למה 'חיכוך' זה הכח הגדול ביותר שלכם?!

תמונה מאתר למטייל

החשש מעימות, ההתחמקות מההתנגדויות והפחד מהכשלון:

יש אנשים החוששים מחיכוך, חוששים מהתנגדויות, חוששים מכשלון או אי הצלחה, החשש הזה עם הזמן גדל לכדי פחדים עצומים, ככל שעובר הזמן הפחדים הללו משתרשים בתוכם ומונעים מהם התקדמות ומיצוי הפוטנציאל, גם האישי וגם העיסקי פיננסי.

הדבר המוזר הוא שאם תשאלו את אותם אנשים שינסו להסביר את מקור הפחדים, רובם פשוט יביטו עליכם בתמיהה ולא יוכלו לספק הסבר. זה מזכיר מקרים בהם שני אנשים רבים על משהו טיפשי ולא מדברים תקופת זמן ארוכה, ולבסוף כששואלים אותם על מה היה הריב, אף אחד לא מצליח לזכור את הסיבה האמיתית.

עם פחדים עמוקים ומושרשים זה אותו הסיפור, אנשים סוחבים אותם כל כך הרבה זמן, שהם נשארו רק עם פחד אך ללא הסבר, למעשה הם לא יודעים מדוע הם פוחדים.

בבלוג זה אני כותב הרבה על פחדים ומנסה לתקוף את הפחד מזוויות שונות, הפעם אנסה להציג עוד גישה להסתכלות שלי על העולם בהיבט הזה.

מהו החיכוך?

ניסיתם לתת דעתכם על מה גורם לכם לזוז?

מה גורם לכם להגיע מנקודה A לנקודה B?

אחד הכוחות החשובים בפיסיקה ויש לו משמעות עצומה על החיים שלנו, של כל היצורים החיים, הוא החיכוך.

תחשבו על זה, כשאתם הולכים, מה שלמעשה מאפשר לכם להתקדם הוא הכח שאתם מפעילים על כדור הארץ/המשטח עליו אתם הולכים והוא הכח שדוחף אתכם קדימה.

אך הנה הדבר המגניב באמת, אתם לעולם לא תוכלו להפעיל את הכח הזה ללא חיכוך, אם אין חיכוך בין שני גופים, לא תהיה תנועה.

לדוגמא: אם תדרכו על משטח חלק (נגיד זכוכית) ותמרחו אותו בשמן, ותנסו ללכת, למעשה יהיה לכם קשה, כי אתם תחליקו, יהיה לכם קשה יותר להתקדם קדימה מאשר הליכה על משטח מחוספס וללא שמן, זה קורה מכיוון שהחיכוך קטן ולכן אין משמעות לכח שאתם מנסים להפעיל כדי להתקדם.

תחשבו על כוכב נופל, למה הוא נשרף? הוא נשרף בגלל החיכוך עם האטמוספירה, החלקיקים באטמוספירה למעשה מייצרים חיכוך אשר מייצר שריפה וחום כנגד אותו סלע נופל- אל תשכחו לבקש משאלה.

חובבי נסיעת השטח והבוץ, יודעים שגלגל  מתחפר משום שהחיכוך קטן מדי מכדי לגרום לרכב להתקדם, אז מה עושים? שמים אבנים/קרשים מתחת לגלגל בכדי להגדיל את החיכוך ולצאת מהבוץ, תרתי משמע.

תמונה מאתר למטייל

 

אמצו את 'החיכוך' בחיים שלכם-

אני מלווה ומייעץ להרבה אנשים, משכבות שונות ורקעים שונים, נכון שבפשטות אני מלווה אותם לעיסקה, אך ברובד העמוק יותר אני מלווה אותם מנטאלית, כי עיסקה היא לא רק מעבר של כסף מצד אחד לשני, אלא היא למעשה מעבר של הלכי חשיבה והתמודדות מול לחצים שאינם גשמיים לרוב.

מצאתי, שכאשר אני מצוי בקשיים, אני חוזר לפיזיקה הבסיסית, להבנה שללא הקושי, וללא החיכוך לא יכולה באמת להיווצר התקדמות, לא בחיים הגשמיים ולא בהוויה המנטאלית שלנו.

טוב אז אמנם לאתר קוראים 'גורו נדלן', וזה נשמע כאילו אני מנסה לגרור אתכם לדיונים רוחניים, אך בואו ננסה לשים את המקריות הזו בצד ולהבין כיצד החיכוך הזה מהווה כח אדיר להתקדמות האישית שלנו.

הסיבה שרוב האנשים אינם מתקדמים בחיים האישיים שלהם, בקריירה שלהם ובעוד אפיקים, היא שהם כל הזמן מנסים לבצע אחד משני דברים:

הראשון- להמנע מחיכוך לחלוטין.

השני- לשפוך "שמן" ולהקטין את החיכוך.

הטענה שלי היא פשוטה, אתם לא צריכים להמנע מחיכוך ולא להקטין אותו, אתם צריכים פשוט להשתמש בו, אתם צריכים למנף אותו.

בדיוק כפי שקופץ על מוט משתמש בחיכוך משטח הריצה לצבור תנופה ובחיכוך של נקודת העצירה של המוט בכדי להתרומם מעלה (נכון לכתיבת שורות אלו השיא עומד על 6.18 מטר של השוודי ארמנד דופלנטיס), הוא רותם את כוחו של החיכוך כדי להגיע הכי גבוה שאפשר.

נסו גם אתם, בנקודות שונות של החיים שלכם להשכיל ולהבין כיצד למנף את נקודות החיכוך שלכם כדי לעוף מעלה, הנה חלק מנקודות החיכוך:

 • אי הצלחה
 • כשלון
 • עצירה של פרוייקט
 • פרוייקט שנתקע (שונה מקודמו)
 • מאמץ פיזי
 • מאמץ מנטאלי
 • תסכול
 • ייאוש
 • מאבקים חיצוניים ופנימיים
 • אי הסכמה
 • פגישה קשה
 • פידבק קשוח
 • לעג/זלזול שתחוו

ועוד….

 

יש אנשים, שינסו להמנע מכל אלו, מה שאומר שהם אפילו לא ינסו לעשות משהו ולכן ישארו במקום.

אבל לא אתם, אתם מביטים קדימה, ואתם יודעים שכמו מוחמד עלי ומייק טייסון, בכדי להניף את חגורת האליפות צריך לחטוף כמה (ביננו- הרבה יותר מכמה) אגרופים בדרך לשם.

כמו האחים רייט, הם חוו הרבה כשלונות, הרבה מאבקים וההישג הגדול של אז טיסה לאורך 279 מ' למשך 59 שניות שינתה את ההיסטוריה אך גם עשתה יותר מזה, היא הניחה את היסוד אשר בעקבותיו, נחת ניל ארמסטרונג על הירח ובהמשך יזמים כאילון מאסק וריצ'ארד ברנסון, רצים לכיוון של טיסות מסחריות לחלל.

כל אלו לא היו אפשריים, לולא אנשים אלו היו מקבלים את החיכוך באהבה ומינפו אותו הלאה.

 

חיכוך והשקעות-

רוב האנשים חוששים לגשת להשקעות, מכיוון שהם מפחדים להפסיד כסף, הם מפחדים מקשיים שהם יפגשו בדרך, מי מאיתנו לא שמע סיפורי "זוועות" על דיירים שלא שילמו, על הצורך לטפל בסתימות ובעיות אינסטלציה.

ניסיוני לימד אותי, שהיכן שיש בעיות/חיכוך יש עיסקה, יתרה מכך ניסיוני גם הראה לי שככל שהחיכוך גדול יותר, העיסקה טובה יותר ומתגמלת יותר, לא מאמינים, אז זה השלב שאני רוצה לתזכר אתכם על עיסקת ה- סמטוחה שלא ברא השטן, שלי, היה לה פרק ב'  אותו גם שתפתי עמכם בפוסט על פינוי פולש מהנכס וממש בימים אלו אני חווה את פרק ג' עם שיפוץ בנכס, עליו אני בוודאי אכתוב כדי לחלוק עמכם.

ועם כל אלו, ככל שרבים החיכוכים, העיסקה יותר ויותר מתגמלת.

לאלו מכם המעוניינים להיכנס לעולם הנדל"ן אני מזמין אתכם לתהליך הכשרת המשקיעים, שם אני נותן דוגמאות רבות ואמיתיות מהשטח, לחיכוכים והעסקאות שפגשנו, אך חשוב יותר, נלמד גם את ההצלחות שייצרנו מאותם החיכוכים וכיצד חיכוך הופך למנוף רב עוצמה.

נתראה…..

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן