למה כדאי לכם להשקיע יותר בהשכלה הפיננסית שלכם?

נ... נכ... נכס... מניב

מאז ומעולם למדיה ולעיתונות הרגילה היתה השפעה על חייהם של האזרחים, זה התחיל מכרוזים פשוטים אי שם באימפריה הרומית ואולי אף לפני כן, ועד למדיה הכתובה של העיתונים המודפסים והאינטרנט של ימנו.

כך או כך, תמיד המדיה שרתה את השליטים ובעלי ההון והכח, בכדי להנדס את תודעת ההמונים, אפשר לראות זאת בשטיפות המח שעשו במדינות הקומוניסטיות לשעבר, אגב עד עצם היום הזה בצפון קוריאה לדוגמא אין אינטרנט, לא ניתן לגלוש באתרים זרים, פרסומים של עיתונות זרה לא קיימים, האזרחים ניזונים אך ורק ממה שהשלטון המרכזי והריכוזי בוחר לשדר להם בערוצי הרדיו והטלויזיה של השלטון.

העיתונות איבדה מהרלוונטיות שלה-

כיום בעידן בו הפייק ניוז שולט בכל, במקום בו ניתן לרכוש כתבות ממומנות בכסף, או להזמין כתבות מפרגנות כתוצאה מקשרים שיש לבעלי אינטרס כזה או אחר, העיתונות אינה רלונטית לאזרח הפשוט. גם בתוכניות הטלויזיה השונות, והתוכניות הכלכליות לכאורה, אין לכם את האפשרות להבין איזו כתבה ממומנת ואיזו כתבה היא כתבה אובייקטיבית.

וכשאין לכם את היכולת להבין מה האינטרס מאחורי הכתבות ומי משלם עבורן ולמה- הפתרון היחיד הוא להשקיע בהשכלה שלכם בעצמכם. לא, זה לא מאמר שיווקי שמטרתו לגרום לכם להרשם לתהליך הכשרת המשקיעים שלי, אלא אני משתף בדעה שלי ומקווה שתדעו  לפעול בהתאם למען טובתכם האישית.

אז למה העיתונות איבדה מהרלוונטיות שלה, ומה אתם יכולים לעשות בנדון?

כיום כאשר הכנסות העיתונים ממכירתם ירדה, אחד מערוצי ההכנסה של העיתונות היא פרסומות.

בעבר בעיתון היו כתבות ולצידן היו פרסומות, וזה מחיר שהקורא היה מוכן לשלם, בעצם לא היתה לו ברירה, זו היתה עובדה שיש פרסומות לצד הכתבות. כיום, כאשר חלק מהכתבות הן פרסומות בעצמן, אזי הקורא בבעיה, הוא מקבל תוכן שיווקי בכסות של תוכן איכותי או עיתונאי, ואין לו את היכול לדעת מהי כתבה פרסומית הנגועה באינטרסים זרים ומה היא כתבה אובייקטיבית (אני כרגע מסייג את הכתבות שכתוב למטה: תוכן שיווקי/במימון…).

רמת העיתונאים ירדה, כיום פחות ופחות עיתונאים מבינים את התחומים אותם הם מסקרים, ואלו שכן מבינים משהו, מבינים אותו רק בהיבט השטחי של הדברים, היום עוסקים בעריכה של כותרות צעקניות שייצרו רייטינג ופחות כותרות שייצרו שינוי.

איך המשפחות הצעירות נדפקו כתוצאה מחוסר בהשכלה פיננסית ועיתונאות פגומה?

זוכרים את כחלון? אותו שר אוצר, שדאג להופיע בשלטי חוצות, כמושיע העם? אותו אחד שדאג לפמפם כתבות וכותרות בעיתונים שהמשקיעים הם שיילוקים, גזלנים וכיצד הקבלנים מעמיסים מזומנים עם שופלים? הוא הצליח לפלג את העם סביב כל נושא הדיור, זו משימה שהוא אכן יכול לקחת עליה קרדיט בקורות החיים שלו.

בואו נבין מהן ההשלכות של חוסר הבנה פיננסית, ולמה בסוף אותן המשפחות סובלות מכך ומשלמות על כך יותר ממה שהיו אמורות לשלם.

 

כפי שאני רואה את זה למשפחות יש כמה בעיות עיקריות שברובן הן בעיות התנהגותיות:

  1. הרצון להתגורר בדירה חדשה.
  2. האמונה השגויה שהמדינה פועלת לטובתן.
  3. התקווה לקבל את העסקה הטובה ביותר.
  4. חוסר יוזמה ונקיטת פעולה ישירה [הסצמכות על תוכניות ממשלה במקום רכישה עצמאית וישירה].

אז לפני 7 שנים בערך יצאו התוכניות של מחיר למסתכן, כך קראתי להן אז והיום מתברר שצדקתי ולא במקרה. בעיתונות דאז נכתב ששווקו עשרות אלפי יח"ד בכל הארץ, אך הקורא התמים לא הבין שיש הבדל תהומי בין דירות ששווקו לדירות שנבנו.

והנה כך יצא שכבר 7 שנים מצאו עצמם זוגות צעירים, שהלכו שבי אחר ססמאות הפוליטיקאים ומצאו עצמם מצד אחד מסונדלים ללא היכול לרכוש דירת מגורים, ומצד שני מוצאים עצמם בעלויות עסקה המגלמות  שווי שוק נוכחי במקום לפי שווי שוק של 2016 המועד בו הן התחייבו לתוכנית.

אותם משפחות משלמות לאורך השנים:

  • שכירות
  • העלאות שכירות
  • משכנתא על הנכס שטרם נבנה
  • התייקרות ריביות משכנתא
  • מדד תשומות בניה שרק עולה

כל הגורמים הללו פשוט שחקו את ההטבה שהם כביכול קיבלו.

ראוי כי האנשים יתחילו להפנים את המשפט:

"אין מתנות חינם"

הוא ברמת עובדה, כל שכן לגבי ססמאות והבטחות ממשלתיות או של פוליטיקאי הפופוליסט תורן.

 

בשנת 2014 פרסמתי את הרשומה אל תגידו שלא אמרתי לכם, מתוך תקווה שחלק מהקוראים יעשו מעשה ולא ימתינו להבטחות הפוליטיקאים, אלא שבאמת יביטו שמאלה וימינה וירכשו את דירות המגורים/ההשקעה שלהם, אז מאחר וככל שעובר הזמן יכולת הקניה שלהם נשחקת. כשאני כתבתי בזמנו התכוונתי שהם ירכשו בקניה ישירה או בשוק של דירות היד השניה או ישירות מיזמים אשר שיווקו אז פרוקייטים, אשר חלק כבר מזמן נמברו לרוכשים החדשים, זאת ועוד גם ערכי הדירות הללו קפצו פלאים.

עצוב לראות שאותן משפחות שהעדיפו לתת את מבטחן בממשלות ישראל כתוצאה מעיתונות מגמתית וכתבות בהזמנה לצד ססמאות של פוליטיקאים מוצאות עצמן, כעת ללא דירות באופק אך עם תשלומים מכאן ועד להודעה חדשה.

טוב יעשו אלו אשר מעוניינים לקחת את עתידם בידם וישקיעו בעצמם ובהשכלה הפיננסית שלהם, למען ידעו לדאוג לאינטרסים האישיים שלהם מבלי להיות מושפעים מפרסומים מגמתיים הנובעים משיקולים ואינטרסים מנוגדים לחלוטין או מטעמים פוליטיים. לאלו אשר תחום הנדל"ן מעניין אותם ורואים עצמם כאנשי מעשה המוכניםממ לפעול למען עתידם במנותק, מהאוירה האינטרסנטית השולטת על דעת הקהל ומהנדסת את חשיבת האזרח, אני ממליץ (לא אובייקטיבי) על תהליך הכשרת המשקיעים שלי, להשקעה בנדל"ן מניב למגורים.

 

הרשמה לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים:


רוצים לקבל מידע נוסף על השקעות נדל"ן מלאו את הפרטים ונחזור אליכם!

לשתף בפייסבוק
לצייץ בטוויטר
לשתף בלינקדאין
לנעוץ בפינטרסט
גורו נדל"ן

גורו נדל"ן

אתר זה נבנה מתוך מטרה להוות פלטפורמה, פשוטה ונגישה לאלו מכם המחפשים לשנות את גישתם להתנהלות הכספית האישית שלהם כמו גם לאלו המעוניינים ללמוד את תחום ההשקעה בנדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן