כוסות רוח למת…..בחסות ממשלת ישראל

איזו ממשלה של בדרנים יש לנו, קומיקאים אחד…אחד…. ממש אסופה של כשרונות. כבר 4 שנים אנו שמועים ערבות לבקרים כיצד הולכים לפוצץ לנו את בועת הנדל"ן (אגב, מי קבע שזו בועה? עפ"י עקרונות הכלכלה, בועה מוגדרת רק בדיעבד לאחר שהתפוצצה) מה לא שמענו:

– הבטיחו לנו סופרטאנקר הנדל"ן (מושג שהטביע ביבי) להורדת מחירי הדיור אי שם בשלהי 2011

– הבטיחו לנו פטיש 5 ק"ג אי שם בשנת 2011 גם כן…והוא עוד הגדיל לעשות ואמר שאם הפטיש 5 ק"ג, לא יעזור יש לו אחד של 10 ק"ג בתרמיל. פחחחחח…..

– הביאו לנו קיצוץ של משכנתאות מ 90% ל 75% ולמשקיעים עד 50%.

– הביאו לנו העלאה במס רכישה מ 3.5% ל- 5%.

– העלו לנו מס שבח מ- 20% ל- 25% במכירת הדירה.

נו…? וזה צינן משהו…..נאדה… תנו לי את המחירים של 2011 ואני קונה כאילו אין מחר לפי משקל.

והנה לסיפורים העצובים שלנו בחסות הממשלה… לפני כמה ימים התייעץ עמי בחור צעיר, אשר בדיוק כמוני בעבר, הבין כי אין לו סיכוי לרכוש דירת מגורים לכן החליט להגדיל את הונו ולנסות את דרכו בהשקעות נדל"ן מניב למגורים. מאחר וההון האישי הנמוך שלו שם אותו בבעיה אשר גם אינו מספיק לרכישת דירה להשקעה בפריפריה החברתית, חשבתי על האופציה של לקיחת המענק הממשלתי בגובה של 100,000 ש"ח ויחד עם הוונו האישי יאפשר לו לרכוש נכס ראשון זול בפריפריה להשקעה. כאשר ביקרתי באתר הממשלתי חשכו עיניי, שימו לב מהם התנאים שלהם לקבלת המענק:

1. המענק חל על רוכשי דירה חדשה.

2. המענק חל על דירות בבניה רוויה (משמע בקומות) או על הבונים בבניה עצמית רוויה.

לא סתם הדגשתי את מילות המפתח בדרישות לקבל המענק. הרי מי זקוק למענק? כל אותם אלו שאין ידם משגת ואין ברשותם הון עצמי לרכישת דירה למגורים ולכן ראתה לנכון הממשלה "לעזור" להם  (לא לחינם, שמתי מרכאות כפולות). אז מה הלכו החוכמולוגים שלנו בממשלה? הם החליטו שהמענק יהיה רק על דירות חדשות מקבלן, משמע הם מנטרלים מהמתקשים את האפשרות לבחור דירות זולות מיד שניה, הרי כיום הדירות הכי זולות מקבלן הן סביב ה 800,000 ש"ח, מה יעשו אלו שיכולים לרכוש דירה רק בסביבת מחיר של 500,000 ש"ח ל- 3 חדרים בפריפריה? אה….להם לא מגיע….שיחפשו….. הממשלה אשכרה מפנה להם אצבע משולשת.

האבסורד עוד גדל ומרחיק לכת, שימו לב מהי הדרישה השניה, הבונים בבניה עצמית בבניה רוויה, ההגדרה שלהם לבניה רוויה הינה בניה שאינה צמודת קרקע ומינימום של 4 יח"ד ליחידת קרקע. כעת שמישהו בבקשה יסביר לי איך מי שחסרים לו 100,000 ש"ח והוא זקוק למענק, ילך לבנות בניה רוויה בצורה עצמית?….. תהרגו אותי אני לא מבין. אצבע משולשת אמרנו?

הפתרון של הממשלה זה כמו לתת לאדם צמא במדבר מסננת בכדי להוציא מים מהבאר…..

והיום, אחד "מגדולי האומה" שלנו מר יאיר לפיד, החליט שהוא מגדיל לעשות עולה על המקפצה ומחליט להטיל מימיו על העם מלמעלה בקשת. אדון לפיד שעשה וואחד סיבוב על הבוחרים שלו, ממש עקץ אותם (טופח לעצמי על השכם שחזיתי זאת ולכן גם לא הצבעתי לו) ומחליט לתת "הטבה" לעם בנוסח של ביטול המע"מ  לרוכשי דירה ראשונה עד לגובה של 1.6 מיליון ש"ח.

שמישהו יסביר לי כמה דברים, איך מי שאין לו כסף יכול להרשות לעצמו דירה ב- 1.6 מיליון ש"ח (לאחר ניכוי המע"מ זה יוצא 1.356 מיליון ש"ח). איך בדיוק ההטבה הזו עוזרת ומסייעת לאלו שמחפשים דירה יד שניה כדירה ראשונה?! ושמישהו יסביר לי כי אולי אני טיפש מדי, איך זה בדיוק הולך לצנן את שוק הנדל"ן….. מה שוק הנדל"ן יצונן רק ע"י אלו שרוכשים דירות ב 1.6 מיליון ש"ח.

אבל מה אני מקשקש…..עוד שלוש שנים ממילא תשכחו ותבחרו באותה חבורת כסילים שעושים סיבוב על כולכם…ומרוויחים כ- 36,000 ש"ח בחודש ופנסיה לכל החיים, הם רוכשים דירות במגדלי אקירוב, יש להם בתים בקיסריה, רמת השרון, בדניה בחיפה ואתם…..היכן אתם תגורו?

סתם רעיון מופרע….. יש מצב שאני רץ לראשות הממשלה בעוד 3 שנים ואתם בוחרים בי? גם אני רוצה לגור במגדלי אקירוב.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

2 מחשבות על “כוסות רוח למת…..בחסות ממשלת ישראל”

 1. כל מלה בסלע! אכן, אני בחרתי בלפיד והוא מוכיח לי שוב ושוב שהוא באמת חי בבועה משל עצמו.. לא יאומן. הרבה רצון טוב והרבה כסילות שהופכת אותו לחסר משמעות.

  אולם המגמה הזו התחילה להתגבש כבר לפני שנתיים. אספתי איפה את כספי ו..עברתי להשקיע בארה'ב, יש ברשותי כמה נכסים מניבים שם ברמות מדהימות, בין 30 ל 40 אחוזים והיד עוד נטויה. לא פניתי לחברות הישראליות הרבות שיש שם עכשיו – עשיתי עבודת בית, למדתי את החוקים, נכנסתי הרבה לאינטרנט, ומצאתי לי שם כמה ברוקרים ישרים שהפכו להיות בני הברית שלי אחרי שראו שאני רציני.

  אין ברירה. כעת, בשלוש השנים הקרובות, זה הזמן להשקיע שם, ולא כאן. שומר נפשו ירחק מהמדינה הזו שבה בכל פעם כשאתה מתחיל להרים את הראש היא מחכה לך בחיוך זדוני בפינה, כמו אותם ילדים אלימים שמחכים לחלש של הכיתה בפינה, לקחת לו את תיק האוכל.

  גם המסע שלי התחיל במחשבה על הפנסיה שלי, אבל הביטוח הלאומי פה הוא בדיחה: צדק איש הנדל'ן בדרכים: מי שלא יעשה לביתו בשנים הקרובות, נידון לחיים של עוני ורמת חיים אפסית אם לא עשה לביתו לפני כן.

  אני את שלי עשיתי, קניתי לי כבר 7 נכסים בארה'ב, ובקרוב אחל גם למכור חלק מהם לחברים שגם הם רוצים לקפוץ למים.

  הגיע הזמן לחשוב יצירתית, חברים, ויפה שעה. חותם על כל מלה של איש הנדל'ן שלנו.

  יאיר.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן