לא ממתינים לכסף ואז עושים נדל"ן, אלא עושים נדל"ן ואז מביאים כסף

לחפור באר כשאתם צמאים, זה מאוחר מדי

לזמן יש כמה היבטים בעולם ההשקעות, ההיבט הברור והבסיסי מכולם, מוכר יותר כפלא השמיני של העולם כפי שאינשטיין הגדיר אותו והוא למעשה: הריבית דריבית.

לריבית דריבית, יש אפקט מרשים על הקרן, לאורך ציר הזמן. אך ברשומה זו אני לא רוצה להתמקד על השפעת הריבת דריבית חשובה ככל שתהיה, אלא אני רוצה להתייחס לגישה מוטעית אשר אני נתקל בה יותר מדי בזמן האחרון.

בעבר כתבתי, כמה רשומות על חשיבות מימד הזמן בביצוע השקעות, רק לתזכורת הנה כמה מהן:

  1. מתי הזמן הנכון לרכוש דירה?
  2. לא מחכים לרכוש נדל"ן, אלא רוכשים ואז מחכים.
  3. לא מחכים לרכוש נדל"ן, אלא רוכשים ואז מחכים-2.

בשנה האחרונה, בנוסף לייעוצים, ליווים אישיים ומנטורינג שאני עושה למשקיעים בתחילת דרכם וגם לכאלו המחפשים לשכלל את יכולות ההשקעה שלהם, התחלתי גם להכשיר משקיעים אשר מעוניינים לאמץ את הידע והניסיון שלי בתוכנית הכשרת המשקיעים שלנו. מתוקף כך בשיחות רבות שאני עורך עם מתעניינים בתהליך ההכשרה אני שומע אנשים רבים אשר מעוניינים ללמוד להשקיע, הם כבר הבינו שלהשקיע למען העתיד זה מהלך חשוב ונכון, הם הבינו שחשוב ללמוד זאת כדי לבצע זאת בצורה הנכונה והטובה ביותר עבורם, אבל עדין משהו מהם מונע לעשות את המהלך  ופשוט ללמוד את התחום ולבצע השקעה טובה.

רובם משתמשים בתרוץ המוזר ביותר, אך הנשמע ביותר באוזני:

"אני אלמד איך להשקיע בנדל"ן כשיהיה לי כסף"

זה משפט של דחיינים שאינו מטיב עם מצבם הפיננסי בעתיד הנראה לעין, ולבטח בעתיד הרחוק. החשיבה שלהם אומרת שבכדי להשקיע בנדל"ן הם צריכים כסף, לכן אין טעם ללמוד השקעות כל עוד אין להם כסף.

וזה המקום לתקן את טעות החשיבה הזו, ברשומה זו אני בכלל לא מתכוון לדבר ו/או להמליץ על ביצוע של מהלכי השקעה ללא הון עצמי, מאחר ולמרות שזה אפשרי ובוצע על ידי מספר פעמים ע"י מנגנוני הלוואות ומימון כאלו ואחרים, זהו מהלך מסוכן למי שאינו מיומן, אינו מנוסה ואינו יודע להעריך את הסיכונים בצורה נאותה.

אז למה אני מתכוון?

הבעיה עם הגישה המוצגת לעיל היא שאנשים למעשה ממתינים וממתינים, שיהיה להם מספיק כסף לבצע השקעה ואז לפי ההיגיון הנ"ל רק אז הם ילכו ללמוד כיצד לעשות זאת, החשיבה הזו מוטעית ואינה נכונה גם בהיבטי זמן ואסביר.

טווח הזמן שלוקח לאדם באמת לחסוך סכום משמעותי שיאפשר לו לבצע השקעה, הוא כל כך ארוך, ודאגות החיים בחיי היומיום אינן מאפשרות לו להתפנות לביצוע חסכון אפקטיבי להשקעה, שהוא לא באמת מגיע ליעד ההון העצמי הדרוש.

מניסיוני אני דווקא מציע להיות אפקטיבי ולהפוך את סדרי העדיפויות הללו,  והיא קודם כל לצבור ידע וולרכוש את כל המעטפת הדרושה לביצוע השקעה, למעשה רכישה של ידע, שכזה, תהפוך אותו למעשה לסטארטאפיסט נדל"ן בדומה לסטראטאפיסט הייטק.

בדיוק כשם שיזם הייטק, בעל רעיון וידע מעוניין להוציא את הרעיון והמיזם אל הפועל, אך חסר לו את התקציב הדרוש לכך, הוא פונה למעשה לדרך של גיוס כספים ע"י משקיעים כדי שיממנו עבורו את הוצאתו לפועל של המיזם/הרעיון שלו ובתמורה מציע להם חלק מבעלות/רווחי המיזם.

כך גם משקיע נדל"ן אינו חייב כסף כדי להוציא השקעה אל הפועל, אלא הוא פשוט יכול להביא את הידע שלו אל השולחן, את הקשרים שלו ואת העיסקה האטרקטיבית שהוא הצליח לייצר ובעזרת כל אלו, להביא משקיעים שישימו עבורו את הכסף.

לשכנע אנשים לשים כסף


אז איך למעשה משכנעים אנשים להפוך לשותפים שלכם ולגרום להם לשים כסף?

טוב, זה לא כל כך קשה אם אתם יודעים מה אתם עושים, בדומה ליזם ההייטק, אשר הוא יודע לשכנע ולהלהיב את המשקיעים על המיזם שלו והוא יודע להראות את פוטנציאל הרווח שיש במיזם כזה, כך גם אתם כמשקיעי נדל"ן צריכים להביא עיסקה מעולה כדי שאנשים ממש ירצו לעמוד בתור כדי לשים אצלכם כסף.

אך בכדי לבצע זאת, אתם צריכים ללמוד מהמנוסים ביותר כיצד להביא עסקאות אטרקטיביות שכאלו.

עסקה שכזו יכולה להיות החל מדירה פשוטה בפריפריה דרך דירה באזור ביקוש ועד למיזם נדלנ"י שהצלחתם להרים כי ראיתם פוטנציאל שאחרים לא שמו לב אליו.

איך מוצאים עסקאות שכאלו?


אז כרגע ה שחסר לכם, זה למעשה את הידע לדעת ולהביא עסקאות כאלו לשולחן, כדי שהשותפים שלכם ישמו את כספם על השולחן, מה שיהפוך אתכם לשותפים ולעיסקה לצאת אל הפועל והיא בתורה תשלשל לכם את הרווחים לכיסכם.

נשמע מסובך? כן

פשוט? לא בדיוק

אפשרי…בוודאי, אנו עושים זאת כמה פעמים כל שנה.

כעת הכדור בידיים שלכם, רוצים ללמוד איך להביא עיסקה אטרקטיבית לשולחן, ולגרום לבעלי הכסף לחזר אחריכם, בואו ללמוד ממני איך עושים זאת הצטרפו לתהליך הכשרת המשקיעים שלנו.

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן