כריש נדלן

מקור תמונה מאתר: Flicker, George Probst

הסבר המונח כריש נדל"ן באתר שפה עברית (מילון השפה העברית) הוא: כינוי לאדם העומד בראש שרשרת המזון של הנדל"ן.

גם בטבע, הכריש עומד בראש שרשרת המזון, לא לחינם הכריש הלבן מכונה מלך הים, לכריש מעצם היותו העומד בראש שרשרת המזון, יש תפקיד מאוד חשוב במאזן האקולוגי של הים, הוא למעשה משמש כמסננת אבולציונית, וככזה הוא שומר על המערכת האקולוגית הימית במיטבה.

הכריש הוא חיה מלכותית, עם נוכחות מרשימה בלתי ניתנת להתעלמות, הכריש הוא חיה יחידנית, לרוב היא שוחה לבדה במים, יש לה מקום של כבוד ואין מי שנשאר אדיש כלפיה.

עם זאת, מי שיצא לו לצפות בכרישים, שם לב כי מדי פעם ישנם דגיגונים קטנים, טפילים, הנצמדים לחלק התחתון של הכריש, לדגים אלו קוראים רמורה.

כריש עם נוכחות ודג רמורה זניח הצמוד אליו מקור התמונה מאתר Flicker, צלם:George Probst

דג הרמורה, הוא למעשה סוג של פאראזיט, אין לו יכולת לצוד דגים, יכולת השחיה שלו חלשה, הוא חסר תחכום, הוא דג שניזון משני סוגי מזון עיקריים: האחד- שאריות טרף קטנות הנופלות בעת הציד של הכריש והשני- טפילים קטנים ממנו המצויים על הכריש (הוא למעשה עובד הניקיון של הכריש).

כמו בטבע כך גם בחיים, היכן שיש אנשים שהם כרישים, יהיו אנשים שהם דגי רמורה.

הכרישים- הם יזמים, החלטיים, מקוריים, פעילים, אנשי מעש, משקיעים המפתחים את עצמם ואת הסביבה.

הרמורה- הם הנגררים, הנסחבים, אלו שאין להם יוזמה ומקוריות ולכן מעדיפים להצמד לכרישים ולאכול שאריות.

 

איך הוגדרתי לכריש-


לפני כמה חודשים, פרסמתי כאן מאמר, מכתב פתוח שלא נהנתי לפרסם עקב חשד לפלאגיאט שנעשה לאתר שלי, תכנים שלמים שנלקחו ממנו, חלקם הועתקו בשלמות וחלקם עברו שינויים מסויימים. נעשו גם העתקות מינוריות יותר כגון, מטבעות לשון בהם אני משתמש, גם העתקות "מקריות" של ביטויים יחודיים שאני משתמש בהם.

אותו מעתיקן, מנסה בתחכום לא רב לנסות ולקחת תכנים ישנים שלי (החל מ 2012- השנה הראשונה של האתר) ולפרסם כשלו, ההנחה הנכונה שלו היתה שמי שקרא כנראה שכח, ההנחה המוטעית שלו היא שהוא חשב שאולי גם אני שכחתי, מתברר שלא, עם מעל ל- 400 עמודים כתובים עד כה, לשמחתי אני עדין זוכר מה אני כתבתי.

בעקבות מקרה נוסף שהתרחש אתמול, אני מודה, התעצבנתי, קצת כעסתי ואפילו הרגשתי מנוצל, לאחר חשיבה מחודשת, הבנתי כי הוא למעשה הגדיר אותי לכריש נדלן ומינה את עצמו לדג הרמורה שלי.

מתברר שככל שאני עוזר ליותר אנשים, צובר קהל של משקיעים מצליחים, צובר עשיה טובה בהשקעות ובעזרה לאחרים, יש אנשים שבמקום לנסות וללמוד יחדיו, לשתף פעולה, ולצמוח, מעדיפים להיות פארזיטים, להנות מהצלחתם של אחרים, אתם יודעים…דגי רמורה.

בספר הביוגרפיה 'כדור השלג' על המשקיע האגדי וורן באפט נכתב-
וורן באפט
נוהג לומר: 'לאחוז בשולי המעיל', כשהוא השתמש בביטוי זה הוא למעשה התכוון לכל אותם "משקיעים", חסרי ההבנה, שאינם יודעים לדעת ולזהות השקעה נכונה, או לקבל החלטה, כאלו שרק מדברים ומספרים על ההצלחות שלהם, כשלמעשה הם לא בחרו לבד את ההשקעות או המניות שלהם, אלא הם פשוט אחזו בשולי המעיל שלו, הם המתינו לראות היכן הוא ישקיע והשקיעו בעקבותיו. באפט ממש לא אהב אותם ובז להם, אלו שאחזו בשולי מעילו של וורן באפט היו דגי הרמורה שלו.

ריבוי דגי רמורה-


מתברר שכמו כל דבר בחיים, ככל שאתם מוצלחים ומצליחים יותר, מקורים יותר ואמיתים יותר, יהיו כאלו שינסו לרכב עליכם, רק שנקודת היחוס שלהם שגויה!
הם לעולם לא ירכבו עליכם, אלא הם תמיד יהיו מתחתיכם כמו דגי רמורה, כי אין להם את מה שצריך כדי לרכב על כרישים או לשחות לצידם, לכן לעולם הם יהיו מתחתיהם ויזונו על שאריות.

מקור: קומיקס של רוב לאנג על כרישים ROB LANG, היטיב לתאר את מערכת הכוחות בינהם.

ככל שתצליחו יותר, יותר דגי רמורה ינסו לדבוק בכם, אל תתבעסו מזה, זו כנראה דרכו של העולם, ככל שיש יותר דגי רמורה, הכריש יותר מוצלח.

 

אתם כרישים או רמורות?


בינואר 2020, ממש בשבוע הראשון של השנה, נפתח מחזור חדש נוסף של תהליך הכשרת המשקיעים שלי, אני מזמין אתכם להפסיק ולהיות רמורות, בואו ללמוד איך להיות כרישים. השאירו פרטים- מבטיח שהכריש יתקשר אליכם.

 

תודות:

אני מוקיר מעריך ומודה לכם קוראים יקרים, עוקבי הבלוג ועוקבי הפייסבוק, על שהסבתם את תשומת ליבי, לרמורה שמעתיקה ממני תכנים, תודה לכם על צילומי המסך, תודה לכם על ההפניות לעו"ד העוסקים בהפרת זכויות יוצרים. אשמח אם תמשיכו לידע ולהפנות אלי את כל העתקות האתר שלי אליהם אתם נחשפים.

בנתיים אני אוסף חומר בעזרתכם….. וממש כמו כריש, אני אבחר את העיתוי, את הזמן ואת הרגע לתקוף.

זיכרו: גורלה של הרמורה תלוי בכריש ולא ההיפך ואם יש סביבכם רמורות- סימן שאתם הכריש.

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

שיתוף ב facebook
לשתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
לצייץ בטוויטר
שיתוף ב linkedin
לשתף בלינקדאין
שיתוף ב pinterest
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן