים קולגות וחברים, אשר אני מכניס אותם לפעולה כ-'צוות אדום' בזמן שיש החלפת טיוטות עם עורכי הדין לקראת החתימה. בשלב זה חברי הצוות מקבלים את כל פרטי העיסקה ומתבקשים על ידי להצביע על נקודות שאולי פספסתי, אולי לא שמתי לב, אולי דברים שניתן לבצע בדרך או בצורה אחרת, כמו: דרכי מימון, שיפור התשואה, השבחה מיידית או עתידית, התאמה לאסטרטגיה הנוכחית מניב/השבחה מהירה ועוד…

המטרה שלהם לנסות להאיר ולהעיר על נקודות תורפה שאולי אני פספסתי או אולי להדגיש נקודות מסויימות בהן אני הקלתי ראש או לא ייחסתי חשיבות מרובה ולהתריע על בעיות שעלולות לצוץ.

המטרה של הצוות האדום היא:

  • לראות שלא פספסתי משהו
  • להבין אם יש איזו טעות שבוצעה
  • לראות האם ניתן לשפר עוד את העסקה
  • להצביע על בעיות שלא עליתי עליהן

עד כה לא היתה עסקה שהצוות האדום שלי הפיל, אך אני עדין לא מוותר על התייעצויות עם הצוות האדום הזה, כי בעולם ההשקעות, עולם שיש בו כל כך הרבה פרמטרים, חשוב לפעמים לדעת לבחון את העסקה בעיניים אובייקטיביות ולו בגלל המעורבות האישית שלנו בעסקאות אותן אנו מבצעים.

ומה אתכם יש לכם צוות אדום?

אם מעניין אתכם תהליך הכשרת המשקיעים שלי, תרגישו חופשי להשאיר פרטים.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

שיתוף ב facebook
לשתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
לצייץ בטוויטר
שיתוף ב linkedin
לשתף בלינקדאין
שיתוף ב pinterest
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן